Profesor chemie Barney se učí ovládat svůj tep a chystá neobvyklý experiment, který osudově zasáhne do života mladých snoubenců Jeffa a Diany. Ti si vyrazili ze Seattlu na výlet, a přestože se cestou pohádali, hned si slíbili, že se nikdy neopustí. Vzápětí však Diana během krátké zastávky u benzínové pumpy záhadně zmizí. Policie se jejím zmizením odmítne zabývat, protože se domnívá, že dívka milence opustila. Jeff se však nevzdává a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Po třech letech, bez práce a bez peněz, však stále nemá žádnou stopu. Ve chvíli, kdy se v baru seznámí se sympatickou servírkou Ritou, všimne si jeho plakátu s prosbou o pomoc skutečný pachatel, který Dianu unesl a zabil, profesor Barney. Přestože žije jako usazený a spokojený otec rodiny, nedokáže odolat nutkání a rozhodne se ve svém zrůdném experimentu pokračovat s Jeffem. Vyhledá ho a přesvědčí, aby s ním odjel na místo zločinu. Cestou mu podrobně vypráví nejen o svých pohnutkách, ale také o přípravách na zločin. Nakonec ho přesvědčí, že pokud chce zjistit, co se s ní opravdu stalo, musí se vydat do jeho rukou. Mezitím Rita zjistí, že Jeff odjel s vrahem své snoubenky a když neuspěje na policii, vydá se ho sama hledat. Podaří se jí zjistit polohu chaty, kam Barney Jeffa odvezl. Dorazí včas? A pokud ano, podaří se jí zachránit Jeffův život? Začíná smrtící závod s časem a ví to ona i vrah. (oficiální text distributora)

-OverLord-

Výbornej thriller se skvělými herci v hlavních rolích, dobrým námětem a věřím, že je film i slušným remakem, ačkoliv jsem zatím původní snímek neviděl. Závěrečná scéna v lese je napínavá a hlavně mrazivá, tak jako v podstatě celej film. ()

kingik

A mně se Záhadné zmizení líbilo. Jeff Bridges byl jako psychopat nepřekonatelně dobrý, Sandra Bullock v roličce unesené oběti okouzlující a Kiefer Sutherland, který po ní celou dobu pátrá, moc do své role sice nedal, byl však přijatelný, ale jinak to fungovalo dost zajímavě. Napětí jsem nepostrádal a finále v lese s následným zakopáním Kiefera pod zem se vydařilo. Je to zkrátka zdařilý thriller se skvělým Jeffem Bridgesem a to mě bavilo. 90% ()

hladass

Tak to dopadá, když režisér podlehne síle Hollywoodských peněz a kývne na nabídku natočit remake vlastního skvělého filmu čistě pro americké publikum... I když děj zůstal prakticky stejný a herci se opravdu snaží, režisérovi se už nepodařilo dosáhnout mrazivé atmosféry původního filmu, což je škoda, protože to byla jeho hlavní deviza... A k pohollywoodštěnému konci se raději nebudu ani vyjadřovat... ()

Anderton

Už si to príliš nepamätám, snáď iba to, že som bol dosť zaskočený depresívnym scenárom a atmosférou, ktorá mi neladila s menami hercov ( to je plus). Musím vidieť ešte raz, ale v telke to príliš nereprízujú, čo je škoda a potom dám objektívnejšie hodnotenie. Tak som si pozrel radšej originál, vôbec som nevedel, že tento film je remake a opätovné pozretie Záhadného zmiznutia by mi tak spôsobilo zrejme mierne sklamanie. ()

AllShallFall

O tom, že tenhel film je remakem, jsem se dozvěděl až ze zdejších komentářů. Originál jsem zatím neviděl, ale tohle mi přišlo jako velmi napínavý thriller přikořeněný mystériem. Jeff Bridges předvedl geniálního psychopata. V určitých momentech jsem seděl jak břitvách. A nejvíce, když se Jeff (Kiefer Sutherland) dozvěděl co je s Dianou (Sandra Bullock). Probudil se v rakvi v podzemí. To mě omakžitě otevřelo hubu. V zásadě se dalo čekat, že příběh skončí dobře a některé věci nebyli zas až tak dobře objasněné. Například, proč Barney to celé vlastně chtěl udělat. Přesto všechno, se mi ale film neskutečně líbil a jeho děj mě zaujal natolik, že si zaslouží řádně ohodnotit. ()

Chrustyn

Slušný thriller s tehdy ještě mladičkou Sandrou Bullock a skvěle démonickým Bridgesem. Škoda zbytečně pomalého tempa. ()

bassator

Koukat se na hvězdy v jejich začátcích je opravdu k smíchu a podobně směšný mi připadal i celý film. A to se nebudu pitvat ve smyslu a vysvětlení samotného únosu. Nevěřil jsem ničemu, vše mi připadlalo trapné - hlavně k smíchu byl Jeff Bridges. Ten měl ale tenkrát ránu... - 8. 12. 2012 - 20% ()

Arsenal83

Pekne slizký  a výborne zahraný psychopat Bridges a trocha naháňačky po lese v inak dosť hviezdne nabitom filme, ktorý parametre hviezdnosti úplne nesplnil. Napriek oparu chloroformu mi dej neprišiel až tak napínavý, hoci na záver ma malo strašidelne napnúť. ()

lola3121

Napínavý thriler s roztomilým Kieferem Sutherlandem a naprosto nechutným úchylným slizounem Jeffem Bridgesem. Pátrání po nezvěstné Sandře Bullock vrcholí na opuštěné chatě závěrečnou scénou, kterou bych se nebála zařadit do zlatého fondu thrillerů (kdyby nějaký takový byl). Kill Bill i Lisbeth Salanderová přišli se stejnou scénou až o dekádu později. ()

becki_tu

První půlka je téměř dokonalá. Hned potom, co se seznámíme s hlavními hrdiny, se vyrojí mnoho otázek a všudypřítomné mysteriózno je po pěkných pár desítek minut na nejvyšším možném bodě. Bohužel nevím, jak končí předloha, ale závěr byl jak z jiného filmu - tuctový, klišovitý a nevěrohodný. Vanishing je dobrý film se skvělým obsazením, padnoucí Goldsmithovou hudbou a s nečekanou scénaristickou zradou v závěru. 70% ()

JASON_X

Jo to tenkrát ještě v ryze béčkových filmech hráli áčkoví herci, a ta béčka bývala i tak nějak jakoby áčkově, respektive seriózně natočená. Neslo to s sebou ovšem i nějaké ty mínusy, třeba že herci přehrávali jak na divadle, nebo že děj byl zasviněný nějakou sterilní středoproudovou cajdákovitou "hudbou", nebo že scénáře byly plné absurdit a zároveň bylo vždycky předem na tuty jasný, jak to všechno nakonec dopadne. Ale nic naplat, pořád chovám k takovýmhle devadesátkovým VHSkovým béčkům jakousi iracionální náklonnost a leccos jim prominu, vždyť se mi u nich kdysi zformovala moje narušená osobnost. Jinak Sutherland nemastný neslaný jako vždycky, Travis afektovaná až běda, Bullock ještě před zenitem, proto ta "vedlejší" role, ale potlesk sklízí Bridgesův filosoficky založený sadistický psychopat. A propos já být rejžou, budu chtít po pár letech natočit dvojku s Bridgesovou filmovou dcerou v hlavní roli, na svůj věk byla tahle holčina docela zajímavě ujetá a v dospělosti měla myslím zaděláno na poměrně solidní schízu; škoda, že její postava nedostala ve scénáři obsáhlejší part. ()

Lacike

Po vsetkych tych vystrasenych komentaroch som cakal ultimativnu hrôzu a pritom som sa dockal ultimativnej srandy jak v Scary Movie. Jeff Bridges ako nemotorny ulizany zaporak bol proste k smiechu. Absolutne sa do tejto ulohy nehodil. Keby si vymenil ulohy s drsnym Sutherlandom, tak by to dopadlo lepsie. Ale nie ovela, pretoze mi v ziadnej scene tento film nepripadal vôbec napinavy. Mozno ze vychvalovany original je na tom lepsie. Ale po remaku na neho nemam vôbec chut. Hlavne vdaka rovnakemu reziserovi, ktoremu neverim, ze by dokazal navodit atmosferu hrôzy alebo napätia. Takze najviac ma na remaku potesili zenske. Jak Sandra tak aj Nancy. Este boli mlade a neskutocne sexy. Samotny film je ale priemer s par nechcene vtipnymi scenami. 5/10. ()

Gary

Film je to průměrný.Ale ten Jeff Bridges, to je záporácká pohádka.Jak dokázal z průměrného záporáka udělat takového podivuhotvárného bláznivého a vyšinutého chemika ? To opravdu nevím. Díky Jeffe, to bylo dobré. ()

BoPo

Jeff Bridges si film ukradol pre seba. Jeho psychopat bol natoľko dobrý, že inak tomu ani nemohlo byť. Scenár je premyslený, len tomu chýbalo väčšie napätie. Ak by to bolo drsnejšie, mohol z toho byť 5* thriller. ()

Terva

Slíbila, že ho neopustí a vzápětí zmizela...... Námět - Tim Krabbé. Scénář - Todd Graff. Beze slova, beze stopy ? ()

Dale

Kvôli Bridgesovi by som rád dal ***, no film ma taký dementný dej a psychológia postáv je úplne na smiech, takže sorry. ()

corpsy

Slušný 90tkový thriller, so síce pomalým dejom ( čo je značne spôsobené zbytočne dlhou minutážou ), ale primeranou gradáciou a obstojnými hereckými výkonmi. Jeff Bridges dokazuje, že žiadna úloha mu nieje cudzia. ()

hous.enka

Překombinované finále, ale zvědavý Kiefer a slizký Jeff, jak jsem je dosud neznala, tenhle film spolehlivě zachraňují. ()