Gauneři

• slovenský

Gauneri

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Velmi dobrý úvod do Tarantinovy "krvavé" tvorby. Výborně obsazené a zahrané. Vše podstatné se odehrává v jedné garáži, ale Tarantino si s tím vystačí velmi působivě.(27.2.2003)

Vynikající netradiční gangsterka. Quentin a jeho debut. Uznávám, film se mu povedl. K filmu dostal zajímavou hereckou sestavu v čele s taťkou Harvey Keitelem, který v poslední době spíš shání nájemné, než aby hrál. Tim Roth, v pro mě roli neuvěřitelného hajzla. Od té doby, co jsem viděl Gaunery jej nemám rád. Michael Madsen a jeho nezapomenutelná scéna s uchem. Jestli se někdy bude točit film Max Payne... prosím do hlavní role jeho. Steve Buscemi výborný jako obvykle. Doporučuji ke shlédnutí každému.(31.12.2005)

Jako debut to není špatné, Tarantino tu ukazuje, že umí napsat zajímavé dialogy a obsadit zajímavé herce, ale oslnivým bych to zrovna nenazval, stejně jako ne lepším než PULP FICTION.(10.1.2016)

pan Hnědý:Pan Hnědý, to je skoro jako pan Hovno. pan Růžový: Pan Růžový zní jako pan Řiťopich......Dobre napísané a zahraté. Podarený predkrm pred Pulp Fiction.(10.1.2012)

Už tu vidieť Quentinovu genialitu a jeho príbehový minimalizmus, režijný maximalizmus a schopnosť z čohokoľvek urobiť vynikajúci film prostredníctvom perfektného vedenia hercov, geniálnych dialógov (a monológov), správne uletených cool postáv a schopnosti navodiť tú správnu atmosféru. Kill Bill a Pulp Fiction sú ale podľa mňa lepšie.(2.7.2004)