Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

Hal_Moore

Z těch animovaných kraťasů, co jsem poslední dobou viděl jasně vítězí fantasta Tim Burton. Už v mládí věděl, jak bude po zbytek života točit a proto nepřekvapí režisérská jistota a jistý nadhled u Vincenta. Originální, skvěle zpracovaný, nádherně hudebně podbarvený - přes to všechno je obrovsky přechválený a příliš vysoké hodnocení má jen díky hvězdnému statutu jeho režiséra. ()

genetique

Mám rád pochmúrne a desivé atmosféry, mrazivú hudbu a tak podobne. No jednoducho Burtonovi asi neviem prísť na chuť tak oslnivo ako ostatní. Len vďaka hlasu Pricea, melancholickej hudby a schyze ako sa patrí je to tak na 70%. ()

Ainy

Co všechno se může dít v mysli malého chlapce, jaké představy o životě může takový hoch mít. To se nám snažil ve svém černobílém kraťásku přiblížit Tim Burton pomocí veršů s brilantním přednesem v jazyce anglickém. Milé ()

kitano

Burtonova fantazia v tej najridzejsej podobe. Da sa povedet ze hlavna postava -Vincent- je Burton sam. Chlapec, ktory sa na Burtona nielen podoba, ale aj ma rad temnotu, prisery a Vincenta Pricea. To vsetko v stop-motion animaci s versovanym monologom = (10/10) ()

Lavran

Tim Burton v té nejčistší podobě - temný, ironický, pokřivený, černohumorný, snový a paradoxně (ač na počátku kariéry) dost možná v jedné ze svých nejlepších štací. Němečtí expresionisté by měli z téhle šestiminutové audiovizuální symfonie neskrývanou radost... ()

Radko

Poetická animovaná krása súznejúca so všetkými zakomplexovanými melancholoidnými čudákmi, pestujúcimi si v sebe od detstva pocit výnimočnosti, spočívajúci zväčša v tom, že nijako nezapadajú do sveta znormalizovanej uniformity správania, obliekania i záujmov. K absolútnej dokonalosti čosi chýba, ale básnenie veľkého Vincenta Pricea sa počúva veľmi, veľmi dobre. Až tak, že som si peripetie malého Vincenta pustil opakovane a ešte raz. ()

Eddard

Pokud slušně rozumíte angličtině a sdílíte s Timem Burtonem zálibu ve starých hororech bude se vám tato kraťoučká filmová básnička moc líbit. Pokud jste ještě navíc obdivovateli samotného Tima Burtona, máte rádi Vincenta Price a víte něco o filmovém impresionismu a expresionismu vydáte se na šestiminutovou procházku do animovaného (i když hodně pochmurného) ráje! Pouštěl jsem si to třikrát za sebou a jenom jsem s úsměvem kroutil hlavou... Mimochodem (pro zájemce) jde tohle rozsahem malé dílko jako bonus zhlédnout na DVD Nightmare before Christmas ()

Rex Mundi

Chutný rýmovaný filmík o chlapcovi, ktorý žije svojimi fantáziami, od režiséra, ktorý má fantázie na rozdávanie :-) ()

MM_Ramone

Už v roku 1982 dal Tim Burton nenápadne najavo, že do filmového sveta vstupuje výnimočná osobnosť. V krátkomertážnom, čiernobielom, animovanom snímku o malom chlapcovi s príliš bujnou fantáziou jasne načrtol smer svojej budúcej tvorby. Atmosferickou, príjemne desivou, takmer až snovou vizualizáciou svojich diel je tento americký režisér dnes už všeobecne známy. Jeho prvý film "Vincent" je síce skromný, ale bezpochyby povšimnutiahodný. **** ()

Amarcord_1

75% - Je vidět, že Burton měl od začátku jasno v tom, jak chce točit. Vincent je skvělý, ale když si odmyslím jméno velkého režiséra (což jde těžko, ale předstírejme na chvilku...), vychází mi pěkný krátký animák, kterému nemohu dát plný počet z toho důvodu, že jsem viděl příliš mnoho večerníčků, které mě oslovily víc. ()

Fabienne

Tim Burton si na začátku své kariéry vzal inspiraci z hororové poezie Edgara A. Poea a pokřiveného německého expresionismu a touto syntézou vzniklo neskutečně půvabné dílko Vincent... Snad nikdy nikdo nevyjádřil deprese mládí (a života vůbec) během několika minut lépe. Nevermore... ()

nunka

Rozkošná postavička malého Vincenta Malloya s vypleštenými okálmi na pol hlavy a utrápeným výrazom, plus duchaplný hudobný podmaz sú spolu s typickou Burtonovskou réžiou a scenárom jednoducho na nezabudnutie. ()

juta

Kraťas, ve kterém se hraje se slovy. Koukal jsem se na to v angličtině a bez titulků, které nejsou dostupné, ale zase tak složitá ájina tu není, takže to šlo. Trochu temný příběh o Vincentovi, kterého pohltily strašlivé výplody jeho bujné fantazie. ()