Agent W4C je muž s ocelovými nervy a neobyčejným postřehem, který naráz myslí a jedná. Setkáváme se s ním v okamžiku, kdy ho rozkaz Velkého šéfa vytrhuje z vysokohorské idyly, ozvláštněné jen tmavovlasou kráskou a krátkou přestřelkou s nepřátelskými špióny. To vše musí W4C opustit a vydat se do neznámého města Prahy, aby tam „bestiálně krásné“ agentce Alici předal tajný plán na vojenské využití Venuše. Na likvidaci největšího agenta světa, velkého svůdce, sympaťáka a hrdiny však nakonec stačí bezelstně pečlivý obyčejný český účetní Foustka se svým psem Pajdou... Režisér Václav Vorlíček natočil tuto parodii na filmy se špionážní tematikou podle scénáře Oldřicha Daňka v roce 1967. V hlavních rolích diváky potěší Jiří Sovák, Jan Kačer, Květa Fialová, Jan Libíček a další. (Česká televize)

DJ Kritik

Jiří Sovák skomplikuje svojou jednoduchosťou prácu agentom veľmocí a v paródii plnej humoru má starosti so svojim psom. ()

Anworon

Příliš nevýrazná parodie (u parodie to vadí). Nuda. Bondovky nemusím, ale dal bych jim určitě přednost a pobavil bych se víc. Češi chtějí být v tomto případě nad věcí, ale nemají úroveň a hřeší na to, že parodie to snese. Zlatý Muž z Acapulca! ()

Lewaso

Vorlíček natočil zdařilejší kousky, ale jako standard komedie 60. let to je. Jó, konkurence byla převeliká... ()

krivkin

"Prosím vás, jděte ho někdo odkrouhnout, pořád zaclání." :-) Bože, proč už dnes neděláme takhle povedené parodie na klasická hollywoodská klišé...??:-/ jo a mimochodem, píseň zpívaná Juditou Čeřovskou hravě strčí do kapsy většinu bondovských songů. Jedna z nejvtipnějších komedií. ()

Darth Kedr

Libová komedie, povedená parodie bondovek. Hodinka a půl ve společnosti tohoto klenotu 60. let s tradičními herci stojí za to. ()

route60

Čistě Český pohled na špiony ale hlavně skvělá parodie na dané téma s drsně černou scénou v bazénu. 80% ()

honzic

I přes parodické vyznění a dobré zápletky mi nikdy tenhle film tolik k srdci nepřirostl. Ale je celkem vydařený. Hodnocení: 65 % ()

Tynkos

Bohužel, tento film byl pro mě velké zklamání. Jednu hvězdičku uděluji jen díky roztomilosti a intelektu psa pana Foustka. ()

Max Q.

Teprve rozjezd k pozdějším bláznivým dobrodružsvím pana Vorlíčka, ale i tak velmi dobré. Viděl jsem po dlouhé době a byl jsem spíš potěšen než zklamán, což se nezřídka stává. Skvělý vtip: Libíček překročí mrtvolu na zemi se slovy "Tady se zase neuklízelo." ()

Stanmi

Superagent Cyril Juan Borguette (Jan Kačer) dostane za úkol předat v Praze jisté plány spřátelené agentce (Květa Fialová). V zásadě jej čeká jednoduchý úkol, to by však nesměl narazit na účetního pana Foustku (Jiří Sovák) a jeho šikovnou fenku Pajdu... Režisér Václav Vorlíček, rok po snímku Kdo chce zabít Jessii?, začal s natáčením další parodie a po komiksech zvolil za další téma bondovky a svět tajných agentů a vznikl z toho další povedený kousek. Zatímco v případě Vorlíčkova předchozího snímku bylo v popředí spíše komiksové provedení než samotný děj, tak zde je příběh na prvním místě. A po vzoru filmů s Jamesem Bondem (například úvod je takřka dokonalá parodie včetně přesně citovaných pasáží) v něm nechybí přestřelky, honičky, bitky, krásné ženy a technické vymoženosti. Klasicky povedené je také obsazení, kde je Jan Kačer je hrdinný a bezchybný agent, Květa Fialová je záhadná dáma a skvělý Jiří Sovák jako obyčejný český účetní, který byl povýšen na agenta, se v tom snaží aspoň trochu vyznat, zmínit musím ještě jednu herečku a to fenku Pajdu, která také podala výborný výkon. Celkově vzato skvělá komedie, která patří k těm nejlepším bondovským parodiím, které byly natočeny. ()

swinevenca

Jestli někomu věčně milá madam Květa přirostla v 60.letech k srdci, já ji mám bohužel odmalička chycenou leda tak k nějaké záděře, a Kačer se mi taky více pozdává jako milý, adventní, starý, vypelichaný než mladý a rádoby šarmantní. Celkově skvostný nápad, ale inteligentně parodiálním scénám Sováka a Libíčka občas schází svižnější pojítko nebo vtipnější herci. Název sice smrdí sexismem, jak k tomu ta chudák Pajda přijde, ale uznávám, že " Fena pana Foustky" by se asi minula diváckým trhem. ()

Víteček

Ve srovnání s Lipského variací filmu,o obyčejném českém joudovi zapleteném do vysoké hry, která mu jde přes hlavu, ale ve které nakonec zvítězí, tedy "Čtyři vraždy, je tohle jen slabý odvar a celkem fádní průměr. 50 %. ()

carl.oesch

Často si namlouváme, jak umíme točit zdařilé parodie. Jenže mě tyhle parodie made in CSSR moc za srdce nechytají, Problém je torochu v tom, že parodovat Bonda, který je sám o sobě tak trochu parodií je poněklud mimo mísu. Tři roky předtím natočil jistý R. Thomas ve Velké Británii rovněž parodii na Bonda pod názvem Horko jako v červnu a taky se to moc nepovedlo. Tohle má aspoň dobovost a Sováka s Libíčkem, takže ty dvě hvězdy tomu dávám. Ale obecné nadšení nesdílím. Skutečnou a zábavnou parodii vidím až ve filmech s Johny Englishem. ()

Simako

Tohle je prvotřídní film. Kam se na nás U.S.A.......!!!Řekl bych, že je to možná Vorlíčkův nejlepší film, i když je třeba říct, že jich natočil opravdu hodně a to i ty špatné!!! Životní role Jana Kačera v roli agenta W4C!!Dost se mi tu líbí ttiky!!Opravdu vydařenej kousek!! ()

E.T.Martin

Konec agenta W4C je druhou z řady Vorlíčkových parodických komedií, kterými se tento režisér proslavil. Je lepší (chce se říct vyzrálejší) než první z těchto snímků - Kdo chce zabít Jessii, ale nedosahuje ještě takřka dokonalých kvalit pozdějších filmů Pane, vy jste vdova nebo Jak utopit doktora Mráčka. Místy je film poněkud toporný, možná až příliš snaživě parodující, na druhou stranu však nabízí celou řadu geniálních gagů, situací a replik. Jejich množství a kvalitu by jim současné agento-parodické snímky mohly závidět, v kontextu Vorlíčkovy tvorby ale není Agent W4C zdaleka tím nejlepším. 70% ()