Milovníkům hororového žánru dobře známý hrdina Pinhead jde s dobou! Tentokrát se vrací, aby s využitím svých rafinovaných ďábelských technik vyděsil všechny počítačové nadšence, kteří otevřou virtuální Lament Configuration na webu s adresou hellworld.com... (oficiální text distributora)

Jango_Fett

Už to nění pravý Hellraiser a vlastně to s ním nemá nic společného, hlavní hrdinové jsou nafetovaný a tak vidí Pinheada a ostatní potvory, protože jsou jejich fanošky. Potěší snad jen konec kdy se Pinhead zjeví doopravdy, a udělá dobrej závěr. ()

Martin741 odpad!

A dost! Tymto filmom definitivne seriem na Hellraisera, zvysne casti som uz chvalabohu nevidel. Stupidita a mentalna retardacia vladnu tomuto filmu. A neustale striedanie reziserov je o drzku. 0 % ()

Rodriguez

Hellworld je uznávaným svátkem v hororové říši. Ale i tam se najdou pošahaní úchyláci, kteří uctívají Peanheda. Pekelný svět znovu otevírá své brány... 40% ()

Dannysek4U

Kde je atmosféra prvních Hellraiserů? Tady jen celou diobu lítaj po baráku pěkný prsa... a to je všechno. Ani ten Henriksen to moc nezveda. A Pinhead vypadá jak z výprodeje. Prostě zklamání, zklamání, zklamání ()

pankreminek

Tak nakonec si u mě Rick Bota napravil reputaci, protože "Pekelný svět" je podle mě jednoznačně jeho nejlepší Hellraiser. Už ve chvíli kdy jsem si přečetl, že v tom hraje Lance Henriksen jsem si začal dělat naděje, že by to mohlo bejt aspoň koukatelný, ale fakt mě překvapilo, že jsem se naprosto skvěle bavil. Pravda Pinhead a jeho kamarádi z říše bolesti tu byli spíše ve vedlejší roli, ale i tak jsem si je dost užil a Henriksen byl super záporák, takže u mě maximální spkojenost. ()

Radiq odpad!

Ve filmu zazní při jedné lekací scéně jedna věta: "Jako ve špatném hororu, co?" a přesně tahle věta vystihuje, jakej horor to byl. Už jen vytvoření myšlenky, že Hellraiser a všechno kolem lze najít na internetu, je doslova trapné, protože myslím, že myšlenka Hellraisera a Cenobitů a kostky by měla být známa jen několika vyvoleným a ne popularizována (kde by taky kdo vzal dostupné informace a kdo by stránku vytvořil atd.). Dá se pominout fakt, že oběti se do svejch problémů dostanou vždy naprosto nelogicky, stejně jako je nelogická většina jejich chování. Ale do trapnosti to zacházelo litry a litry chrstanců krve při tom zabíjení. A ta chrstala všude (nejlíp někomu do ksichtu). Rick Bota zas ukázal, že by byl spíš lepší obuvník než řežisér. Scénárista zas ukázal, že by byl lepší jako námezní síla při výrobě holubích hoven na splátky. A že se Lance Henriksen nechal přemluvit na takovou kravinu - no holt už asi taky sáhne po všem, co mu kdo nabídne... No byla to tragika a na konci, když už jsem se těšil, že to nějak normálně utnou, tam dají ještě komplikace v ději, že to byl sen nebo něco a pak se jim ještě v autě ukáže duch nebo co to má znamenat. No strašný a nudný. Děs! (a teď nemyslím hororovej, ale trapasáckej děs!) ()

3n3my

Ani ôsme pokračovanie Hellraisera ma nejako veľmi nesklamalo - na rozdiel od hodnotení užívateľov. Prevažnú väčšinu asi sklamal príbeh, ktorý nemá až tak veľa spoločné s pôvodným námetom. To však nemení nič na tom, že aj toto spracovanie je kvalitné, má slušnú zápletku (ktorá vygraduje v závere), nostalgicky pripomenie Pinheada a spol, a najmä - pobaví! ()

Nivenx

Pointa a děj katastrofální, atmosféra téměř nulová. Jediné co se dá hodnotit kladně jsou gore efekty. Takže za mě slabých 35%. ()

Fox Mulder

Než jsem k tomuto 8 dílu této série o Pinheadovi dostal, tak jsem ho půjčil kolegovi Zombiusovi, který je velký nadšenec této hororové postavy. Jeho kritika mě málem odradila. Už z předešlích informacích o tomto dílu jsem věděl, že asi už to bude něco jiného. Informace se nemýlily. Pekelný svět jehož je podtitul 8 dílu Hellraisera se fakticky ubíral jiným směrem a hlavní záporák Pinhead byl jako jen nástroj. Ale na kvalitě snímku to myslím rozhodně neubralo, že filmaři zkusily trošku tento díl přenést nikam jinam. Rozhodně docela slušný díl o Pinheadovi skoro bez Pinheada. ()

Honzek

A sakra, kam se Hellraiser postupem času dostal to by si nepřál snad nikdo. Jelikož bylo základní téma vytěženo na maximum, je čas do hry zapojit internet a Nokie 3310, které zde zastupují pekelné kostky. Pinhead musí bejt v pekle pěkně nasranej jestli tohle viděl taky. Úplný odpad to ale nebyl, nicméně se sérií už má společný pouze název. ()

filmmovier

Tak tady jsem uvažoval, že dám hvězdy tři. Protože tady funguje nejen Pinhead, ale také naprosto výtečný Lance Henriksen. A TAKÉ atmosféra, která je až překvapivě stylová. A TAKÉ mytologie, a to už je opravdu ale hodně co říct. A TAKÉ ten strašidelný dům. Přičemž sám velký Pinhead z těch všech věcí funguje překvapivě nejméně. Tenhle díl mě bavil, ale trojka je lepší, tak jsem nechal ty dvě. Ale je to fakt těsně. Pekelný svět sice vyloženě neurazí, ale je pořád stejně zbytečný, jako dva díly předchozí. ()

TO

Ze začátku to nevypadalo úplně špatně. Magická kostka jako hra na internetu, fandové pekla jdou na párty do strašidelného domu. Poté však přeskočila výhybka na nudnou blbost, která je zakončena kravskou pointou, alespoň že dost překvapivou. Docela mě potěšil úplný závěr, kde se představí Pinhead skoro tak, jak ho známe z prvních dílů. Po hodně špatných částech 4–7 vidím mírné zlepšení, možná jen proto, že jsem ho vidět tak moc chtěl. ()

Jazzzz

Tento film začal tedy velmi špatně. A to tak špatně, že první polovina filmu by si ode mne zasložila hodnocení odpad.Hanění mystického Pinheada partičkou puberťáků, to fakt nee. Po půlce ukrutného trápení jsem se smířil s tím, že serie Hellraiser se pokouší opět o něco nového a nebudu to soudit tak zbrkle. Druhá polovina filmu je pak celkem příjemně koukatelné průměrné psycho, které má však k úspěšným dílům celé serie hodně daleko. Od zhruba tří čtvrtin filmu mi hlavou běžela myšlenka předpokládaného konce. Odhadl jsem to kupodivu dobře a odsunutou roli Pinheada jsem trefil. To pro mne je vždy velkým sklamáním, když uhodnu zdánlivě šokující zápletku. Příjdu tím o překvapení. Přesto jsem však byl celkem potěšen. Kdyby film po tomto prvním finále skončil a hroby zůstali zakryté film by jako psychothriller mohl být myslím i celkem úspěšný. Bohužel pak posledních pět minut film degradovalo zase o stupínek níže. Takže pulfilmu odpad, čtvrtina filmu 3 hvězdy, a na celkem slušně vymyšlený psychofilm uměle hororvě nastavený konec je opět odpad. Zavěrečný verdikt zní slabé dvě hvězdy a myslím, že by se nemělo s uspěcháváním serie Hellraiser pokračovat tak rychle. Správná a původní myšlenka již byla několikrát pozměněna a do serie se dostali i filmy, které opravdu s původním Hellraiserem už nemají moc společného (a těch pár minut na konci to nezachrání). Tak a hurá na poslední díl a Hellraiser maraton bude ukončen. Každopádně tento díl se bohužel zařadil jako jeden z Hellraiserů, na který nemá cenu se dívat v krátké budoucnosti znovu. PS.: Obsah od oficiálního distributora, je příkladem naprosté mistifikace diváků. Děj je naprosto, ale naprosto o něčem jiném. ()

demented

Ehm, kde začať? Čo to do pekla malo byť? Hellraiser sa nám zvrhol do teenagerovskej vyvražďovačky. To sa ináč dalo čakať, keď si uvedomíme, čo všetko táto séria už zahŕňa. Problémom je, že pán režisér pri nej mal aj zostať a vyšperkovať ju do dokonalosti :o, čo by určite dopadlo lepšie. Namiesto toho sa Rick Bota snažil ísť ešte ďalej a ponúkol nám slušný paškvil. Herecké výkony rozpytvávať nebudem, pretože si naozaj nemyslím, že by sa tu našiel až taký debil, ktorý by tento film pozeral práve kvôli nim. Čo však zabolí, je - slušne povedané - debilný scenár plný brutálnych nelogičností a dier (čo dier, kráterov), ktoré priam bijú do očí (záhadou mi tiež ostáva ako môže byť niekto posadnutý stupídnou flashovou internetovou hrou).Osobitou otázkou je explicitná brutalita a gore efekty, resp. ich absencia. Neviem, ale podľa mňa by sa v pohode zmestili do pristúpnosti PG-13. To je ale vzhľadom na to, že film bol určený priamo pre video/dvd trh dosť zarážujúce. No a ako dopadol Pinhead? Biedne. Väčšinou vystupuje decentne v pozadí v úlohe voyuera a preceďuje pomedzi zuby svoje "suché" hlášky a keď už pristúpi k činu, zakradne sa nepozorovane mimo zorného poľa obete a ručne!!!!!!!!!!!!!! ju usmrtí (neviem, ale Pinhead so sekáčikom v ruke nie je to pravé a skôr ako rešpekt vyvoláva pobavený úsmev). Ale to sú len také nevýznamné formality, pretože záverečná pointa zmetie celý predchádzajúci dej jedným mihnutím brvy. V závere sa ešte Bota vehementne snaží ospravedlniť existenciu tohto dielu v sérií, prichádza posledná, zúfalo neoriginálna a spackaná morda a "tajomný" záver. A môžeme začať plakať. Po štvorke Bloodline je Hellworld to najhoršie, čo sa pýši značkou Hellraiser. ()

PanFilmov

Nevidel som celú sériu filmov Hellraiser preto nemôžem dať 5*, videl som iba tento jeden diel a dosť ma to zaujalo, niekedy som úplne nechápal, bolo to pekne zamotané a napínavé, také psycho na hlavu, núti vás to sa nad tým pozastaviť a rozmýšľať, celkom dobre vymyslené so skvelým rozuzlením na konci filmu. ()

Brain-D

Pinhead bere do ruky sekáček a zabíjí rukama- wtf ? Pro příznivce hellraisera nemyslitelný díl a naprosté hovno, jako horor to ovšem není tak špatné. Dám ** a snad mi nikdo hlavu neutrhne :D ()

lykan9

Tohle pro mě nebyl Hellraiser a ani poslední dvě minuty mě nepřesvědčili o opaku. Já osobně si myslím, že se jedná o blbý teenagerský slasher, který jen devastuje dobré jméno kultu. ()

drackula

Je to o niečo lepšie ako zbabraná 6ka a 7ka, napriek tomu nejde o nič extra. Film nabral na priamočiarosti ale stále postráda atmosféru prvých Hellraiserov. 45 % ()

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)