Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

Han22

Můžu napsat totéž co k prvnímu dílu, ony oba filmy jsou naprosto rovnocenné. Už to není na pět hvězd, protože to zkrátka není děsivé, ale i druhý díl je připomínkou bezstarostnosti a pohody osmdesátých let. Krotitelé čelí opět byrokracii, zákazům, ocitnou se dokonce v blázinci, ale nakonec zachrání den. Je tu spousta vtípků o které se stará hlavně Bill Murray, sympatické postavy, hodně romantiky a pár suprových efektů. Příjezd Titanicu, řeka slizu nebo kráčející Socha svobody nemají chybu. A Vigo má opravdu šmrnc. Jediná výtka je k hudbě, kde geniální motiv je rozmělněn nějakým pošahaným hiphopem. Celkově stále pohodová neurážející zábava. ()

iXtr3m3

Po technickej stránke upgrade jednotky, obsadene stále na jednotku a upevnenie kultovej pozície. Toto môžem kedykoľvek... :) ()

Vajonek

Nemám ráda sci-fi a fantasy filmy, nemám ráda superhrdiny a různé akční záležitosti. A přesto jsem se u Ghostbusters náramně bavila a dala bych si je ještě několikrát. Dvojka mi přijde možná skoro ještě lepší než jednička. Po pár filmech s Billem Murrayem jsem dospěla k závěru, že když v tom hraje on, tak to prostě stojí vždycky za to, i kdyby to jinak byla největší kravina. Asi neznám jiného herce, který by něco takového dokázal. Jemu prostě stačí se objevit, nastolit ten svůj lehce znuděný, otrávený obličej, občas protočit očima nebo vypláznout jazyk a prostě jen tak konverzovat s lidmi okolo a házet vtip za vtipem. Nebo vlastně ne - stačí, když se prostě jen objeví na plátně a "je", to ostatní je už jen bonus.:) V Ghostbusterech mu ale zdatně sekundují další herečtí kolegové a film/y bych určitě nenazvala jen nějakou přiblblou sci-fi komedií. Jednička i dvojka jsou originální, dnes už asi můžeme říci nesmrtelnou zábavou a já jsem ráda, že jsem na ni narazila (sice pozdě, ale přece). ()

Dallon

Svižnější a svěžejší pokračování. Které jde ruku v ruce s prvním dílem. Je to sice lehce slabší než první díl, ale je to prostě klasika, tak co už. 8/10 ()

Zagros

Neměnnou zákonitostí ve filmovém vesmíru je to, že když je film úspěšný, vznikne jeho další díl. To se samozřejmě nevyhnulo ani Krotitelům duchů. Navazující zákonitostí ovšem je, že povětšinou to jde s kvalitou z kopce. Opakovaný vtip už zkrátka není vtipem. Druhý díl mě bavil už mnohem méně a prakticky si z něj pamatuji jen hromady slizu. :-) To je ale jen můj problém. Když mě konkrétní filmový svět už nebaví, jednoduše jej opustím. Je přece tolik jiných a pro mě zábavnějších filmových světů. Nic na tom nezmění ani další pokračování, remaky, seriály a snahy o znovu oživení značky. ()

black_adder

Druhé díly bývají většinou o dost horší a většinou se svým hodnocením blíží k odpadu, ale tenhle se celkem povedl, skoro tak dobrý jako jednička. ()

Hopper

Stále slušná zábava aj keď kvalít prvého dielu nedosahuje a určite sa nestane nezabudnuteľnou záležitosťou, ničmenej pozerať sa na to dá a asi sa aj pobavíte. ()

eagle-eye

U této série je my sypmatické, že dvojkou končí. Kéž by tomu bylo i jinde... Navíc oba díly jsou kvalitativně srovnatelné. ()

dopita

Pokračování úspěšné komedie, které není horší, ale ani lepší než první díl. Nepřináší nic nového, jen opakuje vše, co známe z prvního dílu. Triky jsou o něco lepší (těch pět let je znát) a dabing opět stojí za prd. ()

Corpsegrinder

Viditelně slabší než první díl, stále však klasika na kterou se dá dívat i několikrát ročně. Na dálkový světla Petera MacNicola nikdy nezapomenu, ten herec je humusák jak svině. ()

Hanys_

Ještě o chlup slabší než jednička. Vážně nevím, co tady na těch 2 dílech má být tak zábavné. 4/10 ()

farfalla

Slabší pokračování filmu ´Ghost Busters´ z roku 1984. Je to v podstatě kopie prvního snímku, který se setkal s velmi příznivým ohlasem a získal si mnoho fanoušků. V příběhu je tentokrát všechno znásobeno, ale podle starého mustru. Zlo se nyní shromažďuje v řece pod Manhattanem a vládcem Zla se má stát Vigo, transylvánký tyran ze 16. století. ´Krotitelé duchů´ se sešli v původní sestavě, opět se objevil Rick Moranis, nyní jako jejich právník. Role otravného Danina nápadníka se ujal Peter MacNicol jako Dr. Janos Poha, který se stane Vigovým sluhou. Do závěrečného zachraňování světa se zapojí i socha Svobody. V ´The Big Bang Theory´ kluci byli nadšení, že našli scénář filmu ´Ghost Busters´. Když si však všimli, že je to scénář ´dvojky´, hned ho odhodili. ()

Arach.No

Dvojka za jedničkou opravdu moc nezaostává. Příběh mě sice neupoutal tak moc jak u prvního dílu ale Bill Murray snad ani neumí hrát špatně a zachraňuje co se dá. ()

CjKukis

Na jedničku to sice nemá,ale o tolik horší to není. Nakonec se povedlo natočit téměř stejně úžasné dílo. ()

Haymar

Ghostbusters 2 je kvalitativně na stejné úrovni jako původní film. Možná mě dokonce bavil ještě maličko víc než jednička, oproti které působí (zejména takhle s odstupem - po letech) přeci jen kapku "dospěleji" a "kompaktněji"... ()