Agent W4C je muž s ocelovými nervy a neobyčejným postřehem, který naráz myslí a jedná. Setkáváme se s ním v okamžiku, kdy ho rozkaz Velkého šéfa vytrhuje z vysokohorské idyly, ozvláštněné jen tmavovlasou kráskou a krátkou přestřelkou s nepřátelskými špióny. To vše musí W4C opustit a vydat se do neznámého města Prahy, aby tam „bestiálně krásné“ agentce Alici předal tajný plán na vojenské využití Venuše. Na likvidaci největšího agenta světa, velkého svůdce, sympaťáka a hrdiny však nakonec stačí bezelstně pečlivý obyčejný český účetní Foustka se svým psem Pajdou... Režisér Václav Vorlíček natočil tuto parodii na filmy se špionážní tematikou podle scénáře Oldřicha Daňka v roce 1967. V hlavních rolích diváky potěší Jiří Sovák, Jan Kačer, Květa Fialová, Jan Libíček a další. (Česká televize)

BigBang

Pořád se něco děje. Paní Fialová jako Bond girl má něco do sebe. Pan Kačer je dobrý superagent. Moje nejoblíbenější postava je němá role pana Čepka, coby zoufale cholerického ekvádorského plavce v chlupaté čepici. ()

raneczech

Nejlepší Bondsong všech dob je právě v téhle časké parodii, která geniálně vystihuje všechny základní rysy bondovek, aniž by přitom přímo parafrázovala konkrétní scény. Kačer by klidně Bonda mohl hrát, a hlavní záporák je tak slizký, že by taky našel uplatnění. Hlavní deviza je ale bezesporu pan Foustka, český knedlík, který W4C přemůže svou pitomostí.. ()

Rodin

Fascinující parodie od lidí, kteří originál a tedy terč své parodie nikdy neměli možnost vidět (tedy nejméně do té doby). U mě za plný počet. ()

xenopus

Typicky česky malá komedie, která ovšem není tolik vtipná a zábavná. Vkus je věcí osobní a relativní, neříkám, že bych se alespoň trochu nepobavil, ale originální James Bond je film z jiného světa a tato černobílost s ním nesnese srovnání. Za zmínku stojí odvaha tvůrců nové vlny parodovat tehdy asi všeobecně nepříliš známý žánr, herectví Jana Kačera a technika kamery - vždyť podvodní záběry se ve filmu objevily jen dva roky po Thunderballu. ()

DadysGirl

Český James Bond :D Jan Kačer měl obrovské charisma... A tenhle film je neuvěřitelně vtipný! Jiří Sovák také geniální! Musím říct, že mi po shlédnutí tohoto filmu dělá problém zajít si do bazénu... Furt z toho mám takový divný pocit... Jinak píseň (v novém podání Support lesbiens) je jedna z mých oblíbených a velmi často si zpívám... Na tváři hraje lehký smích, duše je ale smutná... ()

Godhaj

,,On se jen přišel zeptat, jestli nám nevypadl z okna svícen.“ Kdyby nebylo postavy účetního, nebyla by tato parodie parodií, nýbrž zcela poctivou bondovkou! Jak Kačer má totiž takový charisma, že proti němu Connery i Brosnan vypadají jako dva školáci, kterým ukradli lízátka. A Květa Fialová jako bondgirl je taktéž luxusní. Celý příběh o tajemství vojenského využití Venuše je tak akorát trhlý, plný krásných scén a dialogů, které rozechvěly moji bránici skoro v každém záběru. A ten pejsek byl opravdu roztomiloučký. ()

topi80

Kombinace macourkovsko-vorlíčkovské hravosti, šedesátkové poetiky a samozřejmě klasické české parodické školy. Očekávatelná herecká sestava s očekávatelnými výkony (samozřejmě skvělými). Není to komedie, při které bych se popadal za břicho, ale úsměv jsem na svém obličeji pociťoval po celou dobu. Docela by mě zajímala psychologie pana Foustky, který se duševně pohybuje kdesi mezi uvědomělým kaskadérem a troubou a nikdo ani neví, proč se do tohoto dobrodružství vlastně pustil. Celou dobu vypadá, že je mu všechno jedno, a přesto uvědoměle dělá vše pro to, aby vše vyřešil ke spokojenosti zadavatele úkolu. :-) ()

pekas

Další ze zlatého fondu našich komedií. Sice mi přijde malinko slabší, než její konkurentky, ale pořád je to zábava se super obsazením. ()

maoc

Perfektní parodie která nepostrádá ani jeden z atributů všech správných bondovek: nádhernou bondgirl, skvělou hudbu, nějaké ty hlášky a high-tech hejblátka, v tomto případě hlavně budík a charismatického agenta. Kdyby měl Vorlíček dostatečný rozpočet, natočil by klidně i normální bondovku, která by ty americké strčila do kapsy. ()

Mykhaluu

Když já mám pro pány Vorlíčka a Macourka slabost! Přiznávám!! :) Mueheheheee!! Scéna s hrozící paní záhy vybuchnuvšímu automobilu mě v dětství úplbně odrovnala! Kouzlo minimalismu! :) To je zvěrstvo, jakým způsobem prochází pan Sovák s pejskem celým filmem!! :) Go on boys!! :) ()

anyonecek

Jiří Sovák by jako další James Bond určitě uspěl! Krásná komedie, která se chová jako americká, ale hlavní hrdina je typicky Český, což dává dohromady skvělou podívanou. ()

PAVLIS

50% Vzhledem k malému množství opravdu vtipných míst se skoro zdráhám uvěřit, že mělo jít o parodii. Sice jde většinou o můj oblíbený černý humor a to je velké plus, ale je ho prostě málo. Radši nesrovnávat s něčím jako Bláznivá střela. A to jsem byl na začátku po skvělé titulní skladbě nadšený. Tempo vyprávění a vtipkování je ale stále stejně pomalé... ()

ostravak30

Přiznám se, že Václav Vorlíček natočil povedenější komedie. Možná je to proto, že parodie není nejsilnější formát, který měl ve svém zásobníku. Na to byli experti jiní. Naopak Vorlíčkova parketa byla typická česká povaha v situacích značně neobvyklých držících se klasické české komedie se vším, co k tomu patří. Jsou zde dobré hlody, ale řada věcí je z dnešního pohledu slabá. Hlavně pro člověka, který už viděl jiné - mnohem povedenější a modernější současné parodie. Například s Rowanem Atkinsonem či některé z vynikajících amerických parodií. ()

brzozin

Vorlíčkův pokus o opakování úspěchu Limonádového Joe v podobě parodie na americké gangsterky a Jamese Bonda bohuzel nefunguje. Alespoň ne na mě. ()