Belerofon

Ten film je doslova násáklý edem Woodem. Burton ukazuje Wooda v tom snad nejoptimálnějším světle, netalentovaného (absolutně) ale vytrvalého člověka..neúspěch přijímá s optimismem dementa a obléká si ženské šaty když je nejhůř...Burton tentokrát opustil svůj temnější obraz a spolehl se na prostou černobílou k tomu přidal trochu woodovské naivity...Výborný film o nejhorším režisérovi všech dob... ()

Danielitto

Některé filmy se povedou, některé ne. Tohle je film o filmu, TAKŽE TADY TO NEPLATÍ!!! Ed Wood je klenot! Chytrý film o (tak trochu) hloupém člověku. Ani se tomu nechce věřit že to jde.... ale jde to a je to opravdu brilantní. ()

redalert21

Amazing... "A střih! Perfektní! Pokračujeme".... "-Nechceš to vzít ještě jednou, Ede? Vypadá to, že má problémy projít dveřmi."... "Ne, je to dobré. Je to přirozené." :-D ()

Czudas

Při sledování jsem netušil, že se jedná o biografii a že někdo takový opravdu existoval. Až druhý den jsem se informoval a na základě toho změnil i hodnocení směrem nahoru. Bavily mne scény, které byly totálně odfláknuté a pan Wood řekl - výborně jsem spokojen. Jistě by bylo "zajímavé" sledovat Woodovu filmovou podobu jeho autobiografie. ()

lister_dave

Edward D. Wood, Jr. byl “roztomilý“ šílenec, což se Johnnymu Deppovi podařilo dokonale vystihnout. Snímku dle mého názoru velice prospěl věrný vizuální styl filmů Eda Wooda dovedený do nejmenších detailů. Dle pozorování mých přátel vás film buď baví od začátku do konce, nebo naopak nechytne za srdce a musíte ho vypnout. Patřím do první skupiny. ()

milhouse86

Podľa tohto filmu môžno usudzovať, že Ed Wood je možno naozaj najhorší režisér všetkých čias. Na druhej strane vzbudil u mňa záujem o jeho filmy a najmä o filmy Belu Lugosiho. V rámci životopisných filmov určite jeden z najlepších. Herecké výkony Deepa a Landaua boli vynikajúce, aj keď zatiaľ neviem posúdiť, na koľko sa priblížili k originálu. Pár filmov Belu Lugosiho si však pozriem určite a potom sa uvidí. ()

ethel91

celkem "neburtonovská" věc, což ale rozhodně neni na škodu. co se týče Deppa, budu se opakovat - opět v naprosto odlišný poloze. ()

dusa77

Tak tohle mě dostalo. Spolupráce dvou, dá se říct naprosto stejných lidí dopadla jak jinak než úžasně. Tim Burton opustil od debilních scénářů (Beetlejuice) a natočil nezapomenutelný životopisný film. ()

kedluben

ten film se mi líbil. ale na rovinu: ed wood, ten miláček, točil pak v pozdějších letech i odporný - ale úplně nechutný - porno!!! když se o někom řekne A, mělo by se o něm říct i B. PS: Ten pornofilm, kterej jsem viděl necelej se jmenuje Necromania: A Tale of Weird Love. U porna - aspoň myslím - by měl bejt jeden z hlavních výslednejch produktů aspoň nějaký vzrušení. tohle je ale vrcholně nechutně trapně natočený. hnus. a o tomhle burtonův film není. prostě jenom idealizuje. ()

Luke-Duke

Vynikajúco komediálne zvládnutá biografia o najhoršom režisérovi v histórii. Hoci Johnnyho Deppa veľmi nemusím, v tomto filme je proste dokonalý - role zdrogovaných feťákov s psychotickými prejavmi mu jednoducho sadnú. Ed Wood sa vďaka Timovi Burtonovi dočkal toľko vytúženej slávy... síce len in memoriam, ale ako sa hovorí - lepšie neskoro ako nikdy. Ja osobne som si vďaka tomu pozrel aj "klenoty" jeho filmografie - Glen or Glenda a veľkolepý Plan 9 from the outer space - a o to predsa Edovi išlo, aby sa ľudia pozerali na jeho filmy :) ()

Leník

Roztomilá hříčka a pocta Edu Woodovi a Bélovi Lugosimu. Nic víc, nic míň. Jsem ráda, že jsem to viděla, ale podruhé už to vidět nemusím. ()

Jack_F.

Některé scény byly ultimátní(např. u chobotnice jsem se smál fakt nahlas), ale jinak více méně půlka byla slabší. Murray jako vždy excelentní a i když je ho tam málo, tak se mi vloudí úsměv jen když ho vidím stát a nemluvit. Lepší tři ale více ne. No a Burton mě pořád nepřesvědčil. ()

mokrasek

Mě film pobavil. Geniální myšlenka-nechat herce hrát, jak to cítí a pak na to napasovat to, co chci já a hlavně věřit, že se to chytne. Tímto způsobem skládalo více undergroundových a punkových kapel. Hrál se nějaký motiv nejlépe na tři akordy a pak se do toho zapracovával text, který nám při tom hraní vytanul na rozum. Buď z toho byl hit (málokdy) nebo shit (skoro pokaždé). ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“