Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

Rajo

Vyborna komedia ktora ma co ponuknut, zname osobnosti a velmi ma prekvapil Rowan Atkinson :) Celkovo sa film velmi vydaril ale niektore sceny by si mohli odpustit pretoze je velmi maly rozdiel medzi trapasom a srandou a par krat to presvihli. Napriklad ta krava a balon no to nestalo za rec. Ale ked si to odmyslim, dostanem styri hviezdicky co je slusne. ()

Chladek

Bláznivě trhlá komediální honička, která nám ukázala, že R. Atkinson není jenom pan Fazolka. Zvláštním způsobem se dají dohromady, a ještě zvláštněji se rozejdou o žádný závod předstíraje nezájem. Od té doby se film rozjíždí a skvěle sleduje osudy všech hráčů. Ten závěr s R. Atkinsonem, když usne ve stoje je trochu trhlý, ale celkem film dobrý. Také skvěle zvolena hudba. ()

boqvai.

Haha, tak tohle je extremne nebezpecny pro vase branice, pro mou tedy bylo. Spousta pribehovych linii, z nichz jedna je vtipnejsi nez druha. Par nezapomenutelnych scen. Proste zabava jak se patri. ()

Adam's

Každý gag stojí za to. Lze spekulovat, zda měly některé postavy dostat více či méně prostoru, ale když se vám na place sejde tolik absolutních komiků, nelze jim nechat volnou ruku k improvizaci. Výsledek sice není tak skvělý, jak obsazení nazanačuje, přesto se jedná o jeden z nejlepších příspěvků do žánru bláznivá komedie nového tisíciletí. ()

Odpocivadlo

Toto bola prvá komédia na ktorej som sa neskutočne smial od začiatku do konca. Podľa mňa jej nič nechýba. Ticho, ticho a zrazu výbuch smiechu ktorý sa stupňuje a stupňuje. Proste odporúčam pozrieť každému kto je v ri*i zo života :) 100% ()

Beda

Dobrá komedie, ale... závěr je jedním z nejhorších, nejhloupějších a nejtrapnějších, co jsem kdy viděl, a neuvěřitelně do té doby zábavný film shazuje. ()

fimler

Pro mě jedna z nejvtipnějších záležitostí všech dob. EDIT (3.5.2019) : Nečekal jsem to, ale neustále vtipné a přesné. Nějaké moje dříve oblíbené komedie mě omrzeli viz. Varhouni, ale tahle pořád vede! ()

Bilky

Pár vynikajúcich gagov ale aj hluchých miest to má, ale dá sa to po rokoch pozrieť znova. Nazzi scénu použil aj BluesBrothers2000 ale tu je dovedená do dokonalosti. Škoda nevýrazného kladného hrdinu a slabý part pre Mr.Beana. U mňa tesne pod 70% ()

Joe16210

Milionový závod je skvělá zábava, kdy se většinu filmu opravdu se smíchem nezastavíte. Jedna patálie střídá druhou a to vše v extra hvězdném obsazení v čele s Rowanem Atkinsonem, Whoopi Goldberg, Johnem Cleesem nebo Kathy Najimy. Doporučuji všem, kdo mají rádi dobré a hlavně bláznivé (!) komedie. ()

Memesis

Nad tímhle filmem je opravdu lepší nepřemýšlet, sednout si a v klidu koukat. Když u něho přemýšlíte scénky vám připadají trapné, děj nekvalitní a humor podřadný (neříkám, že to někdy není pravda).  Na počátku filmu jsem též přemýšlel a na druhou polovinu jsem jen beze smyslů koukal a užil jsem si ji daleko více. Musím uznat, že "Pomsta prodavačky veverek" a "The Barbie Museum" ve mne bude ještě dost dlouho. Ztřeštěná komedie jak se patří. 70% ()

TesterX

Par skutecne vtipnych momentu a par mene vydarenych. Film jako celek vsak pusobi jako prehlidka nekolika vtipnych klipku. Lepsi Kamenak po americku. ()

Gormie

Více známých herců nutně neznamená lepší komedii. To dnes opravdu ještě někomu připadá legrační chlap převlečený za ženskou, nebo holčička, která potřebuje na záchod, ale nemá si kam dojít? ()

Skeevee

Docela prima komedie, ktera ma bohuzel par hluchych mist a jakoby kopirovala "The Cannonball Run", ale nektere sceny jsou naprosto bozi =) napr. Muzeum Barbie a scena z hotelu s lehkou slecnou naprosto ROFLoidni =D ()