Nezvěstní v boji

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

Big Bear

Chuckovi je dnes 80 let! On tedy narozeniny neslaví, narozeniny slaví jeho. S hrůzou jsem zjistil, že jsem doposud neokomentoval a neohodnotil tuto záležitost z konce osmdesátek o plukovníkovi Braddockovi. A protože bych byl velice nerad aby mi to Chuck přišel připomenout a jelikož dnes je ten jeho velký den, jdu do toho. Teď se tedy trochu bojím, protože tenhle film je děsné béčko. Herci krom Chucka jsem měl dojem, že snad ani nehráli a že je to prostě nebaví. I ta původní jazyková verze je taková utahaná bez emocí..jakoby by herci text četli z papíru. Akční scény poplatné době, já jim říkám kapslíkovky. Vietnamci užívají americkou techniku.. atd.. prostě hrůza. Co trochu zaujalo byl ten úvodní přílet Hueyů evakuujících vojáky z LZ. Samozřejmě i já si to pamatuji v původním šíleném dabinku z videokazety, kdy film byl nahrán z nějaké západoněmecké televize. Tehdy to bylo jako zjevení. Nejen ty exotické lokace, ale i množství hambatých scén ať už se jednalo o sex v hotelu či vietnamský bar s nahými tanečnicemi. Dnešnímu diváku to už ani nepřijde, ale tehdy vidět ve filmu čtvery holá ňadra to bylo skoro porno. Ale i přes tu omamnou retro vzpomínku je to opravdu špatný film. Jen se modlím aby se tu teď neobjevil Chuck Norris a nezačal mi za tenhle komentář mlátit hla vou o kláv es ni cffjk jkriufgp rtrúgkú žpú¨hg lů§ů ¨§ůfd fkllů g ghh hgzzp ()

JohnnyD

Chcelo by to trochu zostrihať (najmä pasáž v Thajsku), ale aj tak je to solídna vykrádačka druhého Ramba s prekvapivo dobrým scenárom. Obstojná zábava. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +akční stránka filmu nenudí, určitě Chuck "s nikým se neseru" Norris -scénář, stupidita s jakou je to natočený/// Chuck Norris je nezvěstný v boji! Dobře mu tak. Divák na tom není o moc lépe a v průběhu filmu se bude nudit a hledat cestu ven. Ale teď jinak. Už dlouho jsem měl chuť podívat se na nějaký film s Chuckem Norrisem. Mám ho rád stejně asi jako vtipy o něm, takže mě mrzelo, že už nic nového netočí a Walker už taky před několika lety skončil. Takže mi prostě chyběl. Proto jsem byl na tento film hodně naddrženej, ovšem to nezabránilo tomu, že mě ten film prostě nebavil. Ten film je hloupej, nebo hloupě natočenej. To je jedno, Čak je stejně nesmrtelnej .-)/// Celkem 52%/// ()

Rominator

Plukovník James Braddock (Chuck Norris) se vrací do Vietnamu, aby pátral po zajateckém táboru, kde jsou vězněni muži nezvěstní v boji... Podobnost s filmem Rambo: First Blood Part II (1985) není náhodná, protože se tvůrci při realizaci nechali inspirovat původní verzí scénáře Jamese Camerona. Chuckův bratr Aaron Norris byl koordinátorem kaskadérů a v závěrečných titulcích překvapil pod kreditem kaskadér J. Claude van Damme. Snímek nabídne poměrně dost akce a řadí se k těm lepším Norrisovým filmovým počinům. ()

HAL

Chuck je bůh. A Vietnamci to nevědí, protože jinak by ho jen těžko pustili do své země když tam přijede dělat pozorovatele na jakousi konferenci o poválečném usmíření, na které prohlásí že už žádné americké zajatce nevězní. Protože Chuck je bůh a něco takového ho nasere, takže se uprostřed konference prostě sebere, odskočí si s kulometem do džungle, a na tu konferenci ony vězně přivede dřív než si ostatní všimnou že vůbec odešel. Protože Chuck je bůh a umí asimilovat i borgy, takže nějací rákosníci si na něj prostě nepřijdou. Jenže vzato kolem a kolem, jen Chuckův zarostlý hrudník celý film na nohou neudrží a ten tak ve srovnání s podobným (podobně blbým) pokračováním Ramba neobstojí. A už vůbec neobstojí před tematicky podobnou asijskou superpeckou jménem Eastern Condors. 5/10 ()

mzss1

Jeden z nejlepších filmů s Chuckem Norrisem. Zaujal mě příběh, toto válečné téma a podobné filmy se k Chuckovi hodí nejvíc. Akce je tu dost, hlavně druhá půlka filmu je akčnější a bavila mě víc. hudba celkem dobrá, obsazení mě moc nebavilo krom Norrise, ale nevadí. 81% = **** ()

Campbell

Béčko jak když vyšije, Norris tu nakope prdel všem a s nikým se nemazlí. Zito přesně věděl co dělá a dělá to s chutí. To znamená že je tu smršť přestřelek. Pár hlášek, a nějaká ta krev. Norris se soustřeďuje na akci a tak jeho mimika vypadá budto na to že je nasranej a nebo že je nasranej. Walsh je slizák jako vždy. A džungle je parádní. Já si film užíval. ()

AGAMENON

Chuckův nejlepší (s Osamělým vlkem) film. Vzpomínám jak jsem ho viděl poprvé a byl sem nadšen, dnes již je to jen nostalgická vzpomínka, ale přesto je to jeden ze slušnějších béček z 80. let. ()

nash.

Slušné osmdesátkové béčko s typickou patinou, lacinou strohostí, zdlouhavě roztáčenými obrátkami od drobného pošťuchování přes razantnější pěstní "dialogy" až po kulometné finále, a samozřejmě s kameným Chuckem, který obohatil akční žánr o nesmrtelnou scénu vynoření. Nutností je nostalgická nálada, vhskově špatná kvalita obrazu a pokud možno jednohlasý podmluv. ()

PetrPan

Po letech jsem se na tenhle asi Chuckův nejáčkovější biják znovu podíval a mám chuť i na další části. Díky zajímavostem vím, že  film byl "inspirován" scénářem Ramba 2, který tehdy údajně koloval po různých studiích a ty paralely jsou opravdu viditelné. Chuckovi ve Vietnamu sypu do zásobníku čtyři hvězdy (ty Rambovy tři brzy přehodnotím), protože mě celou dobu perfektně bavil.  Nějaké velké hraní po něm Zito nechce, čili běhání po džungli, ježdění na lodích, lezení po domech (i když tam byl ten dublér mnohdy dost vidět), mlácení a střílení rákosníků (tehdy to byl korektní výraz, pche) a vůbec drsňačení mu tady báječně jde. Ale nejvíc asi vyskakovaní z vody, což je scéna natolik kultovní, že jsem si ji pustil i  několikrát. Velká žánrová spokojenost. ()

Chrustyn

Klasické akční béčko a dost možná jeden z nejlepších filmů s Chuckem Norrisem. I dnes překvapivě stravitelné. ()

SeBig

Norris se vrátil z vietnamu..čumí doma na spajdrmena, nasere se, dá instakill nohou televizi a letí zpátky do akce, předvést že to, co dokáže spidey, zvládne on taky!! Leze různě po zdech, je tichej, jednou ranou svali nepřítele a taky má jak spidey svou spidersense tak on má svou Čaksense..vycítí nepřítele na dva roky dopředu..má ženskou v posteli..ale nespí s ní..jen jako alibi, aby nezjistili, že to on je ten tajemnej ninja. Ke konci se nazuje čelenku a je čas ukázat i Rambovi, že je prostě na Braddocka kratkej. Výbuch dvou granátů mu způsobí jen opar na rtu.. z vody vylejza jakožto vodnik mstitel aby pomstil své smočené šaty...zachrání všechny. Je to prostě hrdina jak jarda. ()

honajz

Hvězdička navíc z nostalgie k VHS kopiím a jednohlasým dabingům 80. let. Jinak jsem to samozřejmě viděl v BR kvalitě, v původním znění a s titulky, ale poprvé jsme na to koukali výše zmíněným způsobem. V dnešní době neskutečná agitka na neuvěřitelně hodné americké vojáky, kteří se ve Vietnamu vlastně chovali jako milí strýčkové a nikomu neublížili a už vůbec tam násilně nevpadli, a proti fuj fuj zlým vietnamským vojákům, kteří jsou sadisti a nelidové a americké vojáky (asi tři nebo čtyři) stále někde vězní. Sice netušíte, proč by to dělali, když s tím musejí mít jen problémy, a žádné výhody z toho, ale tohle je prostě agitka, no. Nesmrtelnost Chucka (který se zásadně nekryje), neschopnost vietnamských vojáků zasáhnout cíl z metru nebo v závěru ten skoro deset minut se přibližující hlídkový člun jsou už jen takové ozdobičky téhle patlaniny. ()

PetGriDus

Plný velký sál kina Světozor přihlížel nesmrtelnému hrdinovi s vousy, jak si poradí s nekonečnými nástrahami, které mu pobyt ve Vietnamské lidové republice způsobil. Vypjaté bojové scény leckdy vyvolaly smích a dá se říci, že zubem času se film z žánru akčního béčka přesunul do žánru nechtěné akční komedie. Jeden ze zajatců mi připomínal českého herce Matonohu. Ve filmu byl v domovní scéně zbořen mýtus, že Chuck nevrhá stín. ()

Karamanlis

Osemdesiate roky boli z hľadiska kinematografie špecifické a o propagandistické vojnové filmy ako je aj Missing in Action počas nich veru nebola núdza. Aj tak však ide zrejme o najlepšiu a najstráviteľnejšiu norrisovku, v ktorej Chuck predviedol svoju vlastnú akčnú "one man show", ktorá bola zároveň jednou z prvých lastovičiek nastupujúceho trendu neohrozených akčných hrdinov - sólistov, stelesneného v snímkach ako Rambo, Komando či Červený škorpión. ()

becki_tu

Chuckova variace na Ramba, která je stejně tak naivní, jako zábavná, takže si není na co stěžovat. Rozhodně jeden z těch lepších kousků v Chuckově filmografii. ()

Lacike

Tak, konecne som si pozrel tento legendarny Chuckov opus magnum. V detstve ma minul a kedze ma Chuck nikdy nezaujal, tak som ani v dospelosti nemal chut napozerat jeho starsie filmy. Ale pred druhymi Expendables nastala vhodna chvila preskumat jeho najslavnejsiu trilogiu. No a hned na zaciatok musim povedat, ze prvy diel je velkym sklamanim. Autori precenili svoje schopnosti. Stavili na seriozny pribeh o Chuckovom patrani po vojnovych zajatcoch, ale na to nemali v rukach kvalitny scenar a Chuck potrebne herecke nadanie. Fanusikovia tohto chlpateho karatistu si do urcitej miery vystacia s jeho charizmou, ale ta na mna nikdy nefungovala. Takze po kratkej uvodnej akcnej ochutnavke musime utrpne sledovat nezaujimave Chuckove patranie a pripravu na vybusne finale. Co sa týka vypravnosti, tak tento starucky akcniak za 2.5 mega posobi drahsie ako napriklad stvrty Rambo. Hlavny rozdiel je ale v kvalite prevedenej akcie. Akcia v tomto filme pôsobi neskutocne fadne a nudne, co ma dost prekvapilo, lebo Zitov Červený škorpión ma akcne sceny natocene spickovo. Dokonca ani ikonicke Chuckove vynorenie z vody ma nenadchlo. A ani tych par kratuckych bitiek, ktore tu Chuck absolvuje za vela nestoja. Nedavam to za vinu Chuckovi, ale mizernym choreografom. Jedine co pôsobi nadriemerne, je par pôsobivych výbuchov bambusovych straznych veži. Z pribehu ma paradoxne najviac zaujala linia, ktora je v tomto diely uplne opomenuta a to obdobie, ktore stravila Chuckova postava v zajateckom tabore. Nastastie sa jej venuje druhy a podstatne kvalitnejsi diel. Vysledkom je nudny film so slabými akcnymi scenami, ktorý nestoji ani za jedno pozretie a nebyť v tej dobe neskutocne popularnej temy, tak by som nechapal, preco sa prave tento film stal legendou. 3/10. ()

Terva

Když se na to člověk podívá z odstupem času, chtě nechtě se musí zasmát. Bojové scény jsou tak zjevně umělé až to bolí, pár záběrů se tu několikrát opakuje, úhly zbraní jsou takové, že ani nemůžou někoho zranit a přesto se trefují. Dokonce při střelbě z těžkého kulometu je zasažen voják běžící ( prchající ) úplně v předu, ale ti, kteří jsou vlastně na ráně nejsou zasaženi......atd. Ale i přes takovou spoustu chyb, je to jeden z těch dobrých snímků své doby. ()

corpsy

Rambo a la Chuck Norris ( alebo žeby John opisoval? ). Akčné, pritiahnuté za vlasy, drsný pohľad nášho Chucka...proste skvelá osemdesiatková zábava, ktorá má za úlohu jedine pobaviť. A pobaví. Záleží už len na vás, ako. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)