Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

Slam7

Skvělej dobrodružnej akčňák skrz na skrz prošpikovanej lehce komediálnim nádechem a vtipnejma hláškama. Výborný efekty, když si Mumie doplňuje orgány a kůži. Konkrétně v týhle roli si vážně nikoho jinýho než Frasera představit nedokážu. Film mě zaujal jako málokterej, snad ani na milivteřinu jsem z něj nespustil oči. Ideální večerní film ()

natalanka

komicky pojatá mumie s dávkou napětí a skvělých triků, no a samozřejmě s mým oblíbencem v hlavní roli. Takže proč ne? :-) ()

davistercz

Perfektní film, hlavně když se chcete odvázat a vstoupit trochu do Egyptské historie.Sice je tam něco vymyšlené,ale to mě zas tak nevadí.Problém je proč jsem nedal plný počet bodů je,že 80% snímku kde ta mumie strašila byla natáčena ve tmě nebo na nekoukatelném prostředí a tak jsem si nemohl vychutat celou tu atmosféru.Děj nebyl zas tak dokonal,ale koukat se na to dá. ()

Ducii

Odhlédnu-li od egyptských reálií, což musím vždy, když se na film dívám, pak velice ráda tento film sleduji. Viděla jsem ho asi dvacetkrát. Problémem je, pokud si uvědomíme, jaký paskvil autoři udělali s ohledem na egyptské dějiny. Zdá se, že vzali všecka známější jména z egyptské historie a smixovali je dohromady do jedné doby. To je ještě patrnější u dílu druhého. A tak se nám tu ocitá 5. dynastie bez mrknutí oka vedle 18. apod. Navíc ještě z celkem běžného předmětu jako je kniha mrtvých udělali jeden vzácný artefakt. Pro milovníka Egypta tedy celkem utrpení. To je velké mínus, kvůli němuž nemohu svůj jinak oblíbený film hodnotit plným počtem hvězdiček. ()

Mattin

Jeden z mála filmov ktoré môžem pozerať stále a stále dookola... Dokonca aj v jeden deň 2x :D. Je to také milé, zábavné, akčné a opäť zábavné... a spomínál som už že je to zábavné? :) ()

Cerebrum

Milé děti! Nehrajte si s kyselinami, nebo z vás zbyde čistý uhlík a voda. Dejte si pozor na vrubouny, nejenže válí kuličku trusu, ale také by vás mohli spapat. Nečtěte knížky, o kterých nic nevíte. Ale hlavně nechoďte s cizími mumiemi, které vám budou nabízet lízátko! ()

Domas88

Jestě si pamatuji jak psali horor :) ted je to spíš dobrodružná komedie, moc povedená, zasmějete se i takové to bubububu je tam.. ()

ajaju

Velice povedená egiptofraserovina,i totální neznalec egiptologie se dozví,na co se používá kniha stínů:)). ()

Weany

Je to tak neskutečně vtipné a děsivé zároveň, že mě to baví i při stopadesátém shlédnutí. A navíc úžasná atmosféra tajuplného Egypta, hrobky, mumie, písek... Tenhle film opravdu můžu. ()

dudo24

Na tomto filme som vyrastal. A aj teraz po rokoch ma stále bavil. Prostredie egyptských zrúcanín, múmie, poklady a nadprirodzené sily. Také môžem. Zaujímavý príbeh s dobrou akciou aj humorom. Weisz sa mi tu veľmi páčila a Fraser sa narodil pre túto postavu. Z môjho pohľadu je to jeho charakteristická rola. Počítačové efekty sú stále veľmi dobré. A inak krompáč, páčidlo a dynamit pekne vystihli praktiky vykopávok devätnásteho a dvadsiateho storočia. ()

Eywa11

Pre filmy plné piesočných dún, sarkofágov a hieroglyfov mám slabosť. :) Okrem toho mi tu nechýbala správna dávka humoru, akcie, šarmantná Rachel a charizmatický Brendan. Po tomto filme siahnem vždy veľmi rada. :) ()

Brucey

Po tých všetkých rokoch, čo som na Múmii ako malý parchant pravidelne ulietaval, je to stále ten istý skvelý film :) ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014