Milovníkům hororového žánru dobře známý hrdina Pinhead jde s dobou! Tentokrát se vrací, aby s využitím svých rafinovaných ďábelských technik vyděsil všechny počítačové nadšence, kteří otevřou virtuální Lament Configuration na webu s adresou hellworld.com... (oficiální text distributora)

Jigsaw88

Opravdu slabý zážitek, tohle už opravdu není Hellraiser, počínaje 5. dílem série a 8. dílem konče se pomalu ale jistě nejedná o hellraiser, ale různé detektivky thillery apod. Velké zklamání ()

Anticque

Neštěstí. Už by měli přestat v neustálých pokračováních Hellraisera, neboť každým dílem je to horší a horší a tenhle díl je na tuhle dobu velice slabý. Děj je nudnej, styl a způsoby vražd jsou zastaralé a to mě nezajímá. Na konci je sice malej dějovej zvrat, ale to už se tím nezachrání. Říkám: ,,Hellraiser STOP! Dávám 30%. ()

bloodvomit

Tohle má být Hellraiser? Je to ubohá skořápka, která se hřeje na jménu série. Slabota! A kde jsou řetězy s háky? A co ty killy? fakt slabý ;o( ()

The Viper

Hellraiser nám nahodil trochu novodobější podobu a začal si vychutnávat novou generaci teenagerů. Alespoň mě to nutí celý film dávat pozor abych se v tom zbytečně neztrácel a za to má u mě Hellraiser vždy palec nahoru. Tady to ve výsledku nedopadlo tak hrozně, jak jsem si z prvu myslel. ()

Dr. Wolfenstein

Osobně se považuji za velkého fanouška Hellraisera, což se u někoho projevuje uznáváním prvních dvou tří dílů, u jiných(například u mě), že mají rádi skoro všechny díly bez ohledu na to, jak moc se vzdalují od původního dvojdílu. Ovšem tohle je rána pod pás! Tady to tvůrci přehnali tak, že ani já už to nevydýchal. Je to film, který by se více než kterékoli předchozí pokračování obešl bez hlavních pekelných protagonistů a mohl být příběhem sám o sobě s vlatními bubáky. Viděl jsem ho jen jednou a znovu to absolvovat nehodlám, ale myslím, že tu není nic co bych nepochopil a celé mi to přišlo naprosto debilní a nepochopitelné, jak mohli mít tvůrci tu drzost něco takového zrealizovat. To, že se hlavní hrdinové v pohodě baví o Pinheadovi a cenobitech, jakoby byl nějaká celebrita běžně známá mezi lidmi je podle mě naprosto ujetá(Pinhead není Candyman). Takových co setkání s Pinheadem v předchzích dílech přežili je pomálu a ti by o něm určitě neposkytovali informace k tvorbě online hry. No, DĚS!!! Jediné co si zaslouží uznání je hlavní dvojice záporáků – tradičně skvělý Dough Bradley, jehož výkon je samozřejmostí a není jej proto v této sérii nutno už více vyzdvihovat a úžasný Lance Henriksen, jemuž ta hvězdička patří. Škoda, že se neobjevil v jiném dílu. ()

BlackTom

Prekvapivo zábavné a odvážne. Som rád, že Bota túto otrasnú sériu aspoň dôstojne ukončil, keď svoje režírovanie tak nedôstojne začal. Hellraiser: Hellworld už naozaj nemá ani štipku z dusivej atmosféry prvého Hellraisera, no aj tak celkom solídne funguje a baví ma takmer rovnako ako Hellbound Heart: Hellraiser II. a určite viac než ostatné časti. Posledná (dúfam!) časť už nie je gorefestom ako jednička a dvojka, skôr sa to dobre hrá na moderný slasher, čo mu celkom dobre ide. Lance Henriksen je dokonalý, pointa závratne príjemná a mordy sú fajn. Trvalo to, ale konečne môžem skonštatovať, že sa jedná o vydarený priemer. Suma sumarum: H1, H2, H8, H3, H7, H5, H4, H6. ()

iXtr3m3

Opäť slabučký Botov prd do vetra, ktorý nevylepšil ani Lance Henriksen, ktorý bol evidentne najatý preto, aby trošku prilákal divákov k mŕtvej sérii, ale nepodarilo sa. ()

Eraserhead

Průměrná teenagerovská vyvražďovačka využívající kultu Hellraisera. S původním Hellraiserem to nemá už prakticky nic společného. ()

Kalper

Tenhle díl je pro mě postaven poněkud mimo celou sérii. Pinhead zde netahá za nitky a ve své úloze se objeví až na konci filmu. Trochu zklamání, ovšem nemůžu říct, že by šlo o vyloženě špatný film. Jen nezapadá do série Hellraiser tak, jak bych si přál. ()

MareT.

Ve svém životě jsem viděl jen jediný díl, a to bylo Inferno! Tohle jsem viděl nedávno a i když absolutně neznám atmosféru jiných dílů, přišlo mi to celkem originální! Něco jako Nová noční můra, kde se taky filmová stvůra propletla do reality! ()

Scytale odpad!

Bylo velmi smutné sledovat L.Henrinksena v tomto podřadném puberťáckém vyvražďovacím rádoby horroru. Ale mnohem smutnější bylo pozorovat dlouhodobý pozvolný pád kultovní horrorové série (pod termínem kultovní mám na mysli první 2 díly) do pekla sraček. Hellraiser never more! ()

Arach.No odpad!

Už od čtvrtého dílu tahle série pomalu spěje do záhuby. Bohužel s nástupem Ricka Boty poskočila o mílový skok a každým jeho dalším přispěním se blíží víc a víc neskutečné kravině. Co s stalo z Pinheada, z Cenobitů a ze všeho kolem Kostky, to nemá obdoby. Opravdu bych chtěl, aby se téhle série ujal někdo nový a s výjimkou Douga Bradleyho vyměnil celý štáb, od scénáristů, přes producenty až po herce. Vypustit do temnoty našeho světa další podobný díl by hraničilo se záměrnou provokací, až s opravdu morbidním masochismem, jakého by byli schopni jenom Cenobité. ()

colapso

Tento film je jedna velká BOTA. Pinhead si něco takového nezasloužil.Opět jasně mířeno na puberťáky,kteří s největší pravděpodobností první díly ani neviděli. ()

Paldiny

Rok 2005 bol pre Pekelníka plodný natoľko, že sa mu podarilo priniesť na svet hneď dve dietka. Zakiaľ bolo prvé (Deader) príjemným ponurým prekvapením, druhé s podtitulom Hellworld ovplyvňuje veľký boom tínedžerských hororov natoľko, že sa ním sám stáva. Dostáva sa nám tak tona stupidných dialógov, lacných lakačiek a hordy prvoplánových mordov. Záverečný twist vysvetľujúci hromadu nelogickostí zdvihne hodnotenie zo dna bažín na plytké nadýchnutie, aby ho následné pekelné zúčtovanie s absenciou sadistickej deštrukcie tela a mysle znovu poslalo do kytek. I napriek tomu, že Pinhead popiera vlastné zásady a diabolské hry sú obkukané od Jigsawa, nápad s búrlivými večierkami na počesť internetovej hry s hellraiserovskou tematikou nie je tak zcestný. Problém bude v tom, že Bota uzatvára svoju trilógiu tak ako ju započal, moderne, hlúpo, bez atmosféry, čo je medzi nami definícia tínedžerského hororu. Pre démonického Lanca Henriksena (škoda, že si ho pre sériu nevšimli skôr) a nejedny prírodne zvodné dudy nesiahnem po odpadovom hodnotení. ()

Delaney odpad!

Bota si nedá říct a nedá říct... Naprostá urážka pekelníka... Šílené béčko, které mne milovníka série uráží ()

rsimonyi

Zajímavá, leč stále slabá změna ve světě Hellraisera. Já chci zpátky původního Hellraisera !!! Kde je nějakej další díl z peklem a Leviathanem! Snad se v novém Hellraiserovi Cliva Barkera vrátí série zpět na začátek. ()

Matli

Hellraiser trošku v moderním stylu a i lehce s tou pravou atmosférou. Po dlouhé době nečekaně koukatelný pekelník. 43% ()

Aurus

Za mě jeden z povedenějších dílů série Hellraiser. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Atmosféra tu je velmi dobrá a napětí zde je taky. Kamera je velmi dobrá. Na to že tenhle díl má 37% a je podle ČSFD 2 nejhorší díl série Hellraiser tak jsem se u něho docela bavil. Za mě 5-5,5/10. ()

Heroine

Ale ne, není to až tak hrozné. Sice to má jen pramálo společného s prvním dílem série, ba dokonce to nemá společného vůbec nic, pořád ale zůstává Pinhead a jeho parta mojí oblíbenou záležitostí. Tenhle film je takový malý pokus převést Hellraisera do nového prostředí, s modernější zápletkou. Je to celkem zábavné, a docela i promyšlené, až na jednu botu v logice. Protože drogou vyvolané halucinace můžou být jakkoli silné, ale nikdy nemůžou propojit vědomí dvou nezávisle na sobě nadrogovaných lidí. A tedy pokud Jake slíbil v halucinaci, že Chelsea ještě uvidí východ slunce, jsem si jistá, že ona by o tom vůbec nevěděla, natož aby si to pamatovala! To jenom k logice. ()

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)