Na lovu

(pořad)
Soutěžní
Česko, 2021, 45 min

VOD (1)

Světově úspěšný televizní kvíz, ve kterém si můžete porovnat své znalosti s nejlepšími kvízovými mozky Česka! Tým soutěžících se pod taktovkou Ondřeje Sokola snaží uprchnout lovci a vyhrát peníze. (TV Nova)

KuceraJohny

Po dlouhé době vědomostní pořad, který má šťávu. Je to rychlý, je tam spoustu otázek a má to tři kola. Na lovu je překvapivě velmi příjemný pořad na volný večer, kdy chce člověk vypnout a možná si i trochu zasoutěžit. Samozřejmě je to jiné než být přímo v pořadu, tam je to úplně o něčem jiném. (Vím to moc dobře). Ale třeba i na soutěžení s kamarády u televize je to příjemný oddech. Ondřej Sokol není úplně můj nejoblíbenější moderátor, ale je fakt, že zrovna tahle pozice je velmi náročná. Jeho vtipy mě příliš nebaví, ale co se týče čtení otázek, tak mu to jde moc dobře. Největší legendou je tu pravděpodobně Doktor vševěd, jenž zvedá úroveň soutěže, ale i ostatní Lovci jsou vcelku zábavní. Pane Lišáka jsem, však nikdy neviděl, takže nemůžu hodnotit. Je mi známý fakt, že jakákoliv soutěž, kterou komerční česká televize udělá je automaticky pro každého na ČSFD minimálně pod tři hvězdičky, ale Na Lovu se dle mého názoru povedlo. Sice se nejedná o žádný majstrštyk, ale oproti tomu co vzniká, je vysoko nade všemi. ()

zdeny99

Tak tahle soutěž mě fakt baví. První minuta jsou jednoduché otázky ve velkém tempu. Pak přichází prazvláštní a všelijak obtížné otázky proti lovcovi a na závěr opět jednoduché otázky ve dvouminutovém zběsilém tempu. Lovci jsou všelijací. Vševěd ale podle mě porazit nejde. A Sokol je fakt vtipnej, co ten dokáže z toho minima vytěžit. [1008. hodnocení, 81. komentář, 48%] ()

carl.oesch

Docela fajn soutěž, vtipní lovci, je otázka, jak dlouho to dokáže Sokol komentovat, aniž by přestal být vtipný a nestal se vysloveně trapným (jako třeba Matonoha Co na to Češi), ale vadí měi dvě věci. Soutěžící jsou vesměs zajímaví a chytří lidé, ale ta Sokolova snaha, aby je lovec na závěr vždycky dohnal je zjevná. Viděl jsem i v německém provedení a tam za stejnou dobu padla polovina otázek. I s mojí chabou němčinou jsem i já většinu z nich znal a komentátor při finále směrem k lovci rozhodně tak nemlel, aby měl tento člověk možnost nebohé soutěžící dostihnout. A odnášeli si v eurech to samé co si velice zřídka odnesou naši soutěžící v korunách. Nemohu se zbavit pocitu, že podobně jako v jiných podobně koncipovaných soutěžích se otázky mění podle projevených schopností soutežících. Možná jsem paranoidní, ale to neznamená, že to tak nemůže být. Podobně jsme to měl s Milionářem. Jakmile byl někdo opravdu chytrý ve smyslu širokých znalostí z různých oborů, přišly otázky, které měl člověk problém rychle domaza dobu určenou napovědě vyhledat s pomocí googlu. Na druhou stranu, tahle soutěž stejně jako ty dvě na ČT se povedla. Nakonec Nova s vědomostními soutěžemi neměla problém nikdy... ()

kasol

Čekal jsem dobrou vědomostní soutěž, ale po zhlédnutí několika dílů jsem byl zklamán. Lovec zná odpovědi dopředu, protože si je pravděpodobně přečte. Ano jsou mezi námi chytří lidé s encyklopedickými znalostmi, ale v porovnání s německou verzí je to v TV Nova hodně jiné. U nás lovec dělá záměrné chyby, až když soutěžící  mají jistou prohru. Pokud soutěžící jsou naopak velmi dobří tak se lovec prakticky nesekne. V německé verzi soutěže se daleko častěji vyhrává. Takže tuto soutěž na Nově beru spíše jako reality show, které nemusím. ()

kenkaku

Ale jo. Tohle je jediný koukatelný soutěžní pořad v ČR. A hodně tomu dává Sokol. Jeho “přestřelky” s lovci (s “Kalkulátorem” asi nejvíc) jsou přirozené a vtipné. Takže klidně dám plný počet, abych zdůraznil tu bídu pořadů ostatních. ()

• Velkým koníčkem lovce Václava „Pana Lišáka“ Slabyhoudka jsou cizí řeči. Plynně hovoří anglicky a francouzsky, domluví se také španělsky a rusky. Své jazykové nadání využívá i při své práci, překládá právnické texty. (Olík)