Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Jizni Tlapa

Několik povedených digitálních momentů a úctyhodný námět nesoucí Majklovo (Jacksonovo) poselství "save the planet" nemůžou zachránit lepší,než lehce nadprůměrné hodnocení. To by nebylo USA režie a produkce,aby to celé nezkopali klišoidními výlevy a zbytečnými cinty...zdejší předimenzované zklamání... ()

karlik4801

Den poté působí spíše jako zajímavý snímek, který nám ukazuje jakou katastrofu může způsobit ta věc o které se tak často mluví a to globální oteplování. Jako myšlenka dobrý, ale to zpracování teda nic moc. Protože převažuje přihřáté a zbytečné drama, než pořádná podívaná na tu katastrofu. Ale aby se neřeklo, tak se jako zápletka ukázali vlci, what the fuck? To jsem viděl jako největší zbytečnost. ()

Ryuuhei

Pro mě stálou jedničkou mezi katastrofickými filmy, kterým se jinak vyhýbám obloukem. Sice s pomalejším rozjezdem, ale jasným námětem nijak nerušeným nějakými extrémy. Příběh se nesoustředí jen jedním směrem, ale je lehce rozvětven a divák tak nesleduje osudy výhradně určité části obsazení. Prostě a jasně solidní film s tématikou "nové doby ledové", s efekty na vysoké úrovni a vším ostatním. Nemohu si stěžovat. ()

_DAVE_

Od Emmericha se nic světoborného už asi čekat nedá, a to se přesně i stalo. Po všech emzácích z vesmíru a Godzilách se zplašilo počasí a všechny národy světa (hlavně ovšem Američané) se semknuly aby se popraly s větrem, deštěm a hurikány. Hlavně od toho nečekejte bůh ví co, na tyhle filmy se chodí relaxovat. PS: Fyzikové a meteorologové, vy raději nechoďte vůbec, v půlce by jste asi utekli z kina.. ()

lennyd

Klimatolog Jack Hall (Dennis Quaid) při svých výzkumech přišel na zdrcující věc. Globální oteplování svým rozpouštěním polárních ledovců způsobí zastavení mořských proudů, které oteplují severní zemskou polokouli a tímto způsobí novou dobu ledovou. Vzhledem k paradoxu (oteplování způsobuje dobu ledovou) mu nikdo nevěří, a (jak už to bývá) Jack ani nestihne dojet z konference domů a je to tu. V Číně padají kroupy velikosti pštrosího vejce, v Los Angeles řádí desítky tornád, sever Evropy je zasažen krutou zimou (pod 5O stupňů pod nulou) a New York zaplavila obrovská přílivová vlna. A to nejhorší má teprve přijít ... obrovské oko uprostřed zuřící bouře s teplotami hluboko pod bodem mrazu. A uprostřed New Yorku v knihovně se skýrvá Jackův syn, Sam. A to přece správný otec nedopustí .... Jak už bylo mnohokrát řečeno, tenhle film není o logice, či o nějakých intelektuálních dialozích, ale o skvělých digitálních efektech. Na nich celý film stojí, a ruku na srdce, při záběrech z družice či zamrzání New Yorku mi běhal mráz i po zádech (zvlášť když v kině tematicky vypnuli topení :). Příběhová linie "záchrany" syna je ve filmu celkově navíc, a kdyby ji vypustili tak by udělali jen dobře (Sam se o sebe umí postarat sám). V hlavních rolích skvělý Dennis Quaid a v roli jeho syna Jake Gyllenhaal. Co mi ale vyloženě vadilo, byl český dabing, ten se krutě nevyvedl ("To je můj táta" zní mnohem hůř než jistá předělaná písnička od Lunetiků). Takže pokud můžete, tak v angličtině a s titulkama... a bez přemýšlění :) Jen se kochejte :) ()

xerno

Jak už jsem uved u Jádra, miluju tyhle katastrofáky týkající se planety (bez vesmíru) i když to jsou třeba ty největší popkorny, ale tohle docela jde, i když už zmíněné jádro bylo o kousek lepší... ()

BS

Pana Emmericha asi neskutenčně baví destruovat NYC, což bylo nedávno také vidět v jednon žebříčku, co naplat, tenhle komorní katastrofický film (nečekal jsem, že hrdinové budou zavření v jedné místnosti po dobu 3/4 film) mě i tak bavil (v rámci dosti omezených mezí). ()

T-pack

Ačkoli mě takovéhle filmy občas i baví, nesnáším, když se výprava vydává na záchranu menšiny, aby při ní zahynulo více lidí, než se nakonec zachrání. A v době, kdy se na mě ze všech stran valí žvásty o globálním oteplování sem jim už ani ten příběh s další dobou ledovou nebaštil. Nuda na druhou, v tomto případě hvězdičku. ()

Raven0

Den nezávislosti byla veselá, intergalaktická řežba. Měla pár vtipných hlášek, solidní herce, pěkné triky... A tady zůstali jen ty pěkné triky. A ani Donnie Darko to nezachrání :-) ()

Playman

Těhle apokalyptických - sebedestruktivních filmů by mohl Emmerich na chvíli nechat, už je s tim otravnej. S čím příjde příště ? New York napadnou tisíce kanibalů ? :-D Lidstvo se má ještě nač těšit.. ()

anli

Emmerich se po"Patriotovi" vraci do mist,ktera mu sedi daleko lepe,a to je katastroficka vize budoucnosti.A predklada to,na co sme u nej zvykli-dokonale technicke sceny(nektere skutecne dech berouci),perfektni triky,zvuk i vyprava.Na druhou stranu nezazivny scenar,misty dost tupy,nevyrazni herci nemajici co hrat,chybi emoce i pribeh.proste Emmerichovska klasika,ale jde jeste o jeden z jeho lepsich kousku.Bavil jsem se slusne a proto davam jasnych 75%. ()

Phietros

Pro mě jeden z nejlepších katastrofických filmů o globální změně klimatu. Emmerich dal do příběhu vše (napětí, akčnost, dobrodružství, strach, romantiku) a nestává se ani v jedné minutě nudným. Navíc skvělé herecké obsazení a triky dodávají jiskru navíc! Nestačíte se ani nadechnout a je tu zápletka děje ihned od začátku, kdy dojde k rozlomení ledovců na Antarktidě. To vyvolá ničivé počasí se silnými hurikány a obří tsunami, které zaplaví New York. Hlavními hrdiny jsou otec, který se zabývá právě ničivým počasím a jeho syn, který zůstane uvězněn v knihovně po jeho varování aby přežil. Lidská panika nezná hranic a propuká šílenství. Všichni lidé utíkají po zmrznutí vody pryč s nadějí záchrany. Nastává doba ledová! Odhodlaný otec se snaží dostat ke svému synovi a hrstce zbylích lidí, kteří poslechli a zůstali… Začíná boj s časem, kdy stojí příroda proti bezmocnému lidstvu. ()

BoncheR

Quaid je celkom priemerný herec ale každú rolu vie zahrať celkom dobre. Nápad so zmenou klímy nebol zlí, skôr sa mi miestami zdal trošičku nedotiahnutý do konca. Celý film neurazí ale ani neprekvapí, nenominujete ho na Oscara ale ani nedáte odpad!. 60% ()

terunka003

Děsivé, hrůzné, strašidelné, trikové × laciný děj, zase ta Amerika. Já se divím, že ten NY ještě stojí, když padne v každém katastrofickém filmu. Ale co. Snímek dobrý, námět děsivě děsivý, až mi z toho běhal mráz po zádech. Děj opět lacině hrdinsky americký, aneb jak synek meteorologa pracujícího pro prezidenta zachrání skupinu několika lidí a čeká na tatíka, až si ho vyzvedne v knihovně. Triky ovšem zajímavé a o napětí nebyla nouze. Film, který nenechá usnout, pokud nejste úplní skeptici. ..tak to abych si připravila pořádnou zásobu knih, novin a žrádla.. ()

Fleetguard

Abych se přiznal nečekal jsem nic extra, ale v koutku duše jsem přeci jenom doufal, že příjde minimálně něco jako byl ID4. Dokonce po úvodní scéně jsem si mnul ruce a těšil se jak jedna akční scéna bude střídat druhou a to vše na pozadí unikátních katastrofických triků. Bohužel R.Emmernich se spokojil pouze s tím co nám již předvedl v ID4 (dokonce, takřka idetickou scénu a to když se N.Yorkem valý přílivová vlna, která jako když z oka vypadne scéně s valícím se ohněm v ID4). Takže se dá vlastně říct, že kdo viděl trailer viděl i vše s trikových akcí. Co se týče příběhu, jde vlastně o typickou záchranou akci, umocněnou o příběh otce, který se snaží najít svého syna v zamrzlém N.Yorku. A nemohu si odpustit poznámku, která už zní jako "klišé", ale myslím, že už bylo dost soch svobody,amerických vlajek i N.Yorku. Myslím, že divák potřebuje změnu prostředí a osobně si myslím, že filmu hodně škodí právě to okoukané ! Závěrem je nutno přiznat, že Emmernich trochu ubral a ze slibně vypadajícím námětem se příliš netrápil a připravil nám standartní podívanou, která nás sice pobaví, ale ničím nepřekvapí ! ()

Madadajo

Poměrně povedený katastrofický film, kde se na kvalitě efektů rozhodně nešetřilo. Ale pak, když se objeví tlupa vlků na ruské lodi uprostřed NYC, průměrný animátor pláče, že není v týmu, který na tom pracoval, profesionální animátor se směje. A divák? Chvíli vypne a jde dál ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005