Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

mine.slayer

Není to rodinný, fantasy ani dobrodružný, je to animovaný horor!! Ale můžou se na to koukat i malý děti bez rizika nočních můr. ()

Wez

myslel jsem,že toto bude jeden z mnoha nezáživných animáků,kterýma se to poslední dobou jen hemží-a ze začátku to tak i vypadalo..K tomuto filmu jsem se dostal ůplnou náhodou,vůbec jsem ho neznal a začátek mě v tom jen utvrzoval-jaké bylo ale moje překvapení,když se film opravdu rozjel a já čuměl s otevřenou hubou-něco tak parádního jsem už teda dlouho neviděl!!Nemusí se to líbit každýmu,ale ve mě to zanechalo opravdu velký dojem... ()

Ann2

Jedna z těch creepy pohádek, kdy knižní i filmové zpracování jsou sice úplně rozdílné, ale obě velmi povedené. Jako první jsem viděla film, takže když jsem potom četla Gaimanovu Coraline, neustále mě zarážely ty odlišnosti, potom jsem to už brala jako dvě úplně jiné věci. Je to taková ta zvláštně divná pohádka ála Burton, která člověka baví od začátku až do konce. ()

ssarka

krásný soft horor...navíc tady je precizní práce s loutkami a ne malůvkami...přečetla jsem si pár narážek zde na to,že je to vykrádá Alenku..to si nemyslím a v ničem mi to při prvním shlédnutí neevokovalo...každopádně jsem se bála,takže dětem bych to nepouštěla vůbec,příběh zajímavý od začátku až do konce,ani minutu jsem se nenudila ()

Gamine

Tahle "pohádka" mě z největší části okouzlila svým vizuálem vyšperkovaným do nejmenších detailů a tajemnou atmosférou. Postavy, i když loutkové, působily naprosto reálně. Téma samo o sobě má hororový nádech (ve stylu voodoo), ale ke konci to aspoň pro mě s tou rukou horor byl. Nenudila jsem se ani chvilku. ()

Gelaos

Nevyvážený film. WTF chování postav, nudné "muzikálové" pasáže, nevýrazný soundtrack. Příběh se dlouho táhne a jeho vyprávění je takové nemastné, neslané. První dvě třetiny filmu se točí na místě, zatímco v té poslední se skáče od scény ke scéně, z místa na místo strašně hrrr stylem. Na druhou stranu, hlavní hrdinka je vcelku sympatická, sousedé správně pohádkově groteskní, hlavní záporák neurazí a dabing postav je prvotřídní. Dark fantasy stylizace a stop-motion animace jsou velmi pěkné, škoda jen, že ve filmu není více lokací. ()

Chlo0opek

Zajímavý námět, graficky také slušné i se zajímavými nápady a nevšední předěl z pohádky do strašidelnějšího žánru. Lehce slabší 4*. ()

Skylwalker42

Není to taková dokonalost jako Ukradené Vánoce, ale stále jde o velmi nadprůměrné dílko. Možná z toho malé děti mají i noční můry, jelikož celkové pojetí je docela strašidelné a knoflíky místo očí...brrr.. a souhlasím tady s názorem, že je to zatím nejlepší výkon Dakoty :) ()

peta91k

Špičkově naanimovaný film s dobrým příběhem, postavami i závěrem. Vidět to jako dítě, asi z toho mám pár týdnů noční můry, ale takhle jsem se skvěle bavil. Za takové nápady na záporáky by se nemusela stydět kdejaká fantasy trilogie. ()

imanicornyt

Tenhle snímek je moje srdcovka už od chvíle, kdy jsem ho poprvé viděla jako malá holka, a věřte nebo ne, za všechny ty roky stále neztratil svoje kouzlo. Vždycky mě mrzelo, že podobných filmů není více, ale upřímně i to je jeden z aspektů, který ho dělá tak unikátní a nenahraditelný. Námět je zkrátka dokonalý a navíc neohraný, soundtrack je tak jemný a miloučký, že mi nahání husí kůži už dlouho a animace samotná je prostě mistrovský kousek. Docela mě mrzí, že jak se prozatím zdá, Henry Selick nad svojí režijní kariérou po tomto filmu zlomil hůl, ale i tak doufám, že nám v budoucnu představí další originální kousek zpracovaný ze sbírky svých neuvěřitelných fantas-magorických nápadů. ()

Holly_Molly

Jako by spolu Burton, Manson a Alenka v říši divů měli dítě! Muselo být vtipný sledovat všechny rodiče co tohle tenkrát pouštěli svým děckám v domnění, že se budou koukat na rozvernou roztomilou pohádku :-D Stop-motion animace vrcholový úrovně! ()

Tongo

Budu k vám naprosto upřímný, tohle je jeden z nejlepších animovaný filmů který jsem kdy viděl ! Film má krásnou muziku skvělé postavy a neuvěřitelný příběh který abych se přiznal, je chvilkami i docela strašidelný. Proto si spíše myslím že tento film je tak nějak spíše pro teenagery. Ukazoval jsem ten to film svým kamarádům a ty mi poté dalších několik dní stále opakovali jak tento film je skvělý. V podstatě nemám co vytknout . Koralína u mě dost  zabodovala :) 5 hvězd. ()

kanei

Knížku jsem četl před docela dost léty a tak si ji už moc nepamatuju. Co si ale pamatuju je, jaky ve mě zanechala pocit a ten byl perfektní a všem jsem ji doporučoval. To stejné udělám i s tímto filmem. Ať už jde o skvělou hudbu, animaci, která je prostě .... nejperfektnější ( perfektní prostě nestačí, pořád nechápu, jak ji vlastně udělali ), nebo o příběh, který vyšel z pera Neila Gaimana a tudíž je u něj kvalita zaručena, jde o skvělou pohádku, která je pro všechny, ale ne pro děti. Myslím, že by z ní asi pár nocí neměly zrovna příjemné spaní. Ale každopádně, doporučuju!! ()

chroust992

Nejlépe by si Koralína i Koralínka zasloužily 4,5 *, ale když to nejde...;) Ze začátku jsem se usilovně bránila návratu k pohádkám a snažila jsem se odolat kouzlu tohoto filmu. Koralína ale vyhrála a nakonec mě vtáhla do pohádky, lekala i bavila a já se nechala. Těm, co se podvolí zvláštnímu kouzlu, je nádherný zážitek předem garantován. ()

JIRKKA

pojďtě s námi za pohádkou, projdeme se pamětí, přece staré kamarády nehodíme do smetí.....k Maxipsu Fíkovi, Krtkovi, přibývají noví kamarádi, Nemo, Remy z Ratatouille, Wall-E.....a teď Koralína, nejdřív jsem na ní byl ve 3D s dabingem, říkal jsem si, že mohle mít trochu větší tempo,ale spokojenost. Pak jsem si jí dal v jiném kině s originál skvělými hlasy Dakota Fanning, Teri Hatcher i když jen ve 2D. A teď už říkám, jasných 5 hvězdiček, ne kvůli dabingu (český je taky pěkný) ale ta pohádka je poetická, legrační, vizuálně kouzelná a být prcek, tak bych se i bál. ()

Tarsis

Pěkná a strašidelná pohádka, která okouzlí úžasnou fantazií a hravostí tvůrců. Tak se na chvíli vraťme do dětství a užijme si to. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)