Indiana Jones a Poslední křížová výprava

• USA Indiana Jones and the Last Crusade (více)

Píše se rok 1938 a Indiana Jones působí jako učitel archeologie na univerzitě. Jednoho dne se setká s podnikatelem a milovníkem umění, Walterem Donovanem, který mu oznámí, že při hledání Svatého grálu se ztratil jeho otec. Indiana Jones se ihned vydává na místo posledního působení otce, do Benátek. Tady se setkává s německou doktorkou Elsou, která ho přivede do místní knihovny, kde se otec Indiany ztratil. Indiana zde velmi brzy najde hrobku rytíře z první křížové výpravy (knihovna je ve skutečnosti starým kostelem) a v ní další stopu, která má hledače přivést k místu, kde je kdesi v poušti schován Svatý grál. To už však Indianu a Elsu pronásledují neznámí útočníci. Indiana se jich zbaví a od posledního z nich se dozví, že se jedná o strážce Svatého grálu. Další informaci, kterou od strážce grálu Indiana získá, je místo, kde je nacisty držen archeologův otec. Indiana se s Elsou vypraví do Rakouska ho osvobodit. Otce najde na starém hradě, ale zde se ukáže, že Elsa je ve skutečnosti ve službě nacistů a že jí jde o notes, který Indiana dostal poštou od svého otce. V notesu se totiž skrývají důležité poznámky, které mají pomoci při získání Svatého grálu. Indiana o notes nechtěně přijde, když mu ho zabaví nacistický důstojník. Nacistům právě o tento notes celou dobu šlo. Zdá se, že Indiana a jeho otec prohráli a že jim hrozí už jen smrt za strany nacistů. To však není pravda. Indiana se svým otcem z hradu, kde jsou nacisty drženi, dokážou utéct. Ihned se vypraví do Berlína, kde vyhledají Elsu (dostala notes od důstojníka) a notes jí opět vezmou. Následně z Berlína uprchnou pomocí vzducholodě, letadla a auta, když se přitom musejí zbavit svých pronásledovatelů. Indiana a jeho otec pokračují na Střední východ, aby zde za pomoci svého přítele Marcuse grál našli. V patách jim však postupuje i nacistická výprava vedená německým plukovníkem, Walterem Donovanem a Elsou... (TV Prima)

Torimmer

Miluju první tři, a furt nevím, jestli je lepší 1. nebo 3., ale je to vlastně jedno, i když trojka je asi vítěz. Kdo jiný může hrát jeho tátu, než SIR SEAN CONNERY sakra. ()

Hopper

Charizma predstaviteľov - duo Ford + Connery - je tak neskutočná, že je len málo filmov, ktoré ju dokážu prekonať. Opäť tu máme skvelý príbeh, nehynúcu zábavu, hlášky, humor, proste neodtrhnete sa. Už aby tu bola štvorka. ()

cold

Ford+Connery+Svatý grál = oddychová podívaná, která má své nezapomenutelné kouzlo. Zatím poslední díl, kde mimo lepé děvy po Jonesově boku je myšleno i na jeho neohroženého otce, což není vůbec naškodu. Connery je bezvadný a v ledčem předčí samotného Forda "Jonese". Důstejné zakončení - uvidíme co přinese čtyřka (Už už, aby tu byla. Jonese s holí bych asi nepřekousnul). ()

Perry-

Tenhle film nemá prakticky chybu. Můžete ho sledovat i po desáté a stále vás nebude nudit. Nejlepší díl s Henry Jonsem Juniorem "Indianou". ()

DocBrown

Spielbergovi se podařilo odvrátit syndrom poklesu úrovně pokračování a dokonce trumfl jedničku. A to hlavně díky Connerymu, který Forda občas až zastiňuje. Scéna s Hitlerem patří do galerie těch nejvtipnějších scén kinematografie a celkově je film spíše bláznivou komedií než dobrodružným filmem. 90% ()

dopita

Třetí film o archeologovi Indiana Jonesovi je asi ze všech nejlepší. Nemám rád velkohubý kecy producentů, kteří když posílaj do kin pokračování úspěšnýho filmu tak vykřikujou, že všeho je víc, všechno je lepší, propracovanější atd. Téměř vždycky to jsou žvásty. Ovšem třetí díl Indiany Jonese je světlá výjimka. Jako geniální se ukázalo obsazení Seana Conneryho do role Henryho Jonese. Vmáčknutí další hlavní postavy do zaběhnuté série většinou nekončí dobře, ale tady všecho funguje skvěle. Film má na rozíl od Chrámu zkázy ohromný spád, všechno se řítí kupředu v neupadajícím tempu a napětí střídané humorem se valí dějem jako živelná pohroma. Akorát hudba už není tak vyjmečná jako v předchozích dílech, a hudební motiv který podbarvuje úvodní sekvenci z roku 1912 je podle mě vyloženě hnusnej. Ale to je jen detail. Jinak vše je na špičkové úrovni. Jedná se určitě o nejzábavnější snímek Stevena Spileberga. ()

Hanys_

Jeden z nejlepších dobrodružných filmů, jaký jsem kdy viděl. Zub času se na něm podepsal minimálně a navíc v porovnání s nejnovějším Indym (Křišťálovou lebkou) ještě více vynikají jeho kvality... ()

B4TM4N

Určitě nejlepší Indy, Conneryho roztržitý stařík prostě nemá chybu. A na co jsem si stěžoval u předchozích dvou dílů se zde tvůrcům podařilo splnit...pouze, aby jim tak od poloviny filmu začal docházet dech. Ach jo, Indy pro mě srdcovka nikdy nebude...i když fór s Hitlerem je parádní :-D ()

Rssa

Klasika a snad nejslavnější (a nejlepší) film žánru dobrodružných filmů. Ford s Connerym jsou báječná dvojka, příběh vynikající, scéna s Hitlerem neskutečně geniální, prostě tolik superlativů se mi dere na jazyk, že je to až neuvěřitelné. Škoda, že filmy tohoto typu (a kvality) už se ezkou řádku let nedělají. 100 % ()

Paity

Sérii Indiana Jones miluju, to přiznávám. Ale přece jen jsem si říkal, že trojka už nebude dosahovat přílišných kvalit. Obsazení Seana Conneryho, jako Indyho taťky, se ukázalo býti správným krokem. Trojka si drží vysokou kvalitu a tak Poslední křížová výprava je směsicí dobrodružství, humoru a napětí, tedy asi toho, co od Indyho čekáme. Skvělá podívaná. ()

AdamesWWE

[10/10] Skvelá hudba, dokonalý námet, dosť dobrý humor, výborné herecké obsadenie, gradujúci príbeh do ktorého spadá bomba akcia! Najemotívnejší, najzábavnejší, dokonalý a pre mňa najoblúbenejší film z celej série. Neuveriteľne perfektný a najlepší film, aký som kedy videl. ()

VIPerson

Nejlepší z Indyho...nejen díky Sean Connerymu.Vše skvělé co bylo v jedničce a dvojce,tak zde je toho dvojnásob.Co se týče trilogií tak Indiana Jones a ... patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších.Myslím tím trilogii kompletní a čtvrtý díl sem nepočítám a nepočítám například ani Terminátora,kde mám oblíbené pouze dva a ten třetí už nestojí téměř ani za řeč. ()

Reckon

Po velice temném Chrámu zkázy přišel Indy opět s tou odlehčenější atmosférou, která byla perfektní na jedničce. Navíc se nám vrátili do děje náckové, kteří jsou takové správné koření této série. Samozřejmě perfektní Sean Connery tomu také hodně přidal. I přes tohle všechno si ale myslím, že závod o Archu úmluvy byl o trošku lepší zábavou. (9/10) ()

tom.nosek

Nejproslavenější díl série je skutečně asi ten nejvyváženější, co se série týče. Většinou nemám rád, když se do zajeté série přidá další slavná osoba (např. Samuel L. Jackson ve třetím Die Hardu mi vadil), ale Sean Connery tady krásně zapadnul. Do toho se vrací nacisté, víc vtipu než ve dvojce, ústřední protagonistka je i není záporačkou. Přestože pořád můžeme v Indyho filmech nalézt tucet chyb, vlastně to tady ani nevadí a je to takový folklór těchto filmů. ()

kaygen.it

Je možné se vyrovnat Dobyvatelům? Je, a Steven to dokázal. Ač je to nezvyklé, postava Indyho otce je obrovskou výhrou a Sean Connery se činí. ()

Radim

Po profláklé jedničce a nepovedené dvojce přichází vyzrálá trojka. To nejlepší, co mohl Spielberg udělat, bylo obsazení Conneryho do vynikající role poněkud nepraktického Jonese Seniora a tím pádem "odsoustředění" pozornosti od Forda. Na pět hvězdiček film u mě nedosáhl jen kvůli neuvěřitelným logickým dírám, u kterých se vždycky vztekám, protože příjemně plynoucí příběh zaškobrtne. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (více)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (více)