Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

Mairo15

Rozhodně nejlepší sportovní film, který byl kdy natočen. Tak strhující tempo jsem u filmu dlouho neviděl. Hustý dialogy i monology (Al Pacinův proslov k týmu na konci filmu mě málem dostal do dresu:-)). Parádně natočený scény ze hry a o soundtracku se raději nebudu zmiňovat, protože to se musí vidět a slyšet...Jako fanda sportu dávám 5 bez nějakého přemýšlení, kdyby mi sport nic neříkal (obzvlášť americkej fotbal) tak dávám taky za 5 bez přemýšlení:-) ()

noriaki

Vynechám tradiční poukazování na fakt, že v americkém fotbale se nehraje ani míčem, ani nohama takže je pojmenovaný úplně špatně. I tak si ale neodpustím říct, že je to pro mě stejně nepochopitelný a exotický sport jako pólo nebo voltiž - doporučuju si vyhledat. Oliver Stone z něho sestříhal pasáže, které atmosféře prospívají, takže pro zasvěceného fanouška musí být opravdu strhující. Já jsem spíš ocenil tradičně skvělého Al Pacina s charismatem až na půdu a překvapivě výbornou Cameron Diaz s pronikavou vůlí. Každá konfrontace byla pastva pro oči. Zbytek filmu za tímhle duelem / duetem dost ztrácí, takže zápletka obtočená kolem hráčů na vzestupu a na ústupu není ani zdaleka vtahující. Vrcholem snímku je proto Al Pacinův motivační proslov. Nepamatuju si z něho ani slovo, ale kdyby mluvil ještě chvilku, tak už hledám, do jakého týmu se mám zapsat. ()

Kerion

Okouzlující Al Pacino ve filmu, který ukazuje zákulisí amerického fotbalu.Nejlepší film o sportu a věcech souvisejících s ním. ()

JohnSmith

Když jsem viděl Vítěze a poražené,hned jsem se podíval na nějaký zápas amerického fotbalu.Ani jsem ho nedokoukal a radši se podíval znova nafilm. ()

Master19

Pravděpodobně jediný "koukatelný" film postavený na americkém fotbale. Krom ostatního bych vyzvedl výběr herců - od charismatického Al Pacina až po frajírkovského Jamie Foxxe, a jako třešinka na dortu Cameron Diaz. :-) ()

Tomesh

Pro mě jednoznačně nejlepší film ze sportovního prostředí. Al Pacino je jako fotbalový trenér geniální (takhle si představuju správného kouče) a jeho závěrečná řeč je naprosto strhující, při které jsem seděl na zadku s otevřenou pusou a nedýchal. " I don’t know what to say, really. Three minutes to the biggest battle of our professional lives. All comes down to today, and either, we heal as a team, or we're gonna crumble. Inch by inch, play by play. Until we're finished. We're in hell right now, gentlemen. Believe me. And, we can stay here, get the shit kicked out of us, or we can fight our way back into the light. We can climb outta hell... one inch at a time. Now I can't do it for ya, I'm too old. I look around, I see these young faces and I think, I mean, I've made every wrong choice a middle-aged man can make. I, uh, I've pissed away all my money, believe it or not. I chased off anyone who's ever loved me. And lately, I can't even stand the face I see in the mirror. You know, when you get old, in life, things get taken from you. I mean, that's... that's... that's a part of life. But, you only learn that when you start losin' stuff. You find out life's this game of inches, so is football. Because in either game - life or football - the margin for error is so small. I mean, one half a step too late or too early and you don't quite make it. One half second too slow, too fast and you don't quite catch it. The inches we need are everywhere around us. They're in every break of the game, every minute, every second. On this team we fight for that inch. On this team we tear ourselves and everyone else around us to pieces for that inch. We claw with our fingernails for that inch. Because we know when add up all those inches, that's gonna make the fucking difference between winning and losing! Between living and dying! I'll tell you this, in any fight it's the guy whose willing to die whose gonna win that inch. And I know, if I'm gonna have any life anymore it's because I'm still willing to fight and die for that inch, because that's what living is, the six inches in front of your face. Now I can't make you do it. You've got to look at the guy next to you, look into his eyes. Now I think ya going to see a guy who will go that inch with you. Your gonna see a guy who will sacrifice himself for this team, because he knows when it comes down to it your gonna do the same for him. That's a team, gentlemen, and either, we heal, now, as a team, or we will die as individuals. That's football guys, that's all it is. Now, what are you gonna do?" Stone si s tím krásně vyhrál a opět mi dokazuje, že tohle mu jde a to umí.. ()

Timak

Je to dobré, je to dobře udělané, je to krásné. Ale příliš dlouhé a příliš jednotvárné. Už v půlce jsem věděl jak to dopadne. I když teda ta tiskovka na konci byla luxusní :-) Musim rict, ze u Invincible jsem se bavil víc ... slabší 4* ()

shantim

Vášeň a zuřivost, intriky, beznaděj a úspěch. Všechno tu je perfektně vykreslené v dokonalých obrazech, které jsou výborně sestříhané a sestavené do filmové mozaiky. Al Pacinův výkon bere dech a ani Cameron Diaz se nenechala nijak zahanbit. 86% hvězdiček ()

Brain-D

Tak tahle tvrdý je jen americký fotbal a to vše dokazje třepavá kamera při srážce dvou týmů a závěrečný zápas play off, kdy budou křupat kosti a vypadávat oči. Nejlepší byl Will (Jamie Foxx) a jeho blicí rituál před zápasem :D. Především Al Pacino dokazuje, že nepatří do starého šrotu. Soundtrack výbornej jak film :) --------------------------------------------------------------------------- hláška: Al Pacino řiká Jamie Foxxovii: chutnalo ti to jídlo co jsem ti uvařil ? Foxx: ne byla to hrozná sračka. Proč asi furt bliju ? ()

SkyHawk

Cameron Diaz si s pro ní nezvyklou rolí poradila s přehledem a na Al Pacina můžeme spoléhat všude. Oliver Stone pro nás ukuchtil zajímavé drama z prostředí amerického fotbalu, které ale mělo na víc. Vydařená hudba, trefně vysetá v zápasových scénách zaokrouhluje mé 3,5* nahoru. ()

zdenny

Film nám celkem podrobně ukazuje pozadí i popředí dění v předním sportovním klubu. Ukazuje nám motivaci zainteresovaných. Je to prostě takový trochu polodokument. Já bydlím v Ostravě a fandím Baníku. O pozadí klubu toho z různých zdrojů vím celkem dost. Proto mě tento film nedostal. Protože ten, kdo se trochu ve sportovním světě a životě orientuje, nepotřebuje návod, jak to v takových klubech chodí. Velice špatná kamera a střih. Standardní (tím myslím dobrý) Al Pacino a vynikající Cameron Diaz, která (ať si říká, kdo chce co chce) hrát umí. Když to vše shrnu, musím konstatovat, že nebýt ve filmu takové hvězdné obsazení, asi by se nedostal ani nad sedmdesát procent. ()

Unnamed

Příběh se mi líbil a to moc, ale styl jakým byl natočen mi nesedl a upřímně mě hodně štval. Režije, stříh, kamera... pro mě prostě všechno špatně. Al Pacinova řeč "game of inches" měla být asi nejsilnějším momentem celého filmu, místy byla dobrá, ale bohužel také příliš dlouhá, překombinovaná a kvůli tomu ztrácela na údernosti. 3* ()

hroubek

Jednou večer jsem viděl kousek z toho filmu a dost se mi líbil.Bohužel jsem neměl zrovna náladu to dokoukávat což teď můžu označit za mou velkou chybu.Vítězové a poražení jsou jeden z nejúpřímějších filmů o sportu.A je jedno jestli se jedná o americký, nebo klasický fotbal, protože je příběh parádně vystavený na opravdu moc dobrých hereckých výkonech v čele Al Pacino,Dennis Quiad,Cameron Diaz nebo Jamie Foxx či Aaron Eckhart a se spoustou kvalitních herců ve vedlejších rolích.Sportovní scény jsou nádherně nasnímané, kamery zachycují scény z takových úhlů jako ve skutečnosti.Oliver Stone tady jednoznačně válí a je to jen Vaše chyba jestli mu nedáte šanci, aby Vás převálcoval. ()

liuk

Oliver Stone je velký profík, ale jeho diváci můžou být rádi, že on to sám o sobě neví nebo si to nepřipouští. A tak jeho filmy, jak to může znít pitomě, jeho některá tvorba působí tak nějak z lidu. A Any Given Sunday se k této části jeho filmografie počítá. A není natočená z pohledu amerického člověka, který americký fotbal zbožňuje, ovšem z pohledu člověka světového, kterému je tento sport vícemeně ukradený, a při nejlepším zná jen základní pravidla. Ale s tímto filmem to není rozhodně tak, že by nakonec o samotném americkém fotbale nebyl, je a moc, jenže je natočen tak, že na předpojatost Neameričanů vůči němu divák velmi rychle zapomene. Takhle akčně nastříhané zápasy do rockové hudby ještě totiž neviděl. V těchto kolážích i nejlacinější záběry na roztlskeváčky vypadají strašně nabušeně. Ale i když se kamera vydá za stadión a film se umírní, je Any Given Sunday velmi napínavé, i když se zabývá klasickým dilematem: Jaké překážky překonávat a jakým způsobem dosahovat nesmrtelnosti v myslích lidí? A rozhodně nemá smysl bát se dlouhé stopáže, snímek uteče jak voda. ()

MI-380

Dokonalá filmová práce, mimo jiné o jednom velkém umění: jak stoprocentně využít schopnosti špičkových individualistů pro potřeby týmu. Dokazuje to se svým týmem Al Pacino jako trenér D´Amato a hlavně nám to už před deseti lety s mnoha hvězdami předvedl Oliver Stone. Proč deset procent dolů? Tenhle sport mě vlastně skoro vůbec nezajímá. 90%. ()

J-o-k-e-r

Nadupaný film z prostředí amerického fotbalu. A. Pacino, C. Diaz, D. Quiad, J. Foxx - všichni skvělí ve svých rolích. Nejvíc se mi ale líbil OST, a záběry ze zápasů. Film má obrovské tempo, a 150 min vám ani nepřijde. ()

vyfuk

Dlouhá, ale přesto příjemná sportovní verze ze sportu filmu trochu utajovaného... americký fotbal. Trestná lavice byl úžasný film popisující fotbal s humornou vložkou. Stonův film je to samé, ale v trochu vážnější formě. Každou minutou byl film strhující a herci odvedli více než úžasnou práci. Poslední dobou se setkávám s tím, že mnoho sportovních filmů, je plných nadutosti a pýchy, což ale k takovým to filmům asi patří. Na konci zápasu mi bušilo srdce a ke konci nastalo ještě překvapivé a hezké rozuzlení. Stone opět válí! ()

Autogram

Ach, tie športové filmy s vysokým hodnotením. Ani od obľúbeného režiséra im nemôžem prísť dokonale na chuť, zvlášt keď ide o futbal, pri ktorom sú nutné helmy a chrániče tela. Možno mi chýbala aj znalosť základných pravidiel a amerického pozadia. Ale aj tak musím uznať, ako svižne a pútavo je to natočené, ako je zdôraznená nekompromisná tvrdosť športu a Al Pacino urobil svoj štandard. Cameron Diaz tiež, ale naviac je tu očarujúca, a jej návšteva v pánskej šatni v najlepšom momente bola super. –––– Čtyři vteřiny. To je spousta času. Máme hafo času! ()

milancecil

Americký fotbal očima Olivera Stonea, ve svém skvělém více jak dvouhodinovém megafilmu nám dává ke shlédnutí klenot celkem okrajového žánru filmové produkce, a to mimořádné sportovní drama z prostředí NFL, pro mne je to jednoznačně dílo doposud s čímkoliv nesrovnatelné, především jeho perfekcionistické zachycení reálií tohoto mimořádně divácky oblíbeného sportu, plného herního taktizování, tvrdých kontaktů mezi hráči na hřišti, s brilantními úniky, přihrávkami a hlavně výborně zrežírovaná show pro desetisíce diváků na ligových stadionech a statisíce diváků u televizních přenosů, příběh se rozvíjí kolem obtížné situace fotbalového klubu Žraloků z Miami a kolem hlavních postav děje spojených s tímto klubem, který je herně v krizi a nedaří se mu plnit představy majitelů a sponzorů, v příběhu je stěžejní generační střet stárnoucího, ale stále respektovaného trenéra s mladou a energickou manažerkou klubu, která má své vlastní představy o příčinách opakujících se nezdarů a tím i ekonomického propadu, své naděje všichni upínají k mladému talentovanému černošskému quaterbackovi, který byl v klubu zatím jen náhradníkem a tak nastupoval do utkání jen sporadicky, v závěru jednoho utkání ale dostává svoji první velkou příležitost, když pro zranění není možné herní post quaterbacka obsadit někým osvědčeným, on příležitosti maximálně využije a náhle se stává novou stoupající hvězdou, je mediálně oblíbený, ale zatím i osobnostně nevyzrálý hráč, konflikty v hráčské šatně i mimo ni na sebe nenechají dlouho čekat. Opravdu dech beroucí podívaná, na takový film se mohu dívat opakovaně a i tak neztratí nic ze svého uhrančivého charisma. ()