Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

emo

Geniálny film, v ktorom to Stone naplno rozbalil a dokázal, že nielen Bay dokáže skvelo natočiť a zostrihať akciu. Neviem či je to Stoneov najlepší film, ale určite môj najobľúbenejší! ()

blitzer

Podle zdejšího vysokého hodnocení bych čekal, že film zaujme nějakým mimořádně emotivním příběhem, ale nic takového jsem nezaregistroval (anebo že by tu bylo tolik nadšených fanoušků amerického fotbalu?). Kromě fotbalu samotného tu totiž nebylo vůbec nic, co by film někam posouvalo. A jelikož mě am. fotbal ani v nejmenším nezajímá, tak mě tenhle, podle mého soudu nejhorší Stoneův film, k smrti nudil celý nesnesitelně dlouhý 2 a půl hodiny. Navíc mi bylo dost protivný přeřvávání fanoušků soundtrackem, kterej se mi vůbec nelíbil (až na kousek Paranoid od Black Sabbath). ()

papaJA21

No musím říct, že jsem čekal trochu víc. Ano děj je strhující,ale na druhou stranu taky plný vaty a klišé. A co se týče kamery a střihu, těžko posoudit. Na konci století to možná bylo převratné a inovativní, mě to ale teď přišlo strašně videoklipové. Nevím jaké jaké je zákulisí amerického fotbalu, ale pochybuju, že si hráči můžou naprosto veřejně užívat drog a prostitutek, nemluvě o tom, že vedení a majitelé týmu, nejen že o tom ví, ale spokojeně si užívá s nimi. ()

majo25

Tak Stone to narežíroval velmi dobre, aj keď sa mi kamera velmi nepáčila a film dostáva ten správny šmrnc až od druhej tretiny filmu. Čo sa týka hudby, tak tam je asi všetko - hip-hop, klasika, metal, dance, rock, a napr. aj na moje prekvapenie dancefloor, reprezentovaný holandskou kapelkou 2 Unlimited, to ma dostalo :) Škoda, že si nezahrali viac Charlton Heston ešte vždy sexi Ann Margret. Hodnotenie: 80% ()

Icefist

Z mého pohledu jsou zde dvě věci, které táhnou snímek hodně nahoru- kamera a orientace na sportovní stránku. Kamera není zmatená, přestože umí být neskutečně blízko dění a zprostředkovává tak divákovi parádní podívanou. Mimo úžasných detailů jsou tu i poutavé zpomalovačky, zkrátka v tomto ohledu vše na jedničku. Co se týče druhého zmíněného, spousta filmů ze sportovního prostředí se mnohem víc než sportu věnuje právě prostředí a sport zanedbává. To se tady naštěstí neděje. Další plus musím připočítat za zajímavý konec. A co uvést na záporné straně spektra? Asi občasné přílišné zpomalení tempa, které je dané bohatou stopáží. 80 % Oblíbená část- monolog v sauně ()

mortak

Jako kdyby to napsal Arthur Hailey. Plytké, líbivé, ke konci až pohádkové, ovšem s vcelku přesnou charakterizací prostředí a obratně napsaným scénářem. Od Stonea s Pacinem se ale čeká přece jen víc. ()

otík

Hodně dobrý a poutavý snímek, jen snad trochu delší, než by bylo záhodno. Film spojí na skvělém výkonu Al Pacina a kameře, která skvěle zachycuje dění na hřišti. A i ten happyend se dá přežít. Velmi zajímavé nahlédnutí do života profesionálních hráčů amerického fotbalu. Panu Stoneovi za to buď dík. ()

Susinnon

Svižný film so skvelou kamerou a úžasným športom, ktorému vôbec nerozumiem, ale aj tak ho obdivujem :D Perfektný soundtrack. ()

Radiq

Bezpochyby zdařile natočené sportovní dráma, ale větší požitek bych z toho měl, kdybych pořádně rozumněl pravidlům amerického fotbalu. Je tam moc fotbalovejch pojmů, hantýrky, zmatených záběrů na změť těl, nárazů atd. Poznáme pokřivenej sportovní svět včetně zákulisí, kde jde hlavně o prachy, ve vší své kráse/hnusu. Tyhlety kolektivní sporty pro hráče s vymatlaným mozkem, asi nejsou pro mě, ale pro podobně postižené diváky je to povinnost. Paralelně s tím jde i tenhle film, kterej - ač reálně zobrazující dané prostředí - mě moc nezaujal, protože nejsu žádnej fanda. Musím ale pochválit soundtrack, kterej je našlapanej skoro samejma dobrejma věcma. ()

Columbus

Sice Oliver, ale naprosto mimo me. Americkej fotbal je tu tak v popredi a ja ho tak nemusim, ze me to nudi k smrti. Fakt neplanu a nefunim blahem, kdyz vidim trenera rvouciho na muzstvo, ktery se mlati hlava nehlava. Suchy a pro Evropana sussi nez Sahara. ()

Decker

Povedene drama z prostredi americkeho fotbalu pohledem Olivera Stonea. Herci v cele s Al Pacinem odvadi velmi solidni vykony a delaji z filmu prekvapive docela dobre vypadajici civilni podivanou, ktera se netvari nikterak ambiciozne, ale pouze se snazi zachytit tento sport i jinym uhlem perspektivy nez jakym je znam pouze z televiznich prenosu. Al Pacino ma samozrejme jako vzdy elanu a charisma na rozdavani a ja jen doufam ze mu obe tyto devizi a samozrejme dostatek entuziasmu a energie pretrva i nadale. ()

hans500

Vida Olivere, povedlo se to i bez politiky. V podstatě bezchybný sportovní film, jen ta stopáž by se měla trochu zkrátit, ale protože Stone i Pacino patří mezi mé oblíbence dám 5*. ()

Hafran

Solidní sportovní drama. Zkaženost fotbalového prostředí a neúprosnost hry i jejich hráčů je však spíše cítit pod povrchem, než skutečně vidět. Celkové vyznění jsem ale necítil tak osudově jak bych u Stona čekal a nešlo o nějaký depresivně dramatický film. Ale možná to je tím, že sport a jeho hvězdy i manažery jsem si vždycky představoval přesně takhle. ()

plechulka

Montrózní tříhodinové vyznání lásky Olivera Stonea americkému fotbalu a lidem okolo něj.V našich končinách tomuhle sportu málokdo přišel na chuť, ale po tomhle filmu mi nepřijde zas až tak nepochopitelný.... Al Pacino skvělý jako vždy... ()

Mrkvič

Parádní filmařina v první řadě. I jinde nudné ukecané scény jsou tu zachyceny tak akčně, že při nich nezmizí spád děje. Na dvě a půl hodiny film uteče až neskutečně rychle. To hlavně díky skvěle zachyceným pasážím ze hry. První zápas trvá půl hodiny a poznáme během něj slušně většinu postav (připomnělo mi to půlhodinovou svatbu v prvním Kmotrovi). Profesionální herce skvěle doplňují skuteční profi hráči amerického fotbalu. A kdyby přeci jen někoho začala nějaká mystika s minulostí či záběrama tribuny nudit, může si vychutnávat úžasně vyvážený mix hudby a písniček. ()

Mirokukii

Skvělý střih. Spousta dynamiky. Jedno tělo skáče přes druhé, ještěže mají ty chrániče. Nekulatý míč letí, kdo jej chytí? I přes velkou spopáž jsem se snažil, do hry jsem však nepronikl, a tak i přes pár výborných momentů (rozmluva Pacino za doprovodu Ben Hura k Foxx, a několika výborných scén ze šaten) proběhl tento film mimo mě, jako ten nezdatnější quaterback. ()

senor

Ne, vůbec. Na hodně dobrý film z prostředí amerického fotbalu stále čekám. A to tento sport pravidelně už několik let sleduji a mám ho upřímně rád. Soubor karikatur a klišé se propotácí celým filmem odnikud nikam, pokud mají nějaký osobní vývoj, je velmi neuvěřitelný a nikdo z nich ho nemá čas pořádně vylíčit v tom krátkém čase který mají, protože Stone to doplnil obrovskou hromadou jakýchsi podivných a často zpomalených prostřihů na historii sportu, záběrů do hlediště, flashbacků obrazových i zvukových ("jsem nejlepší wr všech dob" - to byl obzvlášť wtf moment) a dalšího balastu. Narval tam vše, jako by už žádný jiný film o AF neměl vzniknout. NFL je divadlo samo o sobě, tento film jen tak přitakává a ukazuje to co je na povrchu zřejmé každému kdo se někdy díval na jediný zápas. Jediný Quaid je docela fajn. ()

lennyd

Velká škoda, že je ten film tak dlouhý. 2 a půl hodiny je opravdu moc, na to aby se člověk začal nudit :( Nicméně Al Pacino jako vždy dokonalý, Cameron Diaz asi ve své nejlepší roli, další spousta známých tváří (James Woods, Dennis Quaid, atd) a k tomu americkej fotbal (ještě pár takových filmů a budu vědět o co tam jde :) ()

BS

Al Pacino jako stárnoucí trenér fotbalového týmu, kterému se už zdaleka nedaří tak jako před lety. Právě se blíží konec sezony a rozhoduje se o postupujících do playoff. Přichází, ale děsivá situace "Dva zranění quarterbaci během jednoho zápasu, to jsme tu neměli už od 80tých let." Na hřiště tak vbíhá třetí v pořadí - mladý quarterback, aby zachránil tým a stal se tak hrdinou. A to se mu taky daří, bohužel ne vše je až tak růžové.... __ Uznávám Any Given Sunday (český název nějak nevystihuje to co nám nabízí ten původní) je totální filmová klipařina, hodně se v ní hraje na efekt a příběh chvílemi hodně ustupuje do pozadí. To ale nijak nevadí, protože film jede dál v úžasném tempu a zpomaluje jen tehdy, když je potřeba něco důležitého sdělit nebo kritizovat, popřípadě nabudit hráče k kabině (při Al Pacinově řeči mi behal mráz po zádech). A herecké výkony? Al Pacino děsivě přehrává a ukazuje, že je pan herec, obvykle by strhnul pozornost na sebe, ale tady mu zdatně sekunduje Jamie Foxx a Cameron snad ve své životní roli. Práci pana režiséra také není příliš co vytknout. Bože, jak já miluju ten film!! ()

Tomasso001

Skvělá hudba, výborná a nápaditá režie, dobré herecké obsazení. Příběh vás doslova dostane do světa amerického fotbalu se všemy jeho klady a zápory ()