Reklama

Reklama

Gamera tai učú kaidžú Bairas

  • Japonsko ガメラ対宇宙怪獣バイラス (více)

Obsahy(1)

Dva malí chlapci jsou uneseni mimozemskými dobyvateli a drženi jako rukojmí v jejich vesmírné lodi, zatímco Gamera – ochránce všech dětí i celé Země, je týmiž mimozemšťany nejprve vězněn uvnitř silového pole a následně pomocí zařízení pro kontrolu mysli využíván jako zbraň hromadného ničení. Věznění chlapci musejí za pomocí vlastní kuráže a důvtipu osvobodit jak sebe, tak také Gameru, aby ten poté mohl svést souboj s Virasem, hlavonožce připomínající nestvůrou, která je posledním trumfem mimozemských invazních sil v jejich snaze o úspěšné dobytí Země. (Israha)

(více)

Recenze (5)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Existuje jedna neodpustiteľná vec v rámci svetovej kinematografie, ktorú odpúšťam minimálne, teda ak vôbec. A to ak si niekto solí ego ( a účet ) na úkor recyklácie starších ( iných, cudzích ) záberov, použitých v aktuálnom filme. A môže ním byť aj celosvetovo uznávaný a milovaný tvorca. Je to prípad, ktorý sa nesie filmovým umením veľa desiatok rokov. A práve kvôli tomuto, tento Daikaiju Gamera zárez stráca minimálne jednu star a potápa sériu do bludných, céčkových vôd, kam teda ale vôbec nepatrí. ()

Reklama

Ertai 

všechny recenze uživatele

Huh, no teda. Když sem si na předchozí díl stěžoval, že je cílený na dětské publikum, netušil jsem jaká pekla příjdou. Gamera vs. Viras je neuvěřitelně laciný a infantilní film. Laciný: veškeré ničení je stock footage z minulých dílů (včetně toho prvního černobílého), žádná armáda, triky a stejně má v origo verzi jen něco přes hodinku (90 min ma US verze kde je těch opakovaných záběrů ještě víc). Infantilní: středobodem filmu jsou japonský a americký skautík (20 let po Hirošimě friends forever); když mimozemšťani chtějí zabrat Zemi zabrání jim v tom Gamera, scanem jejího mozku se zjistí, že Gamera má jedinou slabost a to přátelství k dětem (!). Takže emzáci zajmou skautíky a donutí Gameru se vzdát(!) a dají ji přístroj na ovládání mysli. Gamera pak ve stock footage ničí Japonsko a emzáci vyhrožují, že když se Země nevzdá tak...použije Gameru?...ale prd zabije ty dva kluky! Takže se sejde OSN a dojde k jedinému logickému závěru - vzdát se (!!!). Naštěstí smradi emzákům v talíří zpřehází krystaly a zdrhnou, takže může proběhnout závěrečný (a jediný) souboj monster, který jen trochu napraví dojem. Za 3 jen kvůli té obrýlené copaté japonské skatuce. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Gamera tai uchu kaijû Bairasu“ je film, který je v rámci série trochu jiný, ale přesto do série dokonale zapadá, není to příliš dobrý film, není to něco, co v rámci kaiju série vyniká, ale za každou cenu se to snaží i levnějšími prostředky zaujmout. Nemyslím si, že se to skutečně stane, ale na druhou stranu si ani nemyslím, že by to muselo v každém případě odrazovat. Jen to prostě za srdce nejspíš nechytne. ()

Reklama

Reklama