Mimozemšťané Dan Aykroyd a Jane Curtin mají za úkol připravit půdu pro budoucí invazi na Zemi. Při přistání se ale zřítí. Musí zapomenout na své poslání a začít žít jako lidé. (oficiální text distributora)

HellFire

Myslím, že jsem právě našel naprosto geniální komedii. Od první minuty jsem se smál jako blázen, až jsem plakal. Jen v prvních dvaceti minutách nám film servíruje tolik gagů a vtipů, co se jich vleze do deseti moderních hollywoodských komedií. Jsem obrovským fandou rozhodnutí tvůrců, kteří vyobrazují šišaté mimozemšťany jako „obyčejné lidi“, to jest, že se nikdo nepodivuje nad jejich šišatými hlavami. Dan Aykroyd byl ve své roli naprosto geniální, stejně jako například Jon Lovitz, který si zahrál zubaře. Jejich výrazy vydají za tisíc slov a nemohl jsem jinak, než se při jejich sledování smát, až sem se za břicho popadal. Tvůrci současně úžasným způsobem ztvárnili postavy, které se objeví na zcela cizáckém místě, tzv. „fish out of water“. Tenhle typ filmů mi hrozně chybí v dnešním filmovém světě přesyceném komiksovými snímky, prequely, sequely a kdo ví čím dalším. Stejně tak vůbec nepůsobí jako oko na pěst účast mnoha skvělých komiků své doby v miniroličkách. Nečekaným překvapením byla role pro Michaela McKeana, který ztvárnil roli bratra Saula Goodmana v seriálu Better Call Saul, odnoži Breaking Bad. „Greetings, my genetomate.“ „The impending cone prepares for its emergence.“ Umírám smíchem :D. ()

Tommassi3

"Nehodlám se omlouvat za svoje povolání.. Spojené státy americké už dál nebudou řešit problémy zbytku vesmíru !!" ;) ()

BoPo

90. roky naplnili naše videopožičovne veľkým množstvom amerických komédii. Ace Ventura: Zvířecí detektiv, Maska, Blbý a blbější...sakra, všetko Jim Carey. No tak inako. 90. roky boli v znamení hviezdych mien na obaloch VHS. V komediálnom žánri kraľoval už spomínaný Jim Carey. No a TV Nova si za jednu zo svojich zahraničných hviezd vybrala Dana Aykroyda. Dôvod? Mal skvelé filmy, ktoré boli v tom čase už staré a teda cenovo dostupné (Záměna, Krotitelé duchů). A prihodili nám k tomu už nie tak peckové, ale stále zaujímavé veci typu Krásná mimozemšťanka, Moje první láska a práve tiež Šišouni v New Yorku. Najväčším plusom je vydarené vtelenie Dana Aykroyda a Jane Curtin do postáv mimozemšťanov. Vizuálne, gestikulačne a mimicky bavia každou scénou. Škoda, že scenár nebol odváženejší a len prešlapoval na mieste, nedokázal rozvinúť potenciál nápadu, hereckého obsadenia. ()

Dale

Jednoduchý príbeh rodinky mimozemšťanov, ktorý vo vás nezanechá hlbokú stopu. Od komédie by ste čakali, že sa pri nej aj zasmejete. Ja som sa pri nej len trikrát pousmial, čo je dosť málo. ()

liquido26

Docela koukatelná komedie, na které mi přišlo nejvtipnější asi to, že mi pan Šišoun připomínal svou mluvou a chováním jednoho člověka, co znám :-) ()

corpsy

Vizuálne je rozpočet vidno, humor je síce prízemný, ale mimozemské výrazy pre obyčajné ľudské veci, činnosti, dostávajú do kolien. A potešia vtedy králi SNL ( Farley, Sandler, Spade a samozrejme veteráni, Lovitz, Hartman, Aykroyd a Curtin ). ()

themic

Tohle jsem viděl poprvý a naposled tak před deseti lety. Divná Sci-Fi komedie obsazená celkem známými herci. 40% ()

blackrain

Jednoduchý příběh s pár vtipnými momenty. Mimozemšťani tady nejsou žádná krvelačná monstra, ale poměrně sympatické postavy, které se od lidí odlišují pouze tím, že mají trošku šišatější hlavu. Dokonce se jim podaří lidem v okolí namluvit, že pocházejí z Francie. ()

CageDepp

Tenhle film nikoho asi neurazí a ženské byly sympatické.. Celkem mě pobavilo, že pro bílé kuželky přiletí černá, když o 30 let dýl už máme i černý i elfy. ()

Hamaradža

Subjektívnu tretiu hviezdu dávam za záverečnú scénku s Garthokom. Ten bol jednou z najviac fascinujúcich stopmotion príšeriek môjho detstva. ()

Colonist

Hodně ztřeštěná komedie, které bohužel chybí to hlavní - humor. Několik věcí je sice vtipných, ale většina fórů je jinak nedotažených a trapných. Bez Aykroyda by se na to snad ani nedalo dívat... ()

honajz2

Jsem doufal aspoň v příjemnou průměrnou komedii, ale nedočkal jsem se. Je to nuda, zasmál jsem se tak jednou a celkově ten námět mohl být mnohem líp promyšlený. Ujde to, když není nic lepšího k dispozici, ale jinak je to fakt strašně slabé. Taková hodně, fakt hodně nenáročná podprůměrná americká komedie, u které nesmíte ani náhodou myslet, protože jinak vám z těch nelogičnosti exploduje mozek. Ale v malých rolích se zde aspoň objeví pár "hvězd", jako třeba Adam Sandler nebo Jonathan z Survivoru... Slabé 2* ()

rakovnik

Mluva mimozemšťanů a to, jak je berou lidé, zaměstnavatelé, sousedé, mě prostě baví. Vynikající překlad a dabing jsou spolu s absurdními situacemi hlavními tahouny filmu. ()