Na lovu

(pořad)
Soutěžní
Česko, 2021, 45 min

VOD (1)

Světově úspěšný televizní kvíz, ve kterém si můžete porovnat své znalosti s nejlepšími kvízovými mozky Česka! Tým soutěžících se pod taktovkou Ondřeje Sokola snaží uprchnout lovci a vyhrát peníze. (TV Nova)

carl.oesch

Docela fajn soutěž, vtipní lovci, je otázka, jak dlouho to dokáže Sokol komentovat, aniž by přestal být vtipný a nestal se vysloveně trapným (jako třeba Matonoha Co na to Češi), ale vadí měi dvě věci. Soutěžící jsou vesměs zajímaví a chytří lidé, ale ta Sokolova snaha, aby je lovec na závěr vždycky dohnal je zjevná. Viděl jsem i v německém provedení a tam za stejnou dobu padla polovina otázek. I s mojí chabou němčinou jsem i já většinu z nich znal a komentátor při finále směrem k lovci rozhodně tak nemlel, aby měl tento člověk možnost nebohé soutěžící dostihnout. A odnášeli si v eurech to samé co si velice zřídka odnesou naši soutěžící v korunách. Nemohu se zbavit pocitu, že podobně jako v jiných podobně koncipovaných soutěžích se otázky mění podle projevených schopností soutežících. Možná jsem paranoidní, ale to neznamená, že to tak nemůže být. Podobně jsme to měl s Milionářem. Jakmile byl někdo opravdu chytrý ve smyslu širokých znalostí z různých oborů, přišly otázky, které měl člověk problém rychle domaza dobu určenou napovědě vyhledat s pomocí googlu. Na druhou stranu, tahle soutěž stejně jako ty dvě na ČT se povedla. Nakonec Nova s vědomostními soutěžemi neměla problém nikdy... ()

SONY_

Soutěž jsem poprvé viděl v Německu, kde se vysílá jako Gefragt - Gejakt. Už tehdy se mi to hodně líbilo, i když jsem tomu moc nerozuměl. Ale zkrátka mě bavilo sledovat ty postupy soutěžících. Jsme tedy rád, že se soutěž dostala i k nám, baví mě. Často žasnu, co ti lovci všechno vědí. A na moje překvapení Ondřej Sokol není vůbec špatný moderátor. Doufám, že se soutěž nějakou dobu udrží. ()

Jara.Cimrman.jr

"Doktor Vševěd začal trpět samomluvou, protože je prý fajn promluvit si s inteligentním člověkem." Vědomostní soutěže mám rád a tady je otázek fakt hodně. To mě baví. Vyhrát je však hodně těžký, protože záleží na délce otázek a rychlosti čtení otázek. Moderátor se sice tváří, že soutěžící jsou jeho tým, ale s lovci to má natrénovaný a ti odpovídají dřív, než přečte celou otázku. To se fakt nedá vyhrát, pokud není lovec po mejdanu nebo tam nestojím já. Já totiž vím, že vzorec kyseliny pentahydrogenjodistý je H5IO6, rozeznám fotbalistu od hyperbolickýho paraboloidu a ovládám i novelizaci Ohmova zákona: Čím je dívka lehčí, tím je menší odpor. To je sice všechno, co bezpečně umím, ale na Doktora Vševěda by to mohlo stačit. ()

Karbos

Si dělále prdel ne, je to vědomostní soutěžní pořad, je zpracován tedy poněkud okázale ale je to napínavé. Otázky jsou opravdu různorodé a dají se tam vyhrát, narozdíl od AZ, nějaké peníze a pěkně to odsejpa. Líbí se mi také pointa boje proti lovcům, kteří jsou opravdu dobří ale pořád jenom lidé... Má to aspoň nějakou přidanou hodnotu, narozdíl od hromady jiných konzumních pořadu. Není důvod tomu dát pod 3 a jelikož většina lidí si očividně při sledování připadala hloupě, páč prd věděla, tak tomu dám na truc plný počet, jděte a vzdelavejte se balíci ;) ()

borohub

Jsem rád, že nova po dlouhé době opět nasadila nějakou vědomostní soutěž. Nepochopím proč ale jako moderátora nasadila okoukaného Sokola, který se snaží být za každou cenu vtipný, až je totálně trapný. To snad i ten Matonoha má větší charisma. Lovci také moc na sympatičnosti nepobrali, zajímalo by mě, jestli nemají odpovědi na otázky naučené, protože jejich úspěšnost je fakt vysoká a mnohdy vědí i totální pičoviny. Na riskuj, či milionáře to nemá, ale na dnešní poměry to špatné není. 55% ()

• Lovkyně Dagmar „Kvízová dáma“ Jandová absolvovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Přezdívku „Kvízová dáma“ dostala proto, že právě kvízy jsou jejím velkým koníčkem a též druhým povolání. Spolupracuje zejména se společností Albi. Už dříve se jako soutěžící zúčastnila pořadu Nejslabší, máte padáka (od r. 2002). (Olík)
  • Lovec Jiří „Doktor Vševěd“ Martínek vystudoval historii a geografii na Univerzitě Karlově v Praze. Doktorát získal v roce 2014 na Univerzitě Hradec Králové. V roce 2006 začal pracovat v Historickém ústavu Akademie věd ČR. Kromě toho přednášel na několika školách, mj. na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je také autorem či spoluautorem řady knih pro děti a turistických průvodců. (Olík)
  • Velkým koníčkem lovce Václava „Pana Lišáka“ Slabyhoudka jsou cizí řeči. Plynně hovoří anglicky a francouzsky, domluví se také španělsky a rusky. Své jazykové nadání využívá i při své práci, překládá právnické texty. (Olík)