Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

Toustovač

Absolutní hovadina se slušným množstvím nápaditých a vtipných scének - kupte si veverku, přijely jsme v raketě, auto na navijáku, kráva na balónu, Barbie muzeum... jak říkám, absolutní hovadina, ale vydržet se to dá:). Konec prosím vystřihnout, děkuju... ()

macetoma

Hrají tam vesměs moji oblíbení herci, režíroval to můj oblíbený režisér a je to hodně zábavné. Spousta gagů, které se nazapomínají. Dávám 4 hvězdy, fakt jsem se nasmál. ()

rob_troy

Cuba Gooding Jr., Rowan Atkinson a spousta další bláznivých komediálních herců. Zde je o potěšující zábavu postaráno a šíleností zde nabývá opravdu silným proudem. ,,Klaus Barbie, také známý jako Lionský řezník.´´ ()

Nessos

Ne, opravdu nic mě na této podprůměrné roadmovie komedii nezaujalo. Žádný gag, u kterého bych se trhal smíchy, dokonce ani žádný pořádný vtípek. Vlastně si ani nepamatuju, že bych se vůbec od srdce zasmál. Slabota. ()

Krahulda

V jedné větě by šlo napsat, že se jedná a běžnou průměrnou komedii a nebýt Rowana Atkinsona, tak by tento film dopadl hůře. ()

STARKOVA20

Milionový závod podle mě patří mezi tu trošku komediíí, u kterých člověk nemá ani chvíli, aby se nadechnul, protože se smíchy popadá za břicho od začátku až do konce.Smála jsem se každé vteřině filmu a ani chvíli se nenudila. Rowan Atkinson kupodivu nebyl jednoznačný "bavič" ve filmu, měl spousty konkurence v podobě svých hereckých kolegů, kteří se mu 100% vyrovnali.Tenhle film mi vždycky zvedne náladu,v ždycky vím po čem sáhnout, když chci pořádnou nálož smíchu. ()

Ivoman

Bohužel jsem tento film viděl poprvé v kině a moc jsem z něj neměl. Proč ? Protože jsem přes slzy smíchu neviděl na plátno. Úžasná sestava herců, skvěle propracované dialogy a děj, super podívaná a směju se ještě teď. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ()

Brano

Nevtipná záležitosť. Ten humor po väčšinu filmu hraničil s debilitou. Nápad sa mi páčil, ale to je asi tak všetko. Herecké obsadenie nebolo najhoršie, ale čo z toho keď scenár bol hrozný. Zasmial som tak dvakrát za celý film a po väčšinu času som sa nudil. Najviac ma zaujala asi záverečná skladba "All Star". ()

Fajt odpad!

Nevím jak mohou bavit komedie, které nemají hlavu ani patu a jsou jen snůškou nesmyslných akcí režírované vyhuleným mozkem. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 44%, Audience Score - 64% | FDb.cz - 71% | Velmi vtipný úlet s výborným hvězdným obsazením, ve které se neustále něco děje, nějaké výbrky, hlášky i neuvěřitelně vtipné scénky. Prostě je to blbost, ale šlape to a účel komedii je pobavit, ne? A my jsme se bavili královsky! A Jon Lovitz jako "Hitler" je k nezaplacení :-) 75% ()

MFloyd

Pamatuju si doteď... když jsem viděl poprvé "HA, to byla švanda", když jsem s odstupem času viděl znovu "AHA, tak to nebyla švanda"... slušné základy pro dobrou komedii, která se ale začne od "startu" sypat a vy už nemáte na čem stavět. Trapnost nejvyššího kalibru, kterou zachraňují někteří herci, u kterých jste rádi, že je zde uvidíte a to na ty 2* stačí. ()

bohhous22

Konec to zabil v nejdebilnějším a nejtrapnějším duchu těch nejubožejších hollywoodských konců!!! Zkrátka k hovnu.Jinak smrtící gagy pomáhají tuhle frašku plnou známých tváří dostat lehounce nad průměr americký trapno - komedie. ()

PlysovyMacko

Bláznivá komédia o závode, ktorého sa zúčastňujú rôzne pochybné existencie. Tí sa dostávajú do absurdných a humorných situácií ako sa snažia zaobstarať si dopravu. Proste je to veľká sranda. Film sa nevyhol ani pár nevkusným vtipom a trápnosti, ale to k tomu patrí. ()

kadef

Dobrá komedie, ale ve srovnání se žhavými výstřely je to jen chudý příbuzný. Nejlepší byl asi Rowan Atkinson a jeho spánek. Ten dokáže vždy pobavit. ()

seba

Začátek a překvapivě (u komedie) i konec trochu nudný. Pár naprosto neuvěřitelných seků " koupě veverky, Barbie museum, objednávka děvky". Výborný Jon lovitz a Rowan Atkinson, ale přece jenom jsem očekával víc. ()

Milivoj

Až na ten konec násilně mravoučný konec výborná komedie, u které jsem se popadal za bachor a slzel smíchy, a to i po několikerém shlédnutí. Pro někoho je to málo, já víc nepotřebuju. ()