Gauneři

• slovenský

Gauneri

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Vynikající krimithriller přesně ve stylu, jaký se od Tarantina dá čekat. Nápaditý akční děj je obohacen o několik skutečně drsných scén a všichni herci se doslova předhánějí v tom, kdo na sebe strhne větší pozornost diváka. Nakonec se zřejmě vítězem stal u většiny stejně Michael Madsen díky scéně s uchem. Tarantinovsky zábavná byla ovšem i scéna s přidělováním barev k přezdívkám pro smluvenou akci - hlavně pan Růžový se zviditelnil. :)(5.7.2003)

Ultralevné, ultranudné. Pochybuji, že jsem jenom neměl náladu, anebo že Tarantinovi jako tvůrci nerozumím (proč by mě jinak bavil Kill Bill), spíš mám dojem, že tu někteří adorují film s dobrými postavami, ale dějem a scénkami, u nichž se snad ani nejde bavit. Dialogy sice nejsou tak o ničem jako v Autě zabiják, ale jinak si s tímhle Quentinovým brakem v ničem nezadají. Asi jsem měl nějakou cenzurovanou verzi, z které utekly všechny hlášky, geniální scény (co mají všichni s tím řezáním ucha - je to samoúčelné až na půdu) a hlavně logika a momenty překvapení. Možná je to tím, že mám Quentina prokouknutého, možná jsem měl jenom štěstí, že jsem "zásadní odhalení" uhádl na míle dopředu, ale jedno vím určitě - nazvat Gaunery geniálním debutem, musel bych si vyříznout jazyk a vytřít si s ním zadek jak bych se styděl.(14.11.2008)

Geniální film, který má u mě obrovské ambice překonat legendární Pulp Fiction, které jsem doposud považoval za Tarantinovo mistrovské dílo. Nebudu ovšem vynášet rozsudek hned po prvním shlédnutí, když Historky z Podsvětí dostaly mnohem více prostoru v mém přehrávači. Levný film, který zaujme povedeným scénářem, peprné dialogy k filmu pasují a herci je vynáší s doprovodem nezapomenutelných grimas. Takovou sympatickou zlodějskou sebranku nemáte možnost potkat ve filmu každý den. Pan Růžový to stejně vychytal ;-) 10/10*(28.9.2008)

Dávno tomu, co jsem tenhle snímek viděla, budu si jej muset oživit...(11.7.2009)

Jako debut to není špatné, Tarantino tu ukazuje, že umí napsat zajímavé dialogy a obsadit zajímavé herce, ale oslnivým bych to zrovna nenazval, stejně jako ne lepším než PULP FICTION.(10.1.2016)

• Chris Penn