Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

zdeny99

V této Mumie je snad vše, co má mít dokonalý film. Má plynulý děj, vtip, úžasné filmové triky a dokonalý je i po vizuální stránce. Prostě po celou dobu nemůžete odtrhnout oči a vůbec se nenudíte. A vůbec nevadí, že je to víceméně parodie na Indiana Jonese. Brandon Fraser rozhodně v roli egyptského Indiany obstál na jedničku. Výborně mu sekundovala Rachel Weisz v roli roztržité knihovnice (ta scéna se zbořenou knihovnou je dokonalá) a Arnold Vosloo v roli Im-Ho-Tepa, pozdější mumii. [45221. hodnocení, 711. komentář, 78%, 345. nejoblíbenější film] ()

Untentrauer

S odstupem času a s vědomím, kolikrát se toto dílo snažili napodobit i když je samo o sobě napodobeninou musím uznat, že již nic tak dobře synchronizovaného nemůže vzniknout a proto dávám tomuto filmu o 1* víc. Film u mě za ty roky stoupnul značně na ceně. Vzpomínám si, že jsem byl na premiéře v bývalé Galaxii na Hájích. Proč je tento film lepší, než jeho napodobeniny a proč nemůže už nikdy vzniknout nic podobného? Především je to tím, jaký skvělý tým se okolo filmu sešel. Je nesmysl tvrdit cokoliv o tom, že je scénář originální, nebo jedinečný, protože prostě není! Už jen samotný název filmu tvrdí přesný opak a každý ví o čem to bude. Zde bych spíše mluvil o skvělé atmosféře, která je tu s námi po celou tu dobu. Sympatičtí herci, kde bychom našli hned několik hrdinů a pak opravdu nadčasové efekty a doprovodná hudba tomu dávají punc jedinečnosti! ()

mls

Som úplne spokojný. Od tohto som čakal niečo veľmi neoriginálne a svojím spôsobom trápne. A ono to také aj naozaj bolo! Ale kedže som to vedel už pred tým bol som spokojný a aj obrazovo očarený. ()

Dement

Lidi proberte se. Tahle nastavovaná kaše není ani komedie ani dobrodružný film (Indymu to nesahá ani po kotníky) a podle mně ani zábava. Ruce pryč, tohle patří na videokazety do půjčoven. Jediné pozitivum je Rachel Weisz a pár dobrých triků. That's it. ()

Akana

Na úrovni natočený dobrodružný film plný akce, speciálních efektů a romantiky. Je napínavý i zábavný, je v něm exotika, tajemno i humor. Z hlediska žánru mu vlastně nic nechybí. Pokud má ale někdo aspoň základní představu o starověkém Egyptě, musí notně mhouřit oči. Já vím, že tady o nějakou historickou věrnost nejde, ale tak docela jsem se přes ten rádobymagický balast prostě přenést nedokázal (u Indiana Jonese s tím například nemám problém). Ale nešť. Jako oddychovka ideální. ()

Vakomlok

Tohle je prostě sranda. Děj pěkně odsýpá, triky vypadají dobře a chemie mezi Brandanem Fraserem a Rachel Weisz funguje skvěle, takže...proč ne? ()

DHDV

Hodnotím tento film po 11 letech od natočení. Film sem viděl už dříve ale až teď můžu tento film objektivně posoudit. Jako celek film působí jako jedno velké akční dobrodružství, které ani chvilku nenudí. Nenudí jen do 3 zhlédnutí i během delšího časového horizontu, poté už začne nudit. Film je svižný, krásné exteriéry a výborné herecké výkony ale největší slabinou tohoto filmu je předvídatelnost. Film si vzal z každého dobrodružného (slavného) filmu něco a požily to tak aby neriskoval režisér nějaký propadák. A dík tomu víte co bude následovat v dalším a dalším záběru… Film je to kvalitní to ano, který je určitě nadčasoví (stále působí dobře) ale jak říkám, je až moc předvídatelný…Ale malé hodnocení nedám, jelikož tento film u mě patří ke klasice stejně jak Indy.. ()

Wolvie

Neskutečně svěží záležitost plná neeskonalo sympatických postav,zábavných hlášek a špičkové akce.Mumie mě před víc jak deseti lety v kině doslova šokovala a baví mě dodnes i po nepočítaných opakováních.A to je vážně co říct. ()

Octane

Mám tenhle film strašně moc rád, a vždycky když ho davají v tv, a to že ho dávají docela často, na něj koukám s takovým zvláštním nadšením...jako bych ho viděl poprvé. Výbornej film! ()

helloween93

Film, který jsem jako malý viděl mnohokrát. Skvělý mix dobrodružství, hororu, akce a romantiky. A ještě k tomu velmi povedení masožraví brouci. 4* ()

Heroine

Tohle jsem jako dítě žrala, takže i když je to jen pakárna o mumiích, nemůžu dát moc nízké hodnocení. Nebere se to nijak vážně, není to v žádném směru odfláknuté, a myslím že pro děti (které se nebojí masožravých brouků) je to super film. ()

lemonova

Je to síce mainstreamová zábava, zato však skvele natočená! Smiech, akcia, napätie, love story: všetko v jednom ;)) Aj keď musím povedať, že vrcholným zážitkom bola pre mňa nehoda v knižnici. ;) ()

Ombak▼Penari

No jo, tohle bylo naprosto na jedničku. Konečně se někdo vyrovnal Indianu Jonesovi a jak je dnes vidět, zdaleka se to nepodaří každému. Ústřední dvojice byla fantastická (Frasera je mi nyní fakt hodně líto, slibně rozjetá kariera fuč), stylizace dobrodružných příběhů začátku století je dokonale provedená a kouzelný Egypt se všemi pověrami perfektně zachycený. Mám ten film opravdu hodně rád, je to splněný klukovský sen pro dospělé. Nemám vůbec co vytknout. ()

KHkomiks

John Hannah asi nikdy velká hollywoodská hvězda nebude, ale ze všech filmových troubů ho mám nejradši a v Mumii jde o mou nejoblíbenější postavu. Vynikající dobrodrůžo,který ani po letech neomrzí. Taktéž neprávem zapomenutí Brendan Fraser a Rachel Weisz. ()

Rathalos

Mumia je super dobrodruzna fantasy,v ktorej nechyba nic,akcia,napatie,sranda,vyborne masky,skveli herci na cele s Brendanom Fraserom i hudba,nemam vyhrady,aj dalsie pokracovania su ok...:-) ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014