Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

H4ku11

Podobné katastrofické filmy musia byť veľmi zlé alebo s hroznými efektami, aby sa mi nepáčili. A Emmerich presne vie ako to spraviť k mojej spokojnosti. ()

Jacek

Emmerich nepostupuje kdovíjak originálně, to podtrhuji. Téma jako takové, dílčí nápady ani postup vyprávění nejsou nijak převratné a už se tu v té či oné podobě mnohokrát objevily. Režisér navíc v zásadě opakuje model, který ukázal už ve oněch dvou zmíněných snímcích. V jedné rovině rozvíjí „globální příběh“ meteorologickým kolapsem destruovaného světa, v rovině druhé „individuální příběh“ otce, snažícího se zachránit syna, jenž se se skupinkou dalších obětí snaží přežít ve zničeném New Yorku (ano, tušíte správně – klišé...). Přesto se Emmerichovi daří vystavět v rámci žánru nadprůměrný pomník své (vizuální) megalomanii. I když totiž Emmerich nehýří tolika epizodickými úniky, jako ve dnu Nezávislosti, i když počty jednajících postav postupně zostra redukuje a i když si v samém závěru neodpustí trochu krkolomnou zkratku, daří se mu dát filmu velmi příjemné a bez námitek přijatelné tempo. Navíc diváka ani technologii nijak nešetří při vykreslování celé té klimatické hekatomby a sytí lačné oko víc než uspokojující realističností, nabitou značnou dávkou mrazivého sadismu. Ačkoli snad samo vysvětlení průběhu událostí může být zpochybněno (nevím, nejsem klimatolog), jejich zobrazení obstojí. ()

tlkounev

Přiznávám se, napoprvé jsem to nevydržel a neviděl jsem film až do konce. Na škodu to ale není, tenhle film si bližší pozornost nezaslouží. Je to parodie na cokoliv. ()

Chulimanga

Váhal jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama, ale dvě zvítězily. Čekal jsem od tohohle filmu možná víc, než se mi dostalo....Pár efektů bylo opravdu povedený, ale dvouhodinový film se nedá založit na efektech, které jsou dohromady ani ne deset minut dlouhé. A navíc udělali autoři jednu obrovskou chybu: všechny dobré efekty viděl každý již v traileru, takže opravdu nebylo nic, co by člověka příjemně překvapilo! ()

newt17

Při druhém sledování mi bylo skoro trapně. Zasloužili si trikaři, aby jejich vizuální hostinu shodily postavy a dialogy jako z telenovely? Jake Gyllenhaal si údajně vydupal přepsání některých replik. To by mě fakt zajímalo, jakou ještě horší hrůzu měli ti obvykle výborní herci vypouštět z úst. ()

werus

Zima je, zima je, cestička bílá je, sype se, sype se, sype se sníh.. Den poté je určitě zajímavý film.. Máme tam v globální tragédii se rozvíjející lásku, otcovskou lásku, která i hory ( nebo značně zasněžený New York) přenáší, psa, kterému nejvíc fandíte, aby to přežil :). hrdinu klimatologa, který sám může zachránit celou planetu (možná by stačilo, kdyby řekl "Budiž teplo."), no prostě všechno. A vešlo se sem ještě i dost blbostí a nelogičností (kterých si všimne i ten kdo si normálně ničeho nevšimne), se kterými Roland Emmerich nijak nebojuje - a asi to tak mělo být. Dost místa zbylo i na krásně vypadající scenérie a panoramata a docela pěkný triky. Kde se tam ale vzal chudák Jake Gyllenhaal? Tomu se zatím dařilo vybírat si velmi dobré role ve velmi dobrých filmech - ale co toto, scénář snad četl. Tohle možná působí jako velkofilm, ale velkofilm to není (ne kvalitou). A že je to vrchovatě narvaný samým klišé? A který katastrofický film není? Zkrátka.. dobře se na to kouká - z vizuální stránky, je to dobře natočený, hraje tam Jake, kterýho mám ráda a na to, že je to film na toto téma, to mohlo dopadnout daaaleko hůř. Takže 3 hvězdičky, možná i 3 a půl. ()

Michelleee

..trochu vykrádačka většiny katastrofických filmů americké výroby..měla jsme pocit, že už jsem to někde viděla- americká vlajka, pragmatičtí politici, socha svobody, spousta vrtulníků, lovestory, bezdomovec se psem, "chytrej" polda, klimatolog, kterýmu nikdo nevěří..prostě jedno velký klišé. Ale jako oddechovka, zvlášť když tu hraje Jake Gyllenhaal, to ušlo.. ()

WinstonS

Zelená agitka o globálním oteplování, která se dá sledovat prakticky jen s cílem orazit si po vysilujícím pracovním zápřahu a podívat se na pěkné efekty, kterými Emmerichovo dílo jen hýří. Příběh jako takový je profláknutý, herecké výkony toporné a dialogy bezvýznamné. DEN POTÉ je jako Simona Krainová: hezky se na ni dívá, ale víc od ní čekat nemůžete. A možná ani nechcete :) ()

sedlo03

Mno, znám daleko horší filmy. Filmy s tématikou "katostrofické", zde nemají moc šanci uspět, ale mě so to opravdu líbilo. 75% ()

Brejlil

Celkem úděsně naprostá blbost a zřejmě nejhorší Emmerichův film. Dílko, které by mělo být zábavné, se bere smrtelně vážně a jediná trochu vtipná věc je představa Američanů - nelegálních uprchlíků do Mexika. Jinak je to tristní. Přílivová vlna rychlosti šneka, ten smrtící mráz, kterému stačí zavřené dveře a malý oheň v krbu a je poražen. Vrcholem jsou digitální skoro vlci... Emmerichu, Emmerichu, holomráz na tebe a globální ledničku. ()

bolan

Když ve filmu slyšim, že někdo pracuje pro vládu, naskakujou mi pupínky. Táta pracuje pro vládu (to je fakt k smíchu) - nikdo mu nevěří - něco se stane - pak mu uvěří - má syna v postižené oblasti . . . . atd. jako přes kopírák - sorry ale to je fakt směšný ! Stejnej proser vynikajících destruktivních efektů jako v 2012. Katastrofické filmy miluju, ale tahle limonáda je jedno velký klišé. ()

Pedro Morales

Celé to vypadá hrozně hezky a... No a to je vlastně uplně všechno co tento katastrofický snímek o náhle prudké změně klimatu může nabídnout. Scénář je přeplněn (či spíše přímo přetéká) nelogičnostmi střídanými hovadinami, jež občas nehradí nějaká donebevolající blbost a herecké výkony taky nijak neoslňují. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005