Gauneři

• slovenský

Gauneri

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Já jsem na toho Tarantina šel asi špatně. Měl jsem ho sledovat chronologicky. Jeho první film (pokud nepočítáme mé soukromé překvapení s název Auto zabiják), u kterého jsem si přál, aby měl ještě minimálně hodinu navíc. 90%.(29.7.2009)

Ultralevné, ultradobré. Debut jako řemen.(10.2.2003)

Nejlepší Tarantinův film. Totální masakr. Bohužel je mnohem populárnější natahovaná kaše jménem Pulp fiction, která tomuhle vtipnýmu majstrštyku nesahá ani po pás.(26.3.2003)

Tarantino nikdy nebyl můj šálek teplé kávy. Gauneři jsou podobným případem, který jen dokazuje, že ani gangsterky nejsou žhavou kávou pro mé chtivé buňky, ale když zrovna po ruce nic jiného nemám, a koukám na zdejší hodnocení, tak chtivost mi nedá a okamžitě tu zapulzuje jeden z hříchů, který si nedokáži odpustit. I tak jsem se ale natolik nedokázal bavit. Nechápu v čem je takový humbuk, když Tarantino točí film. Ve většině případů je to totiž všecko na jedno brdo. Agresivní, krvavé a cynické příběhy se špetkou drsného humoru, které mají za cíl diváka hlavně pobavit. To netvrdím, že neplní, ale já se u toho všeho tak nějak nudím, že prostě poznám, že dobrý film budu hledat asi u někoho jiného než bude právě takové jméno ve filmové branži jako Quentin Tarantino je. Pochybuji, že budu mít náladu se i nadále pustit do nějakých dalších jeho filmů. Jeho tvorba mě prostě nebaví, a to i včetně Gaunerů. Je to ale jen věc názorů, jinak tento film při psaní tohoto komentáře je 131. nejlepším filmem na této databázi, takže na tom přecijen může něco být. --- Tohle budou vaše jména. Pan Hnědý, pan Bílý, pan Světlý, pan Modrý, pan Oranžový a pan Růžový. - Proč sem já pan Růžový? - Protože seš buzna! Jasný?(18.7.2008)

Tak tohle opravdu ne. Film o gangsterech, ve kterém se vše řeší dialogama než zbraněma není zrovna moje parketa. Film je tak ukecaný, že polovinu věcí nestihnete ani postřehnout natož vstřebat, herci neznámí, nezajímaví a béčkoví, hlášky mi nepřišly ani vtipné ani cool, Tarantino má zjevně jiný smysl pro humor než já, navíc film, který by mě nudil při pouhé stopáži 99 minut se mi také už delší dobu nestalo. 50% za Režiséra a za zvládnuté řemeslo, ale už nikdy více pro mě muka.(17.1.2015)

• - Ve chvíli, kdy přišlo na řadu obsazení, byli na seznamu tři herce, z nichž aspoň jednoho musel režisér obsadit. Z trojice Christopher Walken, Dennis Hooper a Harvey Keitel se nakonec se podařilo získat Harveyho Keitela, který se později stal i producentem filmu. (SallyZen)

• - V úvodní scéně konverzace o Madonně, exmanželce Seana Penna, je možné všimnout si, že postava Chrise Penna k tématu mnoho neřiká. Důvodem může být úcty ke švagrové. (cihlenka)

• - "Ušní scéna" je natočena stylem odstupující kamery hlavně proto, že během natáčení se ukázalo obtížným udržet makeup odříznutého ucha na uvěřitelné rovině. (Eldrick)