Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

Pepinec

Zaplivaný pokoj prolezlý šváby a provoněný pouliční špínou sváděl nerovný boj s šesti minutami tajuplné atmosféry, která pohltila i okolní hřmot pekelných kotlů. Vtisknout takhle krátkému času svůj nenapodobitelný rukopis, tomu já panečku říkám umění. (Filmfest Hurghada 2012, 2/67) ()

hippyman

...by mě někdy zajímalo, na čem to ten Tim frčí??? :) kdo zná odpověď, distribuujte prosím i našim režisérům... ;) 80%. ()

Stegr

80% - Velmi pěkné. Kdyby Tim Burton dělal hranou verzi této ponuré básně, kdo by asi byl v hlavní roli? :) ()

Ruut

Jeden z prvních Burtonových výtvorů je tento krátkometrážní loutkový příběh. Vyprávý o malem chlapci, který zavřen sám ve svém pokoji, blouzní ve svých představách. Hlas chlapce namlouvál slavný hororý herec Vincent Price. A i sam Burton prohlásil že Vincent je jednak pocta žánru, kterému se doted věnuje ve svých filmech a jednak samotnému Vincentu Priceovi. ()

misterz

Kraťásek plný budúcich Burtonových fantastických nápadov, ktoré sú v tomto prípade vtesnané do mysle malého chlapca. Skvele vybudovaná atmosféra s peknou vizualizáciou. Aj napriek obsahu zapôsobil na mňa pozitívne. 85/100 ()

HAL

Krásná a poeticky hororová balada o hrůzách trápících duši malého chlapce, který má příliš temné myšlenky na to aby si mohl spokojeně hrát jako ostatní jeho věku. ()

pornogrind

Račte vstoupit do fantazie malého Vincenta Malloye. Tim Burton a jeho pocta hororovýmu žánru. Konkrétněji pak Vincentu Price(ovi) a E. A. Poe(ovi). Vincent je pro mě 5i hvězdičková záležitost. Tady není co řešit. Obraz i zvuk ( včetně vypravěče ) jsou bez chyby. DOPORUČUJU. ()

Goldbeater

Dokonalost sama. Ačkoli se některé dnešní Burtonovy snímky mohou zdát přehnaně kýčovité a umělé, Vincent je jako jeho prvotina skoro mistrovským dílem. Je vidět, že Tim opravdu hořel láskou jak k hororovému žánru a jeho vnímání dětskými diváky a čtenáři, tak i k uznávaným a mým oblíbeným tvůrcům Edgaru Allanu Poeovi a Vincentu Priceovi. Právě jeho vyprávění se nádherně poslouchá a skloubené s šedivým loutkovým filmem dělá z Vincenta jeden z nejlepších krátkometrážních snímků, jaké jsem kdy viděl. ()

Legas

Hmmm, jak vkusně a poeticky bubákovské!! Kraťas, do kterého je vryt celý Burton (není zapotřebí celé Mrtvé nevěsty, abyste poznali svého miláčka). ()

Tsuki

Už u svých prvotních děl se Burton nezapře. Velmi krátký, ale po burtonovsku temný, divný, pochmurný, až hororový snímek, který Burton natočil podle své básně "Vincent". A Burtonovy básně mám velmi ráda :) ~(4,3)~ ()

Jordan

Vidno, že pán Burton mal vo veciach videnia sveta, záležitostiach svojho štýlu, rukopisu, tém, formy i obsahu jasno veľmi skoro. ()

Vodnářka

Jedna z originálních básniček z mé nejoblíbenější knížky The Melancholy Death of the Oyster Boy zfilmovaná samotným autorem, režisérem, kterého mám opravdu ráda. Kouzlo celé knížky, originálního, černého, ale přesto jaksi jemného humoru přenesením 'na plátno' nezmizelo a Burtonovy okouzlující ilustrace nahradila docela povedená animace... Proč tu není možnost dát víc hvězdiček?:) ()