Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

Kadas97

Quentin zase raz nesklamal a ponúkol mi presne to po čom moje srdce túži. Perfektné dialógy, parádne prepracované postavy, nehorázne dobrú hudbu a pár kvapiek krvi. Na filme je vidno, že je to Tarantinov debut, ale na kvalite to až tak poznať nie je. 9 z 10 pane Modrý. ()

albionlady

Stále nemôžem uveriť tomu, ako mi Tarantino dokáže vyraziť dych. Tých jeho zvratov v deji sa bojím, no zároveň sa na nich neskutočne teším a stále ma prekvapia. A jeho dialógy ma hrozne bavia! ()

dudunecek

První tarantinův film, první zásah do černého.. Skvělé herecké výkony(Michael Madsen je jeden z největších magorů), skvěle vykonstruovaný scénář, udržuje diváka v napětí až do konce. Trochu mě ale vadily scény z minulosti, které docela narušovaly celkový dojem. ()

Kingjiri

S miniaturnim rozpočtem si Quentin Tarantino docela poradil - téměř žádná akce ani výprava, ale jenom okecávačka kolem ve stylu "co se vlastně stalo a jak to bylo" a slušnej casting. Zábava občas slušná, napětí však žádný a pořád taky marně hledám nějakou pointu celýho snímku. Styl vyprávění, hlášky nebo krvavější scény jsou typicky Tarantinovský, takže spoustu fanoušků určitě zaujmou. Já však jeho obdivovatel nejsem a jeho filmařině jsem nikdy nepřišel pořádně na chuť stejně jako gangsterkýmu žánru. Gauneři určitě špatnej film nejsou, nicméně si nejsem uplně jistej, jestli by měli mít místo v žebříčku TOP 300 a trochu se obávám, že jsou ze strany Tarantinovejch příznivců neúměrně nadhodnocený, dvě silnější hvězdy. ()

Biopler

Príbeh, ktorý by sa dal zhrnúť do pol vety, obalený však vatou, vatou a ešte raz vatou. Dialógy, v ktorých musí čo najčastejšie zaznieť nadávka, urážka, ale ináč sú prázdne, nestoja ani za papier, na ktorom boli písané. Vychutnávanie si násilia, hlavne pri scéne mučenia policajta, je tiež niečo čo ma skôr odradilo. Z Tarantinovej prvotiny sa mi páči jeho štýlový výber hudby, zvyšok vytesním z pamäte. ()

kilobyte

"Are you gonna bark all day, little doggie, or are you gonna bite?" Tahle věta přesně vystihuje film. Ze začátků štěkání, které na konci propukne v kousání. PS: Už vím o čem přesně je Like a Virgin. ()

dandy11

Film defakto z jedné místnosti, doplněn o retrospektivní příběhy oněch "Gaunerů". Když Tarantino řikal, že hospodská scána z "Panchartů" jsou vlastně "Gauneři" v kostce, tak se nemýlil... ()

Razzor_82

První velká Tarantinovka a předkrm před kultovním Pulp Fiction. Brilantně obsazená komorní gangsterka, která těží z geniálně vybroušených dialogů a narážek. "Proč jsem já pan Růžový?" - "Protože seš buzna! Jasný?" Spletitý příběh plný krve, pomalého umírání a černého humoru,  který na konci splyne v jeden celek. Zkrátka krvavá řežba stvořena rukopisem mistra Quentina. Jeho první velkolepý výkop k originální kinematografii. 9/10 ()

NerdmanJarda

První film nemilosrdného mistra dialogů... neboli skvost. Tarantino s poměrně malým prostorem dokáže vykouzlit něco úchvatného. Dost ale rozepisování jak jsou Gauneři úchvatní, teď na ty důvody. Jako vždy u Tarantina bodují vymazlené charaktery a též neméně skvělé výkony. Ale ty dialogy tvl... Myslím, že víc netřeba, 9/10 - 5/5 ()

Lumberjack

Když odpustím ty dlouhé a nudné rozhovory o ničem, sadistické uříznutí ouška a častou vulgární mluvu, tak je to povedený film, kterému neškodí že se prakticky odehrává v jedné místnosti. ()

Lenka0064

Málem jsem za scénu s Mr.Blue a policistou strhla jednu *, ale nakonec se vše v "dobré" obrátilo ;-) Celkově zachráněno opravdu barvitými dialogy. ()

joho

Tarantinove filmy niesu práve mojimi srdcovkami,napriek tomu ma tento chlapík zaujal svojou originalitou. Opäť vyťažil z minima maximum,hlavne akčnými dialógmi okorenenými neustálim F*CK-ovaním. "GAUNERI" mi proste sedeli akosi viac ako často prehodnocovaný "kulťák" PULP FICTION. ()

pabelito

Tarantinov prvý celometrážny film, v ktorom sa na rozdiel od svojich scenáristickych a režisérskych kolegov vôbec nehľadal, ale rovno sa našiel. V súlade s jeho neskorším filmovým krédom "aj gangster je len človek". A to ešte o pár rokov natočí Pulp Fiction, hoci Reservoir Dogs mám ešte radšej. ()

BačaXXX

Jednoduchá zápletka odvyprávěna složitým způsobem. Tarantino si plně zaslouží označení "mistr postmoderního filmu 90. let". Síla tohoto filmu tkví především v dialozích a hercích, kteří je interpretují. Nezapomenutelná je hádka Mr. Pink a Mr. White která vyústí v to, že na sebe oba pánové začnou mířit zbraněmi, nebo když se Mr. Orange (policista v utajení) učí nazpaměť historku o skoro zpackaném kšeftu aby měl ostatním gaunerům, kvůli věrohodnosti, co vyprávět. Tarantino svůj vyprávěčský styl pak dovedl k dokonalosti v Pulp fiction. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)