Po druhém zhlédnutí musím naprosto oprávněně přidat i pátou hvězdu. Film je natočen naprosto geniálně. Až dnes, když jsem viděl Woodova dílka jsem schopen ocenit nejen práci Burtonovu, ale i všech hlavních herců. Nejlepší je Johnny Depp, který Eda báječně ztvárnil. A vyzdvihnout samozřejmě musím i Martina Landau jako Belu Lugosiho. Ed Wood byl ale opravdu borec :-)(9.5.2009)

Nezvyklá biografie asi nejhoršího režiséra všech dob, Edwarda Wooda, Jr. Zřejmě oprávněně označovaného za nejhoršího, protože jen ukázky z natáčení jeho "děl" v tomto filmu mi opravdu utkvěly nadlouho v paměti ("dokonalý" zápas Lugosiho s chobotnicí, UFO zavěšené na provázku). Přesto bych se rád s jeho filmy seznámil na vlastní oči. Co ale na Edovi bylo naprosto odzbrojující, to bylo jeho nadšení. Naprostý nedostatek talentu mu vůbec nevadil a s ohromným entuziasmem se znovu a znovu vrhal do toho kolotoče, který se kolem natáčení každého filmu roztočí. Za to jeho nadšení by si zasloužil být uveden do filmové síně slávy. :)(3.8.2002)

Že si Ed Wood našel sympatie u Tima Burtona je naprosto logickým důsledkem mnoha nápadných podobností mezi těmito tvůrci. Pusťte si například krátkometrážního Vincenta: tam, kde má Wood Lugosiho, tam má Burton Price. (ok, jak tak koukám do zajímavostí, objevil jsem právě Ameriku). Když si člověk přehraje po Edu Woodovi trailer na Frankenweene? Skoro to vypadá, jako kdyby Burton čerstvě navazoval na béčkovou slinu, kterou v roce 1994 chytil. Jenže ono je mezi těmi snímky bezmála osmnáct let... Láska k samorostům a podobné objekty fascinace obou tvůrců ještě zásadněji Burtona usvědčují ze "zaprodání" takových ideálů v případě Alenky. Snímek vypovídá o režisérově lásce ke své branži, o jeho zálibě (kromě výše zmíněného) ve stírání rozdílů mezi různými rovinami reality: když je film chvilku dokumentární, aby byl za okamžik teatrálně filmový; když postavy herců chytají móresy svých rolí (nebo naopak); když pro posílení atmosféry snímek hravě střídá vyjadřovací prostředky Woodovy i Burtonovy tvorby i po té, co klapka zastaví kameru. Budu si muset udělat večer Woodových filmů a zjistit pár detailů z historických pramenů, jinak ta skládanka nebude zdaleka kompletní. Ono, věřte filmařům: rádi předkládají realitu, která by se jim osobně mnohem víc zamlouvala. Která lépe vypadá v záběru.(1.1.2013)

"Let´s shoot this fucker!" Pozrite sa na dátum môjho komentára. Áno, je to deň, keď som Burtonov majstrštyk videl prvýkrát. Je teda pochopiteľné, že som sa obával (ako v prípade iných velebených a mňa následne sklamávajúcich filmov), či to bude môj "cup of tea". Bol. Skvostne som sa bavil. A Martin Landau tu podáva jeden z najlepších hereckých výkonov, aké som kedy videl.(21.10.2007)

Tak, pane Weiss, už nehledejte. Jsem váš člověk! Pracuji rychle a vyplatím se. Píšu a režíruju. A jsem dobrý …. Životopisné filmy nemusím. Vzhledem k tvůrcům a hercům jsem se rozhodl udělat výjimku. Přes nízké hodnocení tvrdím, že T.Burton je pan režisér a J.Depp pan herec. Osobně mě však nejvíc zaujal ,,výstřední“ B.Murray a z toho plyne, že se fanouškem E.Wooda nikdy nestanu, i když jeho smysl pro absurditu je mi sympatický a dokázal bych s ním spolupracovat. Třeba zadarmo! Neplánujete někdo natočit strašlivý děsný film?(29.3.2009)

• - Nie je pravda, že by Bela Lugosi pohŕdal svojim hereckým kolegom Borisom Karloffom, v skutočnosti boli veľkí priatelia. Karloff sa po Belovej smrti samozrejme zúčastnil aj na jeho pohrebe. (Sociopath)

• - Až po desiatich rokoch od premiéry sa snímka dostala na DVD. (classic)

• - Kathy Wood, žena Ed Wooda, navštívila natáčení jeden den a chtěla potkat Johnnyho Deppa. Po krátkém rozhovoru prohlásila "To je můj Eddie". (don corleone)