Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

zipexx

Bla, bla, bla, nezajimavé kecy. Chtěl jsem dát 1*, ale za scénu s ufiklým uchem hodím hvězdu navíc. Nechápu tak vysoké hodnocení tohohle nezáživného, nudného, užvaněného filmu (doufám, že to není jen kvůli velmi průměrného Tarantina). ()

BitlDjus

„Víte co je tohle? To jsou nejmenší housle na světě, jen pro servírky“ Resevoir Dogs jsou mým nejoblíbenějším filmem od mistra Tarantina, snímek nabitý skvělými hláškami, dialogy, herci a výtečnou brutalitou. Už úvodní scénka v bistru dělá z tohoto filmu skvost, a právě Gauneři v sobě mají něco na víc než ostatní tarantinovky. Miluji tento film. ()

honajz2

Pardon, ale Tarantino asi fakt není pro mě a Pulp Fiction asi byla výjimka (Sin City moc nepočítám, to režírovalo víc lidí). Nudný příběh s nezajímavými postavami, slabou atmosférou, nulovým napětím a sem tam humornou scénou, které to sice oživí, ale vtipné jsou jen některé. Špatné to určitě není, jen mi to přišlo celé dost průměrné a víc jak průměrné dojmy z toho taky nemám. A to bych asi od filmu, který tu má 86%, je 150. nejlepší a 130. nejoblíbenější, čekat asi fakt neměl. Nevím, v čem tkví to nadšení a kouzlo, já v tom nic zvláštního nebo bůhvíjak napínavého, vtipného nebo bůhvíjak originálního prostě neviděl. Proto vyšší hodnocení dát nemůžu, i přes slušné herecké výkony, dobrou kameru a občasnou vtipnou scénu. Lepší 2* ()

ZoltanCZ

Tarantino je pro mě génius a modla. Gauneři jsou posledním filmem před Grinhause, který jsem neviděl, až dnes. Dá se ale říct, že mě film vůbec nepřekvapil, čekal jsem herecký koncert, litry krve, nezapomenutelné hlášky a obrovskou zábavu. To se vyplnilo a tak opět dávám Quentinovi plný počet, ostatně jako pokaždé...jsem Tarantinofil !!! ()

SallyZen

4 hvězdičky jen a jen za herecké výkony a skvěle napsané postavy. Akorát film se mohl jmenovat "Kdo řekne víc FUCK, vyhrál". 85% ()

Hees

Asi ma to tak nenadchlo ako iných. Obsadenie je unikátne a zaujímavé. Herecké výkony sú kvalitné a nadpriemerné. Niečo mi v tomto prípade chýbalo aby aj film bol perfektný. (Hodnotenie 3,5) ()

kaposlav odpad!

100% odpad! Neviem ako uživatelom čo dali 4* a 5*, ale mňa nebaví pozerať sa na bandu kreténov 100 minút, ktorých slovník pozostáva výlučne zo slóv ako "kurva, skurvený, z kurvi syn, jebať, kokot" a podobne. Hneď úvodna scénka je mizerná. Kameraman sa točí kolom do kola a sníma chrbáty. Celá tlupa kecá o ničom. Aspoň že Steve Buscemi sa prezentuje ako človek čo má iq nad hranicou debility. Druha scénka ešte lepšia. Idiot asi postrelený reptá v aute a ja neviem či sa mám smiať, alebo plakať. No proste katastrofa. Vypol som to, lebo by som premárnil zbytočne svoj život pozeraním na kus hovna čo len smrdí. ()

Martin741

Tarantinov Debut Gauneri je masaker jak sa patri. Scenar sice dost jednoduchy, ale natocene je to s laskou k filmu a tie hlody, tie hlody ..... proste nemali chybu. 95 % ()

Wiikii

Jako první Tarantinův počin ve velkém světě filmografie je to geniální snímek, který stále patří k těm nejlepším a jinak to už nebude. Někdo říká že je to lepší než pulp fiction, no můj názor je že ta kamera, která nepatří k těm nejlepším, film ještě vygradovala do vyšších otáček, byla taková surovější lepší k tomuto filmu, ale je to na každém co se mu líbí více, já zůstávám u pulp fictionu :)... Ale tento film si mě získal a je v těsném závěsu hned za pulpem :) ... HODNOCENÍ: 94% (5*) ()

joeybarbaro2

Quentin Tarantino dokázal tímto filmem, že každý nemusí být vzdělaný filmař, aby udělal chytrý film. Reservoir dogs / Gauneři patří mezi špičkové filmy, plakáty z tohoto filmu najdete v mnoha restauracích, nízký rozpočet - vysoké tržby. Rozhodně za zmínku stojí také samotní herci a jejich výkony. Harvey Keitel je sympaťák a hraje stejně dobře jako vypadá, Tim Roth byl Quentinovým objevem a trefou do černého, Michael Madsen se svým specifickým smyslem pro humor, Steve Buscemi jako zdánlivý jediný profík atd. atd. Režie - 100 %, Scénář - 100 %, herci - 100 %, Hudební doprovod - 100 %, celkový dojem z filmu - Velmi silný, a rád se na něj vždy podívám a jen tak mě to neomrzí, asi nikdy mě to neomrzí. 100 % P.S. Musel jsem si i koupit plakát k filmu, pro potěšení ()

vydumnica

Reservoir Dogs som dopozerala až na tretí pokus. Úprimne povedané, keby som vopred vedela, čo za film ma čaká, asi by som sa do neho nepúšťala, no keďže už som ho mala rozpozeraný... Ako mám vôbec hodnotiť film s vynikajúcim hodnotením, ktorý sa ale mne vôbec nepáčil? Od gangsterky už človek tak nejako očakáva nejakú tú krv a nadávky, ale v Reservoir Dogs sú násilie, brutalita, krv a nadávky veľmi štedro naservírované. Niektoré scénky boli na mňa too much! Nie je to nič pre mňa. A ešte keď sa nedá ani s jednou postavou vôbec sympatizovať, ako sa mi to potom má páčiť? Výprava je veľmi biedna, takmer celý film sa odohráva v nejakej garáži. A také konce nemám rada!!! (24.10.2022) ()

dezorz

Poslednych 20 minut honkongskeho mesta v plamenoch nataihnutyhc cez tarantinove dialogy a rozne ine vykradacky do hodiny a pol. A to je k tomu este najlepsi tarantinov film, pani! ()

Petoss1

Prvé Tarantinové dielo ktoré dokázalo čo je tento režisér schopný. Totálny masaker všetkých zúčastnených, perfektné herecké výkony v dramatických scénach (hlavne umierajúci Tim Roth) a veľa veľa krvi. Nevadí ani to, že takmer všetko sa odohráva v interiéri naopak to vyzdvyhuje dramatickosť filmu a bezmocnosť hlavných postáv. Moje hodnotenie vyzdvyhuje hlavne koniec a tak môžem spokojne prehlásiť že nie som sklamaný a Tarantino si už získal moju plnú dôveru. 88% ()

cariada

Další snímek Tarantina on svůj styl prostě nezapře. A jak je vidět lidem i mě se líbí. Drsný akční styl s černým humorem. Opět dělané formou několika různých pohledů. Šestice zlodějů jde vyloupit banku či klenotnictví. Vše organizuje otec Eddiho ,který se , ale loupeže neučastní. Tatík dá všem jména a to Pan Modrý,Světlý,Hnědý,Oranžový,Bílý a Růžový. Po akci se mají sejít v jakém si prázdném skladišti. Jenže při akci je zabití pan Modrý a postřelený pan Oranžový ,kterého veze na místo určení pan Světlý. Tam za nedlouho přijíždí pan Růžový co má lup. Začínají se hádat jelikož jim je jasné ,že mají mezi sebou poldu ,který je prásknul. Pak přichází na scénu pan Bílý co má sebou v autě policajta a snaží se z něho vymlátit kdo je ten zrádce. Chudák polda dostává brutální sodu a je málem upálen zaživa. Nebýt toho ,že ho v poslední chvíly pan Oranžový co leží zraněný zastřelý. Ostatní odjeli přeparkovat auta, aby nebudily pozornost. Po příchodu všech ostatních se objevují i tatík s Eddim a začíná hra na to kdo je ten polda, což tatík ví ,ale né všichni tomu věří a on sám tvrdí že není. A taky se dozví ,že i pan Hnědý je mrtvý. A je tu závěrečná pointa.... Která je velice slušná. Mezi děním ve skladišti se dozvídáme něco o panu Světlém ,Bílém a Oranžovým (nechápu proč taky neřekli něco o panu Hnědém ,Modrém a Růžovém) postupně taky vidíme jak to bylo při loupeži. Tenhle snímek má skoro vše co má mít napětí akci drsnost a i humor. ()

Abes

Pětice kvádrů s úzkou kravatou, pětice příběhů se stejným koncem. Teorie o písničce a hádka o barvičky, v kontrastu s jinak naprosto profesionálním přístupem k věci. Z úcty k magorovi co to točil, si tohle všechno zapíšu do krví potřísněných memoárů v mé hlavě. ()

Rocky88

Hezky poskládaný scénář, kvalitní a často i vtipné dialogy, dobře obsazené role....ale totálně o ničem. Ranní rozcvička před natáčením Pulp Fiction. ()

Skleena

Poctivá filmařina, založená vlastně jen na dialozích. Ale dialozích nefalšovaných - je vidět, že i filmy bez výrazné dějové zápletky a pointy fungují. A tak to má být. Tarantino už ve své prvotině předvedl, kam se jeho kroky budou ubírat - a předvedl dobře. Na druhou stranu zastávám názor, že Tarantina udělali především herci, v gaunerech obsazení. Ať Madsen nebo Buscemi zahráli perfektně. ()

Pugo

Tarantina osobne veľmi nemusím (až na Pulp Fiction a niektoré scény v Kill Bill 1). Žiaľbohu za tento snímok, pozerám že jeho prvotina, nemôžem dať viac ako jednu hviezdičku. Tá je akurát tak za herecké výkony. Aj Pulp Fiction mal dlhé dialógy, tie boli ale vtipné. Tu sú dokonca siahodlhé, a bez vtipu, o ničom. To môžem ísť von na ulicu a počúvať ako sa dvaja ľudia rozprávajú o počasí. Ak tam niekde ten humor je, nejaký skrytý, tak som ho nepostrehol. Veď tento film nemá ani dej poriadny. V skratke. nerozumiem tomuto počinu a ani tomu vysokému hodnoteniu. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)