Gauneři

Gauneri

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

• Dudek

Strašlivá sračka a vzhledem ke kvalitě a zábavnosti ostatních Tarantinových pecek i ohromné zklamání. Quentin Tarantino nám opět předkládá příběh, který není vyprávěn chronologicky, ale hojně využívá různých flashbacků, což vnáší do děje alespoň minimální oživení.(1.4.2006)

Jak už správně napovídá český název filmu, hlavními hrdiny filmu jsou poslanci České republiky. Konečně tak můžeme vidět co dělají naši poslanci pokud zrovna nespí ve sněmovně.(30.4.2009)

Super propracovaná akce se spostou krve a vtipných hlášek(11.12.2003)

rozpocet $1.2 million trzby celosvetovo $2,832,029(17.11.2006)

Quentin Tarantino. Je hodně lidí, kterým stačí slyšet toto jméno a film má ihned 4-5 hvězdiček. Mezi ně rozhodně nepatřím a Gauneři jako prvotina Quentina není rozhodně dokonalým snímkem, ale pro mě není ani nadprůměrným. Místo jmen se používají přezdívky podle barev, které jsou jim dány. Odehraje se akce v pozadí a jen vidíte jak se něco pokazilo a postupně se dovídáte v jednom opuštěném skladě co se stalo a proč. To je vše. Humor není nijak přelomoví a možná potěší šílenec Michael Madsen, který si rád hraje s policisty. Nic víc mě nepotěšilo, celý film poměrně zklamal a jen nechápu co kdo vidí na Gaunerech tak úžasného.(18.2.2007)