Milovníkům hororového žánru dobře známý hrdina Pinhead jde s dobou! Tentokrát se vrací, aby s využitím svých rafinovaných ďábelských technik vyděsil všechny počítačové nadšence, kteří otevřou virtuální Lament Configuration na webu s adresou hellworld.com... (oficiální text distributora)

helloween93

Hellworld byl jeden z nejhorších dílů série, protože to k úvodní trilogii má hrozně daleko. Totálně špatný scénář nezachrání ani Pinhead. ()

GOREGASM

Natočit Hellraisera jako teenagorovskou vyvraždovačku, to už chce mít hodně znesvěcující charakter. Po scenáristovu jménu raději nepátrám a Rick Bota nakonec z toho zmršeného scénáře ždíme alespoň pár na pohled (ne)chutných scén, otřesně hrajícího Henryho Cavilla a o vikinzích nic nevědící, přesto neodolatelně sexy bojovnici, Katheryn Winnick. A abych nezapomněl na ikonické hlášky tady tentokrát není Pinhead, ale Lance Henriksen. Nicméně ani cenobiti nepřijdou zkrátka, přestože se děj snaží o nepředvídatelné kotrmelce, které musí nakonec pod tíhou kritiky a ukroucených hlav diváků nejvíce bolet právě již mnohokrát zmíněného a stále neznámého scénáristu. Prznění cenobitů má své meze a tady je to opravdu hrana, přesto především díky rejžovi a zajímavým hereckým tvářím neskončili všichni zmínění a zúčastnění v Pinheadově hákotvorné kratochvíli. 45% P.S. Nedalo mi to a scénář spáchali tito pánové - Carl V. Dupré, Joel Soisson. Pokud byste chtěli, mám i adresy ;-). ()

Rathalos

Zvlastne podany Hellraiser,ale v celku sa mi to pacilo,stale sa nieco dialo,takze som sa aj bavil a bolo tam zopar peknych hereciek...:-) ()

panvasik

Vítejte pane režiséři, jak moc si přejete hluboko zahrabat tuhle sérii? Co nejhlouběji? No tak to vítejte vytvořte si vlastní Hellraiser film. Ano klasicky to dopadlo příšerně, sice ne tak moc jako u předchozího dílu, ale stále příšerně. Tenhle film se sice o něco snažil, ale skutek utek.... Tenhle díl se snažil trochu přidat v té době něčeho modernějšího a taky něco s internetem, což je taky jediná věc, která ten film zachránila (ta Nokia taky). Ale je to jen krásný příklad toho jak se v posledních filmech stává z Pinheada, jenom taková atrakce na plakát a na nalákání lidí, protože s každým filmem je čím dál míň vidět. 3,5/10 ()

Étienne

Tak zatiaľ posledné "vylepšovanie" ságy. Či znovuzrodenie prinesie úžitok, ukáže až čas. Problémom je, že pôvodné scenáre sa absolútne hellraiserovského mýtu ani jedným slovkom nedotýkali, a tak napasovanie na túto líniu sa môže zdať naozaj rozporuplné. Motívy depresívnych zjavení akoby z liahne Stephena Kinga sú však na veľmi dobrej úrovni, nebyť spomenutej línie by to mohol byť z mojej strany kladne hodnotený thriller. Súhlasím s J*A*S*M. ()

helraiser odpad!

No tak tohle si Pinhead teda nezasloužil, prakticky tam vůbec nemusel bejt, ale to by se pak asi nemohlo jmenovat Hellraiser. Tak tohle je jasně nejhorší díl kdysi skvělé série která opravdu uměla vyděsit, ale to co je zde to je opravdu hnus a nezachrání to ani konec kde se konečně objeví konečně Pinhead. Na to se opravdu nedá koukat a já blbec to kupoval na origošce, zbytečně vyhozené peníze. Ruce pryč pokud si chcete zanechat dobrý rozum, jelikož zde jde opravdu o rozum. ()

cerbygerby

Koukám že tady těch dílů je víc, ale myslím že mě bude stačit že jsem viděl tento a dál už nebudu ani hledat. Horor bez nějakého napětí, vůbec mě nevtáhl do děje, přišlo mi to jako nějaká blbost... 1* ()

Al44...

Toto je dle mého úplně nejhorší díl z celé série. Měl jsem pocit, že sleduji nějakou velmi nepovedenou teenage slasher vyvraždovačku alá Vřískot. Skutečně tak pitomé postavy, kterým je úplně jedno, že jim jde o krk - hlavně když si zasexují - jsem v HELLRAISER sérii opravdu nečekal. Nezachrání to ani přítomnost Lance Henriksena, který ani nemusí nic "hrát" stačí mu se jen drsně tvářit. ()

Mandalorian odpad!

Do háje, to byla slátanina. Úplně bych ji ze série Hellraiser vyřadil. SPOILERY : Jak po nich můžu jít cenobity, když nikdo neotevřel kostku ? ! Celej film doufáte, že ta hnusná bloncka umře a ono nic. Jo a Pinheadova poslední věta, to už je na popravu scénáristy. S původní sérií Hellraiser to má společný asi 3 minuty. Jo a čskj dabing taky pobaví. Cenobit se vyslovuje "senobit" a ne "Kenobit". A z kostky se stala "krabice". Kdyby aspoň krabička. Chtěl jsem dát 1* za Bredleyho, kterej byl jako jedinej k něčemu. Ale Tenhe film má už teď moc procent, takže odpad. Promiň, Dougu. Jo a ten "oficiální text" číst nemusíte. Je to blbost ()

Alexandre

V rámci série pořád koukatelný a ke spokojenosti lehce dostačující díl a jako završení série solidní práce. Přestože je dějství filmu ohrané, tak jsem si i osmého Hellraisera poměrně užíval, závěrečné vysvětlení jsem zkousnul bez problémů, hlavní hrdinka mi byla sympatická. Z těch záporných věcí mi vadily především předvídatelnost lekaček a úmrtí, takže v podstatě diváka nic nepřekvapilo a ne moc chytré dialogy, ale tak ty bych tomu i odpustil. Šel bych s hodnocením i výš, ale v porovnání s předchozími díly zůstanu u pevných 2*. 45%... Tuhle sérii jsem si opravdu oblíbil a rozhodně v mé mysli zůstane zapsaná navždy. A na závěr je tady mé pořadí oblíbenosti: H1, H5, H3, H2, H7, H8, H6, H4. ()

Likan7

Velmi průměrný béčkový horor, který ve finále nemá se sérií Hellraiser pranic společného. A pokud to dokážete přijmout, dostanete celkem ucházející béčko, které vás sice nenadchne ani wow pointou, ale rozhodně ve vás nezanechá nějaký negativní vzpomínky. Objevuje se tu totiž dost pěkných holek a Katheryn Winnick byla vyloženě nádherná a sexy, jen škoda, že to je po herecký stránce tak špatný. Zapomeňte na Hellraisera a nebude vám to tak vadit. ()

JohnZ87

O prsa lepší než předchozí díl Návrat mrtvých, ale po shlédnutí 7. a 8. dílu člověk ještě více docení první díly série. Tento film se pokouší o jakousi hlubší zápletku, ovšem výsledek je spíše směšný. Odhalení, že značná část filmu je pouze halucinace pod vlivem drogy (včetně Pinheada, ze kterého se ve filmu stal jakýsi komerční artikl pro teenagery a směšná karikatura) vlastně říká, že Pinhead ve filmu vlastně skutečně vůbec nebyl? Nebo vraždí podobně jako Freddy ve snech/přeludech? No v každém případě se to tvůrci snaží v posledních minutách "zachránit" přítomností skutečného Pinheada a dalších cenobitů. Ovšem minimálně 7. a 8. díl už v pokládám za zbytečně nastavovanou kaši, která dělá hellraiserovské sérii spíše ostudu než dobré jméno. 45% ()

Shanen29

Co se děje s mým kultovním špendlíkem!!!.To je hrůza a bezmoc,a my jen přihlížíme katastrofě ,která nám pohřbí takovou horrorovou ikonu.Fuj pane režisére Boto. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Paradoxně nejhůře hodnocený díl, se mi líbil nejvíce, asi proto, že to vůbec nebyl Hellraiser, ale celkem ucházející mysteriózní film. ()

Luki.V

Z poinfernovské "svaté" trojice je tohle jednoznačně nejhorší díl. Rick Bota není špatný režisér, to vůbec ne a všechny tři Hellraiseři jsou technicky opravdu povedení, problém s tímhle dílkem je však jinde a to ve scénáři. Chytré zvraty na konci které hodně věcí "odpustí" bohužel nijak nevymažou ty trapné scény (Jsou to paradoxně všechny které mají co dělat se sexem) a nemožný hlas hlavní hrdinky. Všechno tady nějak připomíná Saw (ačkoli byl tenhle film natočen asi půl roku před první Saw), namodralé filtry, mučící nástroje... scény s Cenobity jsou taky povedené. Hellworld je hrozně nevyvážený film ale pokud zapomenete na původní Hellraiseří trilogii a budete brát film tak jak je, máte před sebou slušné béčko které rozhodně pobaví (nikoliv tím že je to směšný film ale tím že je zábavný). ()

Havala

Hřebíček do rakve serie Hallraisera z hlavy Pin head? Možná, toto veledílo se snad posralo na stromě. spíš jako záznam z představení Abstraktního divadla. 20% ()

aichwald

No celkem překvapení po těch posledních třech dílech, zde už ani oběti nepotřebujou pekelnou krychly ale postačí připojení na internet! ()

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)