Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

Falko

U mna to slo v takom poradi, ze som najprv videl dvojku, potom neskor aj trojku v kine a az potom jednotku, ked ju davali v telke. Ani sa nechcem opakovat, kolkokrat som tieto casti videl, ale aj dnes sa stale na Drebinovi a jeho dobdrodruznych policajnych eskapadach nasmejem a je jedno, ktora cast to je. Skoda len, ze niektore ine parodie s Lesliem Nielsenom nesiahaju tymto castiam ani po kotniky, snad este by som spomenul DRAKULOVINY (1995), ktore sa mi tiez celkom pacili... 06.10.2010 _______ Leslie Nielsen - (Frank Drebin) +++ Priscilla Presley - (Jane Spencer) +++ George Kennedy - (Ed Hocken) +++ O.J. Simpson - (Nordberg) +++ Ricardo Montalban - (Vincent Ludwig) +++ Raye Birk - (Pahpshmir) +++ Produkcia: Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker +++ Hudba: Ira Newborn +++ Nemecka Cinema - 100% ()

viperblade

Hodně dobrá parodie s Lesliem v hlavní roli. Hezký bobr. Díky čerstvě vycpaný. nebo Jakmile bude v pořádku vezmeme ho zpátky k policii. Teda pokud nebude mít o nějaký kolečka navíc! Prostě bomba! ()

ClintEastwood

Kubánský? - Holandský Ir, po matce. Otec byl z Walesu! Nejlepší díl z dokonalé trilogie, kde každá vteřina zaměstnává bránici diváka. U mě vítězí scéna uplácení v přístavu, z úvodu filmu i parádní narážka na Drsného Harryho. Skvělá zábava. Máte velmi nebezpečné povolání. - Proto mám zbraň neustále v pohotovosti! ()

MM_Ramone

Poručík Frank Drabin je sebavedomý, drsný inšpektor los angeleskej polície. Hneď v úvodnej scéne, v Bejrúte, nakope prdele Arafatovi, Gorbačovovi, Kadáfimu, Chomeinimu a zopár ďaľším proti americkým lídrom. Je to patriot, ktorého nič nezaskočí. Preto mu je zverená dôležitá úloha. Musí zaručiť bezpečnosť anglickej kráľovnej, ktorá sa chystá navštíviť USA. Výborná komédia. Keď som to videl prvý krát, tak som sa smial, až som nemoho ani dýchať. A s radosťou si to znova pozriem aj dneska. **** ()

MMR

Nj, klasika že? :-) Režisér a scénaristé měli po ruce nejspíš smrtící parodizér, jinak tohle přece nemůže být ani možný, neuvěřitelná porce zábavy v podání Leslieho Nielsena, určitě jedna z nejlepších jeho rolí. ()

Wacoslav1

Kdo umí ten umí a tahle grupa uměla dělat parodie jako málokdo a vedle Airplane a Hot Shots další geniální zářez do tohohle subžánru. Navíc film který definitivně nastartoval hvězdnou kariéru Leslieho Nielsena. Jeho šílený poručík Drebin který má smysl a schopnost ničit všechny a všechno okolo sebe je pak frajer kterýmu prostě nejde nefandit. Kadence zničujících vtipů je neuvěřitelná a opět tu platí, že v určitých situacích na vás tvůrci tahají takový absurdní fóry, že se tomu prostě smát musíte. Grandiózní baseballový finále je pak třešničkou na dortu. Takže chvíli jsem váhal, ale nakonec ano za mě nejlepší parodie všech dob.100% ()

Xmilden

-Poručík Drebin, policie. -Áááá na vás si dobře vzpomínám, tak co byste rád? -Mám pár otázek. Znáte tohodle muže? -Asi těžko. Mám mizernou paměť. -Áááha. Možná že vám ji osvěží tohle. -Pořád vokno, ani ťuk. -Nepřidáme. -Už mi svitlo. Vometá se tady. Proč to chcete vědět? -To nemůžu prozradit. -Třeba vám rozváže jazyk tohle. -Když já bych vážně neměl. -Ještě pořád málo? -No tak jo. Je to Nordberg, policajt. -Pendrek polda. Nabízek herák. -Cože? - Vždyť říkám, pěknej ptáček. - Ty šunte ničemná, zavřu tě až zčernáš. -No dobrá, dobrá. Dělá prej u Ludwiga. Chtěl to svinstvo střelit jedněmu z mejch hochů. Tak copak s tím provedete? Co? -Proč bych ti to měl říkat? -Tohle vám rozváže jazyk? -Pořád nevidím důvod. -Půjčíte mi dvacku?... A co teď? -Dobrá tak já jdu k Ludwigovi a přesvědčím se jestli mě nehoupeš. ()

Phobia

Doktor: "Paní Nordbergová, ruku vašeho manžela pravděpodobně zachráníme! Kam vám ji máme poslat?" Wilma Nordbergová: "Ach Franku, to je strašné!" Kapitán Hocken: "Jen klid, Wilmo, tvůj muž bude v pořádku! Mysli pozitivně, nepoddávej se pochybnostem!" Poručík Drebin: "Ed má pravdu, Wilmo, ale s darováním orgánů neotálej dlouho..." Včera bylo tak kurevské vedro, že jsem naprosto bezmocně chcípla před televizí a tak poprvé viděla tuhle kultovní parodii. Jak už to tak chodí, výbuchy smíchu se střídaly s ohňostroji trapnosti, jako mladší (ideálně puboška) bych to určitě ocenila lépe. Jedno je však jisté: David Zucker dokázal před čtvrt stoletím ukočírovat podstatně vtipnější kousky, než jakými nás oblažuje poslední dobou za účasti všemožných čokoládových neherců. 65% ()

sepp

Jedna z nejlepsich parodii, jakou jsem kdy videl. Leslie Nielsen jiz exceloval v legendarnim Airplane!, ale tohle je jeho vrchol kariery - ma na parodie asi talent... ()

-bad-mad-wolf-

Viděno asi stokrát, posledně jsem však musel cca po pěti minutách vypnout. Jako kulisa při tréninku totiž může mít Bláznivá střela na svědomí činky padající na nohy a neplánované namoženiny svalstva. Smích je svině... dokonce větší, než airbagy v Drebinově autě. ()

lesumir

Bláznivá střela je jednou z nejlepších parodii, ne snad tou nejlepší. Když vezmu celou trilogii, vznikne mi jedna z nejlepších a to bych ani nevěřil, že i parodie může být dokonalá. Dneska je to všude Scary movie, pokračování číslo 14 atd... Leslie Nielson byl pro tohle stvořen, pasuje mu to na tělo, krásná Priscilla Presley a sympaťák George Kennedy v jedné z nejleších komedii! ()

juta

Leslie Nielsen se tady pořádně vyřádil. Co jiného k tomu dodat, než to, že se snad každý musí u tohodle filmu bavit a kdo je hodně škodolibý, tak ten si to užije do sytosti. ()

paascha

nemůžu si pomoc, ale humoru tohohle dědka jsem nějak na chuť nepřišel. Odvar z Funése, Richarda a Soboty, střihnutý Villagiem a kdoví jakým peklem ještě. Srandy, spočívající v prdění, kopání do zadku a spadlých trenkách nějak nemusím. Dal bych odpad, ale Priscilla si to nezaslouží, už jen kvůli jménu ne ()

Fiftis

Stále sa nemôžem ubrániť dojmu, že komici 80tych a 90tych rokov ako Leslie Nielsen, Chevy Chase či John Candy sú minimálne o triedu lepší, ako komici z dnešných komédií. Bláznivou strelou začína séria bláznivých komédiu s postavou Franka Drebina, u ktorých si človek pekne odpočinie a veľa sa pri nej nasmejete. Dobrá paródia, skvelý Leslie Nielsen. Smiať sa budete od začiatku do konca. Film patrí už medzi klasiku, ktorá vždy poteší a zaženie depku. ()

lamps

Koukal jsem na to po delší době a musím říct, že už se mi to nezdálo tak úžasné jako dřív. Nielsen se pro tu roli narodil a Zuckerové s Abrahamsem dokazují, že příběh se v jejich rukou nerozpadá pouze na slepence více či méně srandovních scének, ale má ucelený parodický charakter. Jenže jak jsou některé momenty geniální a neokoukatelné, některé pasáže viditelně pokulhávají a humor je nucenější. Už jen za ty geniální vtipy (a není jich úplně málo) ale určitě palec nahoru a mé nekonečné sympatie.. ()

JohnnyD

Leslie Nielsen za pomoci tria ZAZ naplno odpálil svoju najslavnejšiu postavu do dejín. Frank Drebin, geniálny detektív a debil na pohľadanie, ktorý nešetrí dementnými hláškami a netradičnými metódami vyšetrovanie. Takto sa točia komédie! Resp. točili... ()

Indiana

Opravdu velmi vtipné, současné parodie by si z tohoto měli brát příklad, ale přeci jenom se mi to z celé trilogie líbilo nejméně, což je sice u jedničky neobvyklé, ale zde je to tak. ()

Beckett51

" A co Nordberg? - Je stále napojený na přístrojích. Doktoři říkají že má šanci asi padesát na padesát.... bohůžel asi jen desetiprocentní." Co si budeme nalhávat....je to zkrátka nejlepší parodie/komedie všech dob. Leslie Nielsen je nepřekonatelný, stejně tak jako původní český dabing z VHS. 95% "To když se ti neotevře padák, to je chlapská smrt. Anebo když tě vcucne kombajn... Nebo když ti koule uhryzne laponec, to bych si dal líbit." ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)