Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (více)

Série(2) / Epizody(16)

sadlokan

Je možné že autoři viděli tu čínskou verzi?A jenom udělali ze sci-fi fantasy.A ze skoro nesmyslu úplnej nesmysl? ()

clump

Až konečně přečtu knížky, nejspíš půjde hodnocení trochu dolu. Měl jsem v mnoha momentech tušení, že se oproti předloze hodně zestručňovalo, ale i tak mě to tu míň, tu víc chytlo. Asi bych byl šťastnější, kdyby se ještě víc soustředilo na sci-fi a míň na melodrama hlavních postav, ale ok. Nejsou to čistý čtyři hvězdy, spíš celkově tak 7/10, ale rozhodně chci pokračování. ()

Ducke

Myšlenka filmu(knihy) je natolik zajímavá, že určitě stála za zpracování. Bohužel byla zpracována pod Netflixem.  Nakonec, ale Netflixu musím poděkovat - přečtu si knihy. :) ()

Kingjiri

Osobně mě nejvíc celej koncept bavil na začátku, kdy se nic moc nevysvětlovalo a děly se zvláštní věci. Ačkoliv tohle přehnaný příběhový tajemno nemám obecně moc rád, tak se v tomhle případě stalo, že když se základní věci osvětlily, šlo napětí trochu stranou. Nějaký nápady mi přišly vcelku zbytečný (hra) a nějaký momenty naprosto nelogický (proč přechytralý protivníci řeknou celej svuj plán, na základě čehož se lidstvo připravuje na boj). I tak je teda nápad vcelku zajímavej, jen tempo vyprávění by zasloužilo trochu zrychlit. Po technický stránce solidní práce, zejména vizuál nebyl na poměry seriálů vůbec špatnej. Uvidíme, co přinesou další série, zatim zustávam u třech jistejch hvězd. ()

kondor77

Tak s tímto seriálem mám seriózní Problém, protože takovýhle postmoderní bordel (kradlo se totiž, kde se dalo: New Age, scientologie, klasická i čínská filosofie, Komunistický manifest, H.G. Wells...) mohl zachránit jen solidní příběh a zajímaví hrdinové. Nestalo se. ()

Daiker

No to byla fantas mogorie..... Zpracování je odbyté, mohli to pojmout lépe. První 4 díly jen samá virtuální hra, pak od 5 dílu přichází srozumitelný děj, ale pořád tam jsou nesmysly.... Mimozemské bytosti neuvidíte, nikdo nevysvětlil odkud se vzaly ty helmy atd. Opět se tu řeší sekta ala náš pán a soudruzi. Skvělá scéna je s masakrem na lodi. Samotné zakončení 1. série je nudné a z pozice laika nesmyslná kravina. Čekal jsem tedy rozhodně víc a na poslední sci-fi, mysteriózní sérii Těla od Netflixu to rozhodně nemá.... ()

tavlas

Knihu jsem nedočetl, Myslel jsem, že mi to vysvětlí serial. Je vidět, že to psal Činan. Prostě přeceněné dílo. ()

helraiser

Za mě hodně velká paráda, bavilo mě to od začátku do konce. Ta část odehrávající se v Číně, to byl docela nářez. Za nějakou dobu rozhodně povedené sci-fi. ()

Ihuj

Bavilo mě to, zajímavá témata chytře podaná. Jenom některé věci jsou asi až moc úsměvné a vytrhuje to z uvěřitelnosti. Motiv tajemného pána v pozadí britské administrativy, který je vlastně nejmocnější člověk na světě (to už jsme viděli v Dr. Who nebo Sherlockovi), parta přátel, kolem kterých se točí celý svět, nepřátelští mimozemšťani, kteří umí skoro všechno, ale nedělají nakonec skoro nic... Kdyby tam byli lepší herci a nemusel se mi chvílema stydět mozek (což vadí v seriálu, který ho má ambici stimulovat), tak bych dal 4*. ()

Human_Traf

Nejlepší herec je tam samozřejmě ser Davos Mořský, ale suma sumárum, jsme místo sci-fi události roku dostali jen vykostěný příběh slavné knihy bez nějaké hloubky a atmosféry, jenž působí trochu lacině a zbytečně. Ale jestli chcete jen vědět o čem je zhruba skvělá knížka Problém 3 těles, ale nechcete ji číst, bude vám to stačit. ()

mica_micova

Kdo čekal, že seriál bude 100% sedět na předlohu knihy, je naivní. Nikdy to tak není a v tomhle případě, kdyby to tak bylo, tak sedíme u seriálu ještě za rok. Knížku jsem četla dvakrát, byla zdlouhavá, ale pro mě dokonale čtivá a vlastně to, jak byla obsáhlá jsem si užívala, nechtěla jsem ji dočíst :)) a ano mrzí mě, že seriál (resp to, co zatím vyšlo) není natažen do více dílů. U sledování mám pocit, že kdo knížku nečetl, je ochuzen o spoustu dokonalostí tohoto příběhu, protože prostě z toho, co v seriálu je, není možný, aby mu docvaklo (ale třeba to ude dovysvětleno v příštích dílech - uvidíme). Většina změn mi nevadila, ale bohužel pár změn se týkalo dost podstatných částí děje (SPOILER: třeba to, co Ye Wenjie řekla seriálovýmu Luo Ti a kompletně to zazdilo teorii Temnýho lesa, to mě teda fakt nasr....). Nicméně zpracování seriálu mi nevadí a i tak musím říct, že mě baví. ()

kukkik odpad!

Netflix opět nezklamal a dokázal, že jeho nejsilnější devizou je až neuvěřitelná schopnost zprznit jakoukoli předlohu, kterou dostane do spárů a to bez ohledu na to, o jak dobře napsanou a oblíbenou knihu se jedná. V tomto případě je to dotáhnuto k dokonalosti, knižní série je totiž jedním z nejlepších hard sci-fi děl poslední doby a jeden z nejprodávanějších bestsellerů století. "No páni!", řekli si v Netflixu, "udělat z tohodle další agitační béčkovou sračku, to bude oříšek!" ale zvládli to perfektně, šikulové. odpad! ()

samkko

Hrůzné zostuzení toho nejepičtějšího příběhu pod sluncem. Jakožto fanoušek knížní předlohy nemohu být nic víc než ošklivě raněn tím, co s takovým potenciálem netflix provedl. Postavy jsou úplně jiné než v knize, prostředí taky a dojem jakési velkoleposti je zahozen hned v prvním díle. Tvůrci se jakoby místo zaměření na technickou stránku věci (která je v knize nepostradatelná), zaměřili na vztahy mezi bezcharakterními postavami, které mluví a dělají naprosté nesmysly. (Jako bez urážky, ale lepší scénář bych snad napsal i já). Problém, který seriál řeší je pojat až nereálně komorně, pár postav někde v zámečku řeší situace, které nám pak díky tomu připadají až disneyovsky fádní. Takže vás prosím, ušetřete si čas sledováním tohoto patvaru a namísto toho se ponořte do skutečné fascinace v podobě knížní trilogie. Zaručuji, že nebudete litovat. ()

Pepe_cz123

A já tomu tak věřil. Na začátek musím říct že předlohu neznám, a tak jsem do toho šel naslepo a dopadlo to veskrze průměrně. Ten námět je fakt úžasný, kreativní a fascinující a příběh to samé. A tak když je to tak fascinující, tak proč ty 3 hvězdy? Protože provedení, tempo a nevyužitý potenciál, který byl cítit ve všech směrech. Od uvedení jsem se na tuto sci-fi věc těšil a po prvních dvou epizodach jsem měl pocity jako.. to je nuda. Proč je to tak pomalé. Já to snad po těch dvou epizodách ukončím. Avšak rychlý spád těchto pocitů nastal až po třetí epizodě který se táhl přes čtvrtou až do páté epizody. A tam to zase skončilo. Představení nanovláken v praxi je prostě úžasně zpracované, a to taky patří k těm jedním z mála památných scén v seriálu. Jinak průměrná nuda. Jde ale vidět že všichni zúčastnění dali do toho maximum a snažili se. A snažili se pořádně a dokázali pořádných věcí. Jen to úplně nedopadlo, jak by úplně všichni chtěli. Jediné pořádné plus je soundtrack který je prostě za mě top. 3 body problem je možná průměrná věc, ale to mě neodradí si i tak předlohu přečíst. Kdoví. Třeba změním názor i na seriál. Zatím ale jen průměrných 5 lodí z 10. ()

celticek

Moc jsem se na to těšil, kniha je totiž skvělá. Byl jsem zvědavý, jak si filmaři poradí se zpracováním. Děj je totiž celkem vědecký a složitý, je tam i příliš mnoho postav:) Možná jsem měl začít čínskou verzí, kterou sjíždím teď. Každopádně - vizuálně je to moc hezké, ale ten kdo předlohu nezná bude asi hodnotit velmi negativně. První série zpracovává první knihu trilogie, takže mimozemšťany ještě nevidíme. I samotná simulace Problémů tří těles je dobře udělaná. Vadí mi ta pyskatá herečka. Je hezká, ale ono nestačí jenom pootevřít pusu a hledět jak ryngla:) Dal bych tomu 3 a 1/2, průměrné to není. Chce to větší drive. Věřím, že se to v další sérii zlepší. ()

kyjo

Hodiny nudnýho žvatlání o ničem, proložený přiblblou netflixovou agitkou. Chování postav, spíš než skutečným lidem (natož vědcům), odpovídá představám scénáristy telenovel. Za zmínku stojí úvodní část, odehrávající se v kulturně-revoluční Číně. ()

markyzgero

bože, tady se zas vyrojilo chytráků... ne, nemá to bejt další marvelovskej spektákl. jestli vám vadí diverzita obsazení herců, běžte si poplakávat na facebook a jestli si myslíte, že to nedává smysl, tak jste nic nepochopili a asi na tom nebudete moc dobře s inteligencí. čau ()

BFG2000

Psal jsem dlouhou a podrobnou recenzi. No nějak se sekl web. Takže jsem o ni přišel. Podruhé už nemám sílu. Ve zkratce proto. Tomuhle dá pod 5* jen debil. Sci-fi musí být buď vizuálně atraktivní  (např. Rebel Moon) nebo chytré (např. Interstellar). The Three-Body Problem je tou druhou variantou. Neskutečné myšlenky a skryté hádanky. To se jen tak nevidí. Brutalita. Není zneužita. Je jen tam, kde má účel a smysl. Konec Judgment Day je přímo třešnička na dortu! Otravný John Bradley naštěstí neotravuje dlouho. Herecký koncert předvádějí Liam Cunningham, Benedict Wong (konečně pořádná role!) a především Alex Sharp! Ale ani ostatní nezaostávají. Jo. Dostalo mě to. Nic jsem od toho nečekal (tedy čekal jsem celkem brak), ale dostal jsem neskutečně dospělé sci-fi, které nemá příliš obdoby! Na knihy seru! Myslet si, že co funguje na papíře, musí fungovat i na obrazovce, je dost naivní. Proto je super, že se autoři od knižní předlohy více a někdy méně odklánějí. Každý díl má něco do sebe. Silnou myšlenku, důvod k zamyšlení se. Jo! Tohle to, tohle to se vážně povedlo! Netflix jede! a ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022