Komentáře uživatelů k filmu (1 182)

Stylové. Neuvěřitělně krásně stylové. Nic víc netřeba dodávat.(10.4.2003)

Podmaňujúce dielo z dielne Tima Burtona. Nejde ani tak o horor ako historický thriller v dobových kostýmoch a ponurej atmosfére tých čias. Johnny Depp vo forme a bezhlavý jazdec k tomu, "co víc si pánové múžete přát" :)(16.5.2009)

Varování!! Tento komentář je velice zaujatý. EHM, EHM! Jako horóór?! Ono je to asi o pohledu na věc. Burtonovi filmy jsou pravda poněkud morbidnější a krvavější, ale jedná spíše o pohádky pro dospělé. Nebo se snad pletu. Tenhto snímek nevybočuje ze autorovi stylizace a opět máme možnost obdivovat JD, tentokráte jako průkopnického vyšetřovatele. jde o velice zábavný (nezvedá-li se Vám žaludek u pohledu na krev) filmový zážitek se skvělými herci ve mém nejoblíbenjěším podivnostmi nabitém stylu. Díky Time!(9.6.2009)

3*** body Hu hůůů.. tak viděl jsem to už nebo ne?? [X] minus 1* bod Tohle je těžké.. 10 let starý film, o kterém nevím jestli jsem ho viděl nebo ne. Hodnotnit jen podle jmen ho nechceme. Já se drobet nudil.. promiňte [X] Minus 1* bod Role Ichaboda Crane mi přišla malinko víc ulítlá než zbytek filmu. Zbytečně moc pitvořil postavu. Celkové pohádkové vyznění mne spíše zklamalo. [X] Ještě hodinu v práci..Ne, mám co dělat, ale musím uvolnit šedou kůru mozkovou, jinak přijdu o hlavu(2.11.2009)

Podle mě obecně trochu přeceněný film. Co se mi líbilo, byl konec. Byl tak nějak racionální, i když samozřejmě pořád nereálný. Jinak první půlku filmu sem se trochu nudil, ta druhá byla lepší.(13.11.2009)

Nevím, po kolikáté už jsem tenhle film viděla, ale vždycky, když ho mají dávát, se těším. Spolehlivě mě pokaždé odrovná, když Johnny omdlí :-) Ani si nevybavuji, jestli jsem se bála, když jsem to viděla poprvé, ale teď už si to užívám naplno. Akorát mě opětovně zarazí, že Deppa nedabuje Rašilov, ale Čtrvlík, na což si za chvíli zvyknu (škoda, že neumím pořádně anglicky, bylo by po problému). Vyzdvihnout bych ale měla i výkon (spíše vzezření) Walkena, protože zde se maskéři opavdu vyznamenali! Ty zuby jsou zkrátka úžasný! A o režii netřeba mluvit. Prostě spojení Depp a Burton funguje (škoda, že už se tady místo Ricci neobjevila Helena Bonham Carter) a v současnosti je pro mě naprostým vrcholem. A i kdyby z tohoto dua (tria,...) někdy vznikla nebetyčná hovadina, já se na ni budu stejně těšit a stejně budu vždy hodnotit vysoko! Prozatím hororovou pohádku pro dospělé můžu s čistým svědomím doporučit :-)(12.3.2010)

Timovi se asi zdál děsivý sen, který se nám rozhodl naservírovat formou "mlha-pára-bububu". To je na tom to skvělé. Člověk s fantazií větší než New York, zkrátka nemůže zůstat v kutlochu a psát na psacím stroji. Ty svoje kreatury musí filtovat ven a to se Burtonovi daří grandiozním způsobem. Do Ospalé díry naverboval ty nejlepší herce současnosti, kterým vévodí jako vždy Depp, a kouzlení může začít. Pro někoho je ve filmu až moc utnutých hlav, krve a nervydrásajících scén, jenže bez toho se Timovo filmu neobejdou. Hlavní aktér toho všeho není jistý ještě pět minut před koncem, což je skvělé a váš mozek běží na plné otáčky.... Na Ichaboda Cranea je i Kriminálka Las Vegas krátká...(15.4.2010)

Burton v plne sile, stylovka jak svin, temne, zabavne a navic paradne zahrane... neco okolo 85%(26.7.2010)

Hezké prostředí s ještě hezčími čarodějkami :-). Mladý detektiv odkrývá tajemství v malém městečku, kde jsou takoví příjemní staříci, co přicházejí o hlavy, občas to je i napínavé a taky tajemné, správného vraha sem našel až na konci. Občas to okoření vtipnou průpovídkou, jako neztrácejte hlavu, nebo problém je v tom, že jako mrtvý už začal. Ale k dokonalosti tomu něco schází :-)(6.8.2010)

Napoprvé se mi to líbilo velice. Na druhé skouknutí už o něco méně, ale možná, protože zmizelo napětí. A tak jsem se spíš občas smála useknutým hlavám. Johnny se podle mě nedokáže tvářit naprosto vážně :)(9.10.2010)

Pro mě suverénně nejlepší Burton. A pátá hvězda je za ty úžasné podzimní lesy, takové bych chtěl mít za barákem.(1.11.2010)

Tohle Burton vždycky uměl.Krásně stylizovaný,přiměřeně morbidní a vtipný horor,který skládá poctu starým dílům tohoto žánru a znovu dokazuje talent Christiny Ricci pro podobné role.Jeden z nejstylovějších filmů,jaké jsem měl tu čest vidět.(17.12.2010)

Úplně jsem zapoměl že Burton kdysi uměl dělat nářezový filmy kde nepotřeboval tuny make-upů a tisíce loutek k tomu aby vytvořil atmosféru. Kéž by se stal zázrak a Burton se znovu naladil na film jako je tento. Skvost mezi historickými horory.(18.7.2011)

Rozprávka pri ktorej vás bude príjemne mraziť...temný les v ktorom sa plazí strašidelná hmla....Ch.Walken ktorý stratil hlavu ... Deep ako pokrokovo mysliaci vyšetrovateľ zločinu ktorému asistuje Ch.Ricci....hravá réžia majstra Burtona a dokonalý scenár ktorý stvoril Andrew Kevin Walker...vrelo doporučujem !!!(6.8.2011)

Krasný film, úžasná spolupráce dvou super lidí. Ani jsem neplánoval se na Ospalou díru koukat... prostě byla příležitost a já se díval, jsem rád, že mi to neušlo...(1.10.2011)

Docela zajímavý námět v podobě krimi legendy s dobrými efekty. Za roli Johnyho Deppa hvězda navíc.(2.12.2012)

Snad jediný film který znám, co se nebál tradiční křesťanské mystiky a ukázal ji bez "fantasy" příměsí nebo pohádkové stylizace. Prostě čistokrevní zplozenci pekla, čarodějnice, duchové, normálka :-) K tomu jako vždy skvělý Depp a sličná Christina Ricci. 80%(28.3.2013)

Po druhém shlédnutí musím "přitlačit" na 5*. Výhodou oproti dalším Burtonovým filmům je, že Sleepy Hollow nemá žádná hluchá místa a i přesto, že není dokonalá, vás úplně pohltí. Christopher Walken, kterého mám zafixovaného především z Lovce jelenů řádí sice krátce, ale za to nadmíru přesvědčivě.(2.2.2014)

Je to dost zvláštní film, což není u Tima Burtona nic nového. Fantaskní hororová pohádka, která na každého zapůsobí trochu jinak a nelze jí jednoznačně zaškatulkovat. Na první podívání jsem byl z filmu dost zklamaný, ale pak se to ve mně postupně rozleželo a přišel jsem mu docela na chuť. Každý si asi musí udělat svůj obrázek o tomto filmu sám, ale rozhodně stojí za shlédnutí.(9.12.2014)

Výborně obsazený a nádherně stylizovaný horor se silnou detektivní zápletkou, uspokojivým bodycountem, hutnou atmosférou a jedním z nejikoničtějších záporáků. A Elfmanovou monumentální hudbou. Humorné vložky jsou velmi decentní, postavy tolik nesklouzávají do karikatur jako u jiných Burtonových filmů a Johnny Depp se pro roli Ichaboda Crana narodil. Jediná škoda je, že zde Christopher Walken nemluví. I když možná proto je tak děsivý. Burtonův masterpiece.(17.6.2016)

Je ťažké obdivovať horor, pri ktorom po celý čas ani trochu nezneistíte. Iste, forma je očarujúca, Johny Depp hrá excelentne a celkovo vznikol veľmi osobitý snímok. Ani záver som neočakával taký ako bol. Áno prekvapilo ma to. Ale bohužial aj negatívne. Nielen réžia mohla za "hororovú" neschopnosť tohto filmu, ale aj divný scenár, ktorý akoby nedával režisérovi ani šancu na zreazlizovanie nejakej viac strašidelnej scény. A možno som to celé zle pochopil a vôbec to nemal byť horor. Ale potom už vážne neviem o čom.(15.4.2003)