poster

Gauneři

 • USA

  Reservoir Dogs

 • slovenský

  Gauneri

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *****

  Jak už správně napovídá český název filmu, hlavními hrdiny filmu jsou poslanci České republiky. Konečně tak můžeme vidět co dělají naši poslanci pokud zrovna nespí ve sněmovně.(30.4.2009)

 • Zeck
  ***

  Stačila jedna pitomá přestřelka, flashback vsazený do přepadení toho krámu s diamantama, nebo cokoliv, kde se střílí (těch pár výstřelů od Mr. Pink skutečně nepočítám). Bohužel to byla jen hodinu a půl dlouhá diskuze o tom, co se ASI stalo, kdo ASI zradil a co se bude ASI dít dál. 50% nuda(11.10.2008)

 • Tuxedo
  *****

  Vynikající krimi thriller. Výborně vypilovaný scénář, skvělé herecké výkony (Tarantino má na herce čuch) a především skvělá atmosféra.(6.5.2005)

 • golfista
  ****

  Velmi dobrý úvod do Tarantinovy "krvavé" tvorby. Výborně obsazené a zahrané. Vše podstatné se odehrává v jedné garáži, ale Tarantino si s tím vystačí velmi působivě.(27.2.2003)

 • Kryšpín
  *****

  Myslím, že Tarantino si vzal inspiraci z filmu Killing od Stanleyho Kubricka. V obou filmech se chystá velká loupež, a až na pana Oranžového jde o samé velké zločince. V obou filmech panuje jistá nedůvěra a postavy se dopuštějí chyb. I přesto, že se plán vydaří, zločinco buď umírají, nebo jsou chyceni. V obou filmech najdeme i téma cesty za svobodou. V tomto filmu je to pan Oranžový, který chce využít loupeže, aby znovu získal svobodu. "Ve snu jsi mě zastřelil, tak ti radím, aby ses probudil a omluvil se", říká pan Bílý v jednom ze svých nezapomenutelných výstupů. Dále si říkám, že hříčka se jmény je podobná z filmu The Taking of Pelham One Two Three (1974) Styl oblečení je podobný z filmu Lepší zítřek 2 (1987) Scéna postřelení nejlepšího přítele a on se o něj stará, přesvědčuje ho, že nezemře, kde jsme svědky podobného rozhovoru, ale i podobných pocit, která ti dva zažívají. To vše z filmu Oběti války (1989). Ale naprosto největší vliv na Gaunery měla málo známá hongkongská gansterka režiséra Ringo Lama "Město v plamenech" z roku (1987). Hrál v něm jeden z Tarantinových nejoblíbenějších herců asijské kinematografie Yun-Fat Chow. Je zajímavé, že všechny tyhle filmy patří mezi oblíbené Quentina Tarantina a on se rozhodl z nich udělat mix.(10.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace