Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

sskrblik

Pěkné, dobrodružné, akční a v dnešní době již klasika, kterou viděl kde kdo. Těch 75% si zaslouží právoplatně. ()

Danny F.

Pěkný dobrodružný film s napětím a solidním příběhem. Akční podívaná v rámci žánru je dostatečná a po efektní stránce film nestrádá. 65% ()

pursulus

Béčkový snímek první třídy.¬         B-A1. O Egyptě se nedozvíte nic, co by nebylo zavádějící, získáte názor, že chudák egyptský chrobák (scarabeus) je nebezpečný masožravec, leč duch nenávisti, dřímající v zetlelém proradném knězi, vám otevře oči doširoka a nedovolí je přivřít až do samého konce. Kdyby měly béčkové snímky svou vlastní soutěž, získal by tenhle všechny hvězdičky. Tady tomu ale tak není. A béčkům se prostě nejvyšší ocenění z podstaty nedávají. Takže, náročný diváku, ruce pryč od tohohle "škváru", a ti ostatní — směle hleď! ()

philip.j.fry

Super popcornová zábava která přímo čpí poctivým řemeslem a zapálením pro Egypt.Rachel Weisz roztomile září,Jonathan jako srandovní bratr a Fraser jako mega ultra super kladný hrdina-k tomu připočtěme neotřelý příběh a strašidelnou mumii(věřte mi,když jsem to jako malý viděl poprvé měl jsem bobky v kalhotách) a máte film jak řemen. ()

lykan9

Jeden z nejlepších dobrodružných filmů, co jsem kdy viděl. Triky a speciální efekty jsou úžasné, herecké obsazení výborné, všechny postavy jsou charismatické a příběh je dechberoucí. Mumie je výborný oddychový film na kterékoliv roční období a člověk se k němu musí velice rád jednou za čas vracet :-) ()

Sany33

Múmia z roku 1999 je jednoduchá oddychová dobrodružná jazda, ktorá nenechala chladným nejedno dieťa. Predsa len vo veku 9/10 rokov nás vedel Imhotep pekne vystrašiť. Z odstupom času sa na film pozerám trocha inak ako som sa na neho pozeral práve v tomto veku. Vo filme je veľa morálnych kódexov ale je založený hlavne na boji dobra zo zlom a na dobrodružstve a odhaľovaní tajomna. Tieto veci mi zostanú navždy a už mi ich nemôže niekto zobrať. 89% ()

fabecc1222

Když v osmdesátkách vznikl Indiana Jones, tak se postupem let vyrojila spousta variací na něj. Mumie patří bezesporu k těm nejlepším, a dokáže i po letech spolehlivě zabavit. Správně vykompenzovaný mix akce, dobrodružství a hlášek, osolený špetkou hororové atmosféry. Egyptologové budou asi z pohledu na Egyptskou historii páchat hromadné sebevraždy, ale ruku na srdce, kdo z nás je tu odborník na starověký Egypt? Však my si to přece užíváme kvůli tomu tomu, jak Rick zaměstnává Ihmotepa, Jonathann luští knihu živých, a Evelyn vysvětluje, jak je hrdá knihovnice. Vzpomínám, že jako dítě jsem se poté fakt bál, že někde v hrobkách či jeskyních obživně nějaká ta mumie...A ještě něco, po smrti vážně nechci mumifikovat. ()

Spock

Sympatický film u nějž se dá skvěle relaxovat. Hlavní hrdina upřímně řečeno nesahá Indina Jonesovi ani po kotníky, ale i tak je to dost velký sympaťák. Zápletka je zajímavá a některé scény, třeba let v dvouplošníku, se mi opravdu líbily. ()

KASUGI

Zábavná popcornová oddychovka, které ale něco chybí. EDIT: po letech zraje jako víno. V záplavě dnešních šplašků se jedná o žánrový klenot. ()

Blackberry

Ľahko stráviteľná (pre niekoho pri zhliadnutí scén s podkožným chrobákom radšej toto slovko vynechať) dobrodružná komédia nastavená pre širokú škálu divákov, nerátajúc, že si ju už podľa názvu pozrie nejaký starší ročník. Arnold Vosloo alias Imhotep je neuveriteľne uveriteľný. Ba v tomto snímku je to práve on, na ktorom je atraktivita diela postavená. Toho času film prilákal do kín množstvo ľudí, o čom svedčia čísla zárobku - v silnom ročníku sa však nedostalo filmu patričného ocenenia (IMDb 6.7). Nudiť sa určite nebudete. ()

horacko

Mne sa praveze mumia paci viac ako Indiana Jones. No mozno sa vam tento nazor moc pacit nebude, ale Mumia ma oslovila trocha viac. Fajn dobrodruzna snimka s prekvapivo dobrym Brandonom Fraserom. ()

klima777

Jsou filmy, které nejsou dobré, a přece k nim přilnete... Hezké triky, Imhotep, jehož postava a "historie" je spíše smutná, než děsuplná. Happy end ovšem patří mladým, prý sympatickým a ztřeštěným. 2,4 hvězdičky. ()

Ravi

Mumie je originální, dobře zpracovaná, perfektně zrežírovaná a má skvělou hudbu. Trocha výtečného vtipu, dobrodružství, sem tam se leknete. Co víc chtít? Na film, u kterého není nutno přemýšlet, oravdu nechci nic víc. 95% = 5/5 ()

zajda404

Možná je to blbina, ale já ji prostě žeru! Svým způsobem je tenhle film kultovní, no řekněte: kdo se někdy nechtěl vydat do Egypta prožít dobrodružství na lovu mumií? Brendan Fraser vypadá jako akční hrdina skvěle a Rachel Weisz mu sympaticky sekunduje jako křehká dívka v nesnázích. Velké plus je samozřejmě povedený soundtrack. Pro mě prostě ideální večerní oddychovka z mého oblíbeného prostředí :) ()

Puyi

V dětství pro mě jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec...skvělý dobrodružný film s napínavým a zároveň vtipným dějem a krasné prostředí, ve kterém se odehrává. Skvělé herecké výkony od Rachel Weisz a Arnold Vosloo a spousta zábavných scén s velmi dobrým Brendanem Fraserem a Johnem Hannah. ()

šerminator

A já se nebojím jít do plných. Vždy se mi ten film líbil, nikdy mě nenudí a když hraje v TV tak se na něj rád kouknu znova. Asi to bude trocha i tím, že období a mystiku starobylého Egypta mám rád a dost mě fascinuje (také Stargate z toho vychází). Je to sice taková pohádka, než více realistický Indiana Jones, ale já to reálno zde nehledám. A tak bez problému přejdu čtení hyeroglifů jako z čítanky, či do příběhu rádoby hodící se egyptské rány. Co se týče herců a jejich výkonů tak i zde to je podané vše jak se na pohádku sluší a patří - za dobro: princ Brendan Fraser, jenž má pro strach uděláno a princezna Rachel Weisz, jako roztomilá dobrodružná knihovnice; - za zlo: zlý čaroděj Arnold Vosloo, který je ze všech úplně nejlepší a jeho pomocník srábek Kevin J. O'Connor. Celé dohromady napínavé, trocha mystické, dobrodružné, akční a zábavné takže 80%. ()

Ev.D.

,,.. ,kterej vůl tady rozlil to pití" :D Dlouho jsem se rozmýšlela jestli 4* nebo 5* ,ale nakonec 5*. Rachel Weisz i Brendan Fraiser podali vynikající výkony, sem tam jsem se i nasmála, brouci co vlezou pod kůži, brrr. A jelikož na chlápky s hnědejma kalhotama, košilama, vysokýma botama s kloboukem a pistolí u pasu přesně jak to bylo ve filmu se vždycky hezky kouká :) pokud se samozdřejmmě nepromění v mumie tam je to pak i něčím jiným :D tak kvůli ním 5* a opakuji Rachel Weisz vážně skvělá. Bylo to super :) ()

kklepkaa

Když jsem poprvé viděla tenhle film, byla jsem malá holka a tenhle film mě doslova fascinoval a vzbudil u mě lásku k Egyptu. Ještě dnes si občas první dva díly této série pouštím. ()

Autogram

Osvedčený model dobrodružných filmov, teda jeden statočný dobrodruh a krásna múdra vedkyňa sa použil aj tu. Archeologička je krásna dokonca o niečo viac ako obyčajne. Misia je zložitejšia, takže pomáha aj niekoľko ďalších postáv, desať egyptských rán nie je zvládnuť len tak. Akciou a efektami je film preplnený, v tom film splnil očakávania. –––– A jaký je úkol? – Vyslobodit slečinku, zabít zlosyna a spasit svêt. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014