Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

marusshhka

Mumie je pro mě srdcová záležitost, obsahuje všechno, co od filmu očekávám - dobrodružství, romantiku, fantasy, vtip, hororové mi to zas tolik nepřijde, ale na mě tak akorát:-). A navíc se odehrává v exotickém prostředí Egypta. Co víc si přát? A vůbec nevadí, že jsem film viděla už xkrát. Asi si to brzy zopakuju... ()

Rousseau

The Mummy je minimálně stejně dobrým dobrodružným filmem, jako kterýkoliv díl Indiana Jonese. Ale Rick není až tak výrazná postava jako Indy, a proto budou Spielbergovy filmy vždy slavnější. ()

haWranka

Skvělá kombinace akce, humory, romantiky, historie a fantasy - je tu prostě všechno, navíc namícháno ve správných poměrech. Rachel Weisz je naprosto kouzelně praštěná, John Hannah jí směle konkuruje, ale pro mě je stejně nejlepší Arnold Vosloo jako ten tlející hajzlík. ()

milaneg

Krásná a vtipná oddychovka, u které nevadí drobné historické nepřesnosti, protože při oddechu se nemusí myslet...! Navíc je to dost dobře obsazené. ()

Brinkley

V rámci žánru to lepší, co USA vyprodukovala. Podruhé už to ale vidět nemusím. Hvězdu navíc dávám za Rachel Weisz (Britka :-D) ()

Rudyamon

Tenhle film se opravdu povedl. Vtipný a propracovaný příběh, podepřený krásnými scenériemi a perfektním obsazením. Jistě že by nejeden egyptolog (no, spíš všichni) nad příběhem kroutil hlavou, ale tento film není o historické hodnověrnosti, spíš se snaží zalíbit lidem, kteří mají starověký Egypt rádi a hledají v něm větší tajemství, než jaké je schopný nabídnout. Co se tvůrcům na sto procent povedlo, to jsou krásné pohledy na egyptskou přírodu a kulturu jako celek. Interiéry chrámů a paláců jsou opravdu skvostné, věřím, že se hodně blíží dávné realitě. Taky po trikové stránce je film hodně povedený. To pravé kouzlo filmu dalo hlavně obsazení. Rachel Weisz je prostě boží, je to opravdu krásná žena a skvělá herečka. Brendan Freser házel hlášky, jak se na skvělou komedii patří a nepochybně odvedl jeden ze svých nejlepších výkonů. I mnoho jiných herců odvedlo kus kvalitní práce a za to jim patří můj dík a obdiv. Poctivých 5 hvězdiček - a bezmála 100% plus kus mumifikované nohy k tomu ... :-) ()

danny_21

Dobroudružná výprava v egyptských kobkách po vzoru Indyho se sice Bičujícímu dobroduhovi nevyrovná, přesto umí být zabávná, napínavá, pekně triková, má pěknou eyptoložku Rachel, zubatého pana Arnolda :-) Ideální pro příjemný večer, když člověk nechce příliš přemýšlet a chce se nechat se bavit - 70 %. ()

Mik_e

Jestli se mají dělat remaky, a jestli mají smysl, tak prosím takto. Nepletu-li se, předobrazem je snad nějaký sedmdesát let starý horor. Tohle je skvělá akční jízda, zasazená do originálního a zajímavého prostředí, se skvělým záporákem a několika hororovými prvky. Triky jsou fajn, ústřední trio funguje bezvadně. Mumie? Kdykoliv i kdekoliv. ()

Wyrdas

Krásný film s plným příběhem, originální zápletkou a charismatickými postavami, které ztvárnili velmi dobří herci - včetně mé drahé Rachel Weisz, která se zde stala ozdobou celého filmu. Brilantní vyváženost mezi komedií a akcí s lehkým náznakem hororového podtextu pak filmu pomáhá k ucelené plynulosti a celistvosti. Celou dobu jsem ale soucítil s postavou Imhotepa (Arnold Vosloo), vždyť mu celou dobu vlastně nešlo o nic jiného, než být se svou milovanou. Myslím si, že tento film si zaslouží vysoké hodnocení ve všech aspektech, ve kterých se film hodnotit dá. ()

Eventyrer

Film, pri ktorom som sa ako malá bála a nenávidela ho, sa stal v dospelosti mojím najobľúbenejším. Pre mňa životný paradox a skvelá podívaná. "Říkáte si, co taková poušť jako já delá na téhle holce." I LOVE IT! ()

rejsek9

Z archeologické tématiky drží první místo klasika Indy, ale tohle mu může šlapat na paty. Většina filmů, co se snaží natočit něco ze zdejšího tématu, končí katastroficky a asi to jen tak nepřestane, ale tady je jedna z výjimek. Po vcelku dobrém začátku se z filmu (po probuzení mumie) stává akční jízda, u které se člověk i nasměje a laťka se drží až do konce. Jestliže chci něco napínavějšího, tak tady rozhodně nešlápnu vedle. ()

ZnalecH

Špetka egyptské historie a mytologie, přidáme trochu akční podívané a dochutíme sympatickým párem dvou na první pohled k sobě se nehodících milenců a vuala, máme tu Mumii. ()

LordMysti

Ve svém žánru asi to nejlepší. Velkolepá výprava, efekty a notná dávka humoru, sympatičtí hrdinové a napínavý dobrodružný příběh. Prostě pecka. ()

255085349

"Určitě si říkáte, co taková poušť jako já, dělá na téhle holce." Asi nejkvalitnější popcorn, co jsem kdy viděla. Okouzlující Brendan Fraser, trhlý John Hannah a jedna z nejlepších rolí Rachel Weisz. Do toho skvělá hudba a přehledný děj. Tohle je moje velká srdcovka. ()

Armin82

Dobrodružné filmy jsou moje, protože jsou většinou zárukou zábavy a mumie není vyjímkou. Fraser s Weisz, to teda žádná sláva není. Nicméně Arnold Vosloo, ta role mu fakt sedla. Jemu vůbec celkově sedí záporné role. V Živém terči byl taky bombovej. Jinak musim říct, že na první díl, rok 1999 a nejistotu úspěchu, to má docela slušné efekty. Investované peníze se vyplatily. Na mumii se podívam vždycky rád. 80% ()

rublik05

Výborná oddechovka s povedeným scénářem, skvělými herci a ještě lepšími scénami a exteriéry. Ono taky moc filmů na téma starověké oživlé mrtvoly v kombinaci se skvělým humorem moc není, a tak bylo potřeba s něčím takovým konečně přijít. Film má skvěle zpracovaný příběh, který nenudí, má spád a na tu dobu celkem dobré efekty a triky. Akční scény jsou velmi působivé, místy i napínavé. Velké plus spočívá zejména v humoru, který filmu dodává šmrnc a nedělá z něj jen obyčejnou akční naháněčku. Herci jak v hlavních, tak i ve vedlejších rolích působí přirozeně, jejich role jim perfektně sedly. I když jsem film viděl několikrát, pořád mě dokáže skvěle pobavit a jako oddechový dobrodružný snímek funguje dokonale. Filmařům se sice nepovedlo vyprodukovat takový trhák jako třeba Indiana Jones, kterému je stylem snímek Mumie hodně podobný, přesto si myslím, že mu mohou směle konkurovat a rozhodně si neutrhli žádnou ostudu, ba naopak. 8/10. ()

Nix

Je to velice zábavný film. Žánr dobrodružný tu má opravdu své místo a tady se putuje, pořád se tu něco děje a vraždí se mumie. Brendan mne baví, Rachel mu skvěle sekunduje a film má své kouzlo. Je to klasika, kterou by měl vidět každý. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014