Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

Sgt.Pepper

Dobrý sportovní film, který mě zklamal ve třech okamžicích - 1. ten malý krokodýl ve sprše, trochu trapné 2. vyrvané oko, rádoby drsné 3. Alův závěrečný proslov v kabině, trochu nepřirozené..navíc Cameron Diaz není žádná přísná podnikatelka.. ()

Pretender

''And, either we heal, now, as a team, or we will die as individuals. That's football guys. That's all it is. Now, what are you gonna do?'' ()

Mičl

Oliver Stone se může cítit největší a nejspokojenější, protože ze sebe vydal to nejlepší na režijním bojišti. Nejlépe natočený film z prostředí točící se kolem (nejen) amerického fotbalu. Skvělý Al Pacino jako životem protřelý, mrzutý coach. Výtečně zvolená hudba během zápasů, která posouvá výborně natočená utkání na vyšší level a začíná v nich zářit vycházející hvězda Willie Beamen as Jamie Foxx jako prvotřídní quarterback. ()

Perry-

Tenhle film mi vůbec nesedl (jako většina filmů O. Stonea - nějak se mnou není jeho styl kompatibilní). Americký fotbal mi přijde jako dementní sport, film měl strašně rychle střihy, což mi dost vadilo a fotbalové scény byly díky tomu místy nepřehledné. Kinetiku beru, ale co je moc, to je moc. Herecky dobré (AlPacino, Fox...), nicméně jsem u toho filmu déle než třetinu nevydržel :( ()

Peiper2

Velice kvalitní snímek z prostředí amerického fotbalu. Prostor je věnován nejen problémům jednoho týmu, ale i různým zákulisním jednáním ohledně tohoto v Evropě ne tolik populárního sportu. Oliver Stone odvádí výbornou práci, parádní jsou rovněž herecké výkony v čele s Al Pacinem a Jamie Foxxem. K dokonalosti chybí jen poněkud přepálená stopáž. ()

CarlosX

Skvělá kamera, geniálně zvolená hudba a režie Olivera Stona dělá z Any Given Sunday nejlepší sportovní film, jaký jsem dosud viděl!!! Strhující tempo - jako by Oliver Stone chtěl abychom se nadřeli při sledování filmu stejně jako hráči Žraloku pod skvělým Al Pacinem! Opravdu - film má neuvěřitelný drive, po 80 střihu během minuty se mi už začínala točit hlava:-) Al do toho dal jako vždy srdce, a v závěru jsem měl pocit, že nemluví jen k hráčum, ale i ke mně... ()

Hanys_

Viděno asi 5x, a pokaždé je ten film lepší a lepší. Mám pocit, že na poli sportovních filmů už asi těžko vznikne něco lepšího. 10/10 ()

kukuuuc10

Oliver Stone a jeho snímek natočený v roce 1999, který předčil svou dobu. Kdybych takový film shlédl dnes v kině jako premiéru, vůbec by mě to nepřekvapilo. Toť jedna věc. Cameron Diaz a její postavu jsem doslova nenáviděl, ale byla zároveň důležitou součástí tohoto nadupaného kousku. Mám rád sportovní předlohy ve filmech, a když je v nich velká dávka akčních a napínavých scén, ikona Al Pacino a nekompromisní Jamie Foxx, barvité dialogy a soundtracky, nemohu nic jiného, než zatleskat! ***** ()

ti88na

Film som pozerala predovšetkým kvôli jeho viac ako sľubnému obsadeniu a kdesi v kútiku som tiež dúfala, že uvidím aj skvelú športovú drámu, ktoré mám mimochodom veľmi rada. Nakoniec musím len povedať, že herecké výkony boli asi to jediné pozitívne. Americkému futbalu nerozumiem a nič sa na tom nezmenilo ani po tomto filme. Ale aby ma jednotlivé zápasy nechali úplne chladnou a nevtiahli do hry sa mi asi ešte nestalo. Celý tým žralokov mi bol absolútne ukradnutý, rovnako aj osudy hráčov. Režisér sa nám zrejme pokúsil priblížiť aj surové zákulisie tohto športu, mne sa však tento stret s realitou príliš nepozdával. Ale ak jeho cieľom bolo ukázať, že športovci sú len zdrogované hory svalov bez mozgu, tak sa mu to podarilo. Ja sa radšej nechám klamať svoju naivnou romantickou predstavou o kalokagaite :) ()

Ondis

Americkej fotbal je tak trapnej, debilní sport, že se pak ani nemůžeme divit jaká banda vypatlanců ho hrává. Skvělá podívaná do zákulisí amerického fotbalu, velmi dobrej film. 80% ()

jasiska

Predstavila som si, že by sa tento film netočil okolo amerického futbalu, ale okolo basketbalu, hokeja, či dokonca baseballu a uvedomila som si, že čokoľvek by sa mi páčilo viac. Inak sa mi snímok veľmi páčil, najmä v druhej časti. Veľmi tomu samozrejme prispelo obsadenie a hudba. ()

Ezekiel1

Zajímavý příběh pro českého diváka zřejmě z nic neříkajícího prostředí amerického fotbalu. Stone zde pro svět objevil sympaťáka Jamieho Foxxe, který se zhostil své úlohy namyšlené hvězdy brilantně. Ať už tomuto sportu rozumíte nebo ne jistě Vám muselo mrazit stejně jako mně v zádech při slovech Al Pacina. "Takže, buď se teď uzdravíme jako tým, nebo zemřeme jako jednotlivci." Mimochodem český dabing se v tomto filmu navýsost povedl. ()

kobe6

Ať už to je v realném zákulisí amerického fotbalu jakkoliv. Tento film ukázal detailně krásy a špatnosti profi sportu, ve kterém navíc líta spousta peněz. Kde se příčí sportovní úspěch s úspěchem marketingovým. Skvělé herecké obsazení. Byl jsem mile překvapen. ()

Hyb_rid

I firmly believe that any man's finest hour, the greatest fulfillment of all that he holds dear, is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious ~Vince Lombardi ... Stone natočil něco skutečně výjimečného a Pacino je prostě neuvěřitelně přesvědčivý (jeho motivational speech je úžasný) ()

DannyBoy80

Příliš normální sportovní film, kde není nic co by zaujalo. Něco jiného zvláštního. Jako třeba v Moneyball. Tento film je příliš dlouhý a drží ho nad vodou pouze režisér, Pacino a Foxx. Zbytek je nuda a šeď. Ale je pravda, že i přes vysoké hodnocení dané zřejmě jménem režiséra, jsem nic jiného nečekal. ()

Schuldiner

Ze začátku hrozně zvláštně neosobně působící film. Ideálně fungující v souvislosti s tématem o kterém je. Škoda, že se to pak postupně změní v pravý opak a nakonec v to nejhorší a to v klasický happy-end, kde se navíc všichni usmíří, prozří a jejich mysl se naplní nekonečným uvědoměním... Prostředí a zákulisí amerického fotbalu je ukázáno vcelku zajímavě, i když ho neznám, měl jsem dojem, že minimálně nastínit se to povedlo znamenitě. Ale stačí vidět rozhodně jednou. ()

Drirr

Překvapivé zklamání. Prapodivný střih celého filmu i samotné akce, ze které nebylo skoro nic vidět, patetické proslovy Al Pacina a naprosté nezaujetí jakoukoliv postavou ve filmu. Herecky sice přesné, ale Oliver Stone selhává ve vykreslení charakterů i situací a místo toho hraje tak křečovitě na efekt, až je to zarážející, že režisér jeho formátu potřebuje berličky ve stylu retro flashbacků a záběrů plných klišé. Těm se bohužel nevyhnul ani scénář, ale v tomto žánru bych je snad i odpustil nebýt onoho zmíněného střihu. Chápu záměr a rozumím, že to na některé diváky může zapůsobit, ale ona klipovitost a zkratikovitost jednotlivých scén, jejich prolínání a snaha o originální přechody a návaznosti se alespoň u mě tedy naprosto minuly účinkem. Jdu na tři. Hlavně za herce, hudbu a dobré zakončení. ()

Prochy38

Jeden z nejlepších filmů ze sportovního prostředí. Dost kriticky se zabývá i zákulisím, do kterého bžní fanoušci nemají šanci nahlídnout. Velký úspěch přináší superkvalitní herecké obsazení. Opravdu kloboušek pro C. Diaz a A. Pacina. Ale excelují všichni. Nejvíc mě ale dostaly výborné záběry ze zápasů. To nemá zatím obdoby. Chtěl jsem dát 4*, ale film dost vyčnívá nad ostatními kvalitními, kterým se 4* nebojím dát, pak by to nebylo ale fér... Dobré zmínit ještě skvělý soundtrack. ()