Gauneři

• slovenský

Gauneri

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Zcela zásadní otázka pokud jste film ještě neviděli. "Kdo z nich byl vlastně špicl?" Brutální, krvavý, syrový, cynicky humorný a šokující? Jak pro koho. Tarantino však na sebe řádně ve svém debutu upozornil a dal všem značně najevo, o čem že ty jeho filmy tak zhruba budou! Mě osobně však tato prvotina hodinu a půl trvající až na pár scén dokonale nudila, spíše konverzačka tak trochu na úkor nějaké povedenější akce..Ty tu vidíme jen asi ze tří flashbacků. I když samozřejmě nejsem žádný sadistický zvrhlík ani úchyl ani ten, co by se nějak vyžíval v různých tvrdých sprostých slovech (kdo je větší "KING" ), kterých zde zazní bezpočet, tak dynamická ručně natočená scéna bez střihu tančícího pana Blonďáka na hit od skupiny "Stealers Wheel-Stuck in the middle" byla vynikající a pamětihodná. K ní bych pak třeba ještě přidal tu s přidělováním barev k přezdívkám pro smluvenou akci - hlavně pan Růžový se tu zviditelnil. Takže panové Bílý (Harvey Keitel), Oranžový (Tim Roth), Blonďáku (Michael Madsen), Růžový (Steve Buscemi), Hnědý (Quentin Tarantino) a Modrý (Eddie Bunker) bylo mi potěšením, byli jste dobří, ale něco mi na VÁS přesto nesedělo:-) Možná proto mě film až tolik neuchvátil, spíš to byl z mé strany jen průměr..(12.1.2008)

Jako debut to není špatné, Tarantino tu ukazuje, že umí napsat zajímavé dialogy a obsadit zajímavé herce, ale oslnivým bych to zrovna nenazval, stejně jako ne lepším než PULP FICTION.(10.1.2016)

• Dudek

Strašlivá sračka a vzhledem ke kvalitě a zábavnosti ostatních Tarantinových pecek i ohromné zklamání. Quentin Tarantino nám opět předkládá příběh, který není vyprávěn chronologicky, ale hojně využívá různých flashbacků, což vnáší do děje alespoň minimální oživení.(1.4.2006)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Výborný Tarantinův debut, přesto je trochu znát nízkonákladovost snímku. Trailer: http://www.csfd.cz/film/8853-gauneri/videa/(20.9.2009)

Super drsna rezba a u me oblibenejsi nez zbytecne natahovany Pulp Fiction. Tarantino ukazal, ze je frajer, uz ve svym prvnim filmu a i kdyz je poznat, ze je to precejen hodne levny a v podstate se vetsina scen odehraje v jednom skladisti, tak to vubec nevadi. Je tu totiz naprosto spickova sestava mejch oblibenejch hercu, ktery 90 minut rvou, hadaj se a mluvi neskutecne sproste, sem tam naka perfektni hlaska nebo dokonalej vtipnej dialog a spousta krve, mrtvejch a drsnejch scen a nehappyendovej konec. Proste spickova drsna kriminalka, jaka se jen tak nevidi.(30.1.2005)

• - Název filmu se divák dozvídá až v 9. minutě. (x_silver)

• - Herečka, kterou zastřelí Mr. Orange je ve skutečnosti učitelka výslovnosti Tima Rotha, který ji pro roli navrhnul jako pomstu za to, jak na něj byla během výuky tvrdá. (don corleone)

• - Spoiler: Keď Mr. Orange (Tim Roth) zastrelí Mr. Blonde (Michael Madsen), nešľahajú z hlavne jeho zbrane záblesky, tie sa objavia až počas šiesteho výstrelu, kedy kamera sníma Mr. Orange. (xpantherx)