Série(2) / Epizody(14)

Tim (Simon Pegg), komixový nadšenec, a Daisy (Jessica Stevenson), žurnalistka na volné noze, se oba ocitli na dlažbě ve stejnou chvíli. Náhoda je svede dohromady a pomocí drobné lži - předstírají před postarší domovnicí se sklony k alkoholismu, Marshou (Julia Deakin), že jsou pár - získají levný byt. Ten se záhy stává centrem všemožných bláznivých příhod, do kterých se tak či onak zapojuje také podivýnský malíř Brian (Mark Heep), Timův nejlepší kámoš a nadšenec do zbraní a armády Mike (Nick Frost) či Daisina post-hipiesácká kamarádka Twist (Katy Carmichael). (Eddard)

insurgentes

Divný seriál o divných lidech, navíc s dost nevkusným exteriérem (exteriér myslím těch hlavních postav, ne exteriéry filmové... Například Jessica Hymen je nejen nepíchatelná, ale vlastně i dosti elementárně nekoukatelná. Člověk si vždycky říká, proboha, co to pod těma teplákama musí být za hmoty... brrr!). Britové zkrátka můžou mít i dost divnej smysl pro humor. Jestli to nebude tím, že jsou sami nějaký divný. ()

Firebug

Dost jsem se na tenhle britcom (81%?!) těšil, ale z výsledku moc radost nemám. Najdou se velmi vtipné momenty a sympatické postavy (Mark Heap je borec!). První série je nicméně strašlivě "rozpadlá". Je v ní příliš mnoho nesouvisejících wtf momentů a dost často postrádají jednotlivé epizody nějaké vyvrcholení. Možná, že šlo o tvůrčí záměr, ale mě to fakt příliš nesedlo. Druhá série je o poznání přístupnější a za mě i celkově lepší (a přinutila mě uvažovat o 4. hvězdě). Bohužel to končí příliš rychle a celkový dojem tak vylepšit nestačí. Pro fanoušky Pegga, Frosta a Wrighta je to však povinnost. Lepší 3*. ()

MossIT

Jeden z nejslabších britkomů co jsem zatím viděl... Asi nejslabší na celém seriálu jsou postavy, za celou tu dobu mi nepřirostli vůbec k srdci, až na Tima s Mikem (Simon Pegg a Nick Frost - budoucí hlavní představitelé Hot Fuzz a Soumraku Mrtvých), mezi nima ta chemie prostě funguje:-) Další co mě vadilo, bylo divoký tempo a střihy, čímž je taky Edgar Wright pověstnej, že? Někdy mě štvala hudba (hráli Oasis, takže se není čemu divit...:-)) Ale na druhou stranu bylo několik geniálních dílů a gagů, které jsou většinou spojeny s Mikem, ale ten se v seriálu vyskytuje minimálně...:-( 4,5/10 ()

matthew.d

Postmoderní kultura, odkazy na Star Wars a další kultovní pecky neo noiry počínaje sci-fi klasikami konče (Robocop, Matrix, Pulp Fiction a na další a na další a na další(. Spaced je plné aluzí na pořady BBC, které u nás nikdy neuvidíme, přesto tento seriál absolutně chytí a nepustí. Zatímco první série je spíše buddie komedií se surrealistickými prvky, druhá série se zvrhává do postmoderního proudu odkazů. Přes jistou nekonzistentnost celého seriálu, se jedná o jeden z nejlépe udělaných sitcomů posledních let, především kvůli své sebereflexi a hereckým výkonům. Autentičnost podporuje i fakt, že si Jessica Stevenson a Simon Pegg psali scénář sami pro sebe. LOVE IT! ()

Rssa

Další super britcom, neskutečné postavy a zvláštní typ humoru. Brian a Tim jsou prostě skvělí. 95 % ()

lukasch

V poslední době jsem přesycen britskými seriály, pořád je chválím, ale Spaced mě nezaujal. Některé scény jsou vynikající, ale seriál jako celek mě dost nudil a je to způsobeno i nesympatickými ženskými rolemi. Pegg, Heap i Frost jsou výborní, ale ty ženský... ()

Schuldiner

Musím zvýšit z původních 3* na 4*, neboť tento seriál chce opravdu více času.. První dva díly byly nejlepší na první serii, pak to tak nějak opadlo, ale druhá série mi to zas vynahradila.. Těšim se, že to za čas zas celý shlídnu.. Možná budu i jinak koukat na první sérii, ty posavy prostě chtějí trochu trpělivosti. Sem moc rád, že sem dal šanci i druhý sérii. Parádně sem se nasmál... ()

DannyBoy80

Po prvních dvou dílech dávám 2*. Oproti jiným britcomům (Black Adder, Black Books, IT Crowd, Misfits, MP atd.) je to výjmečně nevtipné. Pegg mě naprosto ničím neoslovil. Dám tomu ještě další 2 díly, ale pokud se to nezlepší kašlu na to a zkusím Life on Mars. Tak jsem viděl další dva díly a je to opravdu hodně nevtipné a tím s tímto seriálem končím. ()

ThomasCrown

Nečakane priemerný britský komediálny seriál, Simon Pegg sa síce snaží, no márne, niečo zachraňuje aspoň Nick Frost v podobe Mikea. Veľká škoda. Druhá sezóna lepšia ako prvá, najmä jej začiatok s množstvom skvelých odkazov na Matrix či Prelet nad kukučím hniezdom. ()

kretka

Seriál je plný odkazů na jiné (např. hororové, komiksové nebo sci-fi) klasiky. Je parodií na život a zobrazuje klišé, které se v jednotlivých žánrech objevují. Ve zkratce tedy - je to seriál ideální pro fanoušky hororu, sci-fi, komiksu, Edgara Wrighta, Simona Pegga, Nicka Frosta, Marka Heapa a dalších.... A pokud máte rádi alespoň jednu ze zmíněných jmen či žánrů určitě se pobavíte. ()

fastum

Na Spaced se hodně dobře dívá nejenom kvůli sympatickým hercům, ale i kvalitnímu a inteligentnímu humoru, který se nespoléhá na jednu či dvě hlášky. Všechny postavy jsou úžasně trhlé (hlavně militarista Mike a "umělec" Brian), takže si je po pár dílech zamilujete. Bohužel než se stačíte rozkoukat seriál je pryč, a vám nezbyde nic jiného, než začít znovu u prvního dílu. ()

Ukko

Viděl jsem pouze první serii a musím říct, že jsem se nenudil. Nicméně pokud SPACED srovnám s jinými britkomy jako Black books Red dwarf nebo IT crowd, vychází mi slabší průměr a to i navzdory mé "nerdovské" historii. Mám rád komixy, videohry a dokonce i moderní umění, proto jsem Spaced taky stáhnul, ale celkově jsem po zhlédnutí první sérky nějak neměl touhu vidět seriál podruhé. Což se rozhodně nedá říct o jiných britkomech. Navíc hlavní protagonistka Daisy mi celkově přišla nesympatická. Celkově musím říct, že jsem se bavil a nenudil se, ale zase na druhou stranu za nerdovskou pecku Spaced nepovažuji. ()

maty39

Tak tohle jsem jaksi nepochopil. Možná že už stárnu... možná to jen není můj styl humoru (jinak Wrightovy filmy miluju). ()

Greg25

Mám ráda britské sitcomy, ale u seriálu Spaced mi přeci jenom trošku něco chybí a něco přebývá. Co mi u Spaced schází je trochu více šmrncu. Obrovské plus jsou herci, kteří to snad skutečně místy ani nehrají. :-) Hlášky, narážky, ironie, nadsázka, nadhled, satira i černý humor, to vše tam je. Ale místy je to na mě až moc šílené (obzvlášť třetí epizoda první série). A pořád se nemůžu zbavit pocitu, že tomu chybí taková nadčasovost, přijde mi to strašně svázané s dobou svého vzniku, to jest doznívající atmosférou 90. let. Jako kdyby celá řada nejen vtipů, ale i natáčecích postupů a kamery zůstaly v nedávné minulosti, která ale činí toto bezpochyby zajímavé seriálové dílo jaksi méně přístuným a hůře stravitelným oku diváka. 80% ()

KKain

nevím, jestli je to rozpoložením, nepochopením nebo čímkoliv jiným, ale spaced mě nijak nezaujal. ani narážkami na filmy (narážek na komiksy jsem si nevšiml (?)), ani humorem, ani postavami. po první sérii 2* ()

jesus666

Avšak slabé tri. Dve hviezdičky som nedal len kvôli tomu, aký zážitok mi Pegg s Frostom sprostredkovali v Shaun of the Dead a Hot Fuzz. Z britskej produkcie ostatných rokov mi oveľa viac sedia Black Books, či IT Crowd. Možno je to tým až šialeným tempom kamery a strihmi. A čo sa týka obsahu, pri Spaced som sa dobre zasmial snáď len pri šiestej epizóde prvej série (ako išli do klubu na rave? party). ()

Yojimbo

Naprosto geniální seriál, jehož postavy jsem si velmi brzy zamiloval. Velmi specifický humor a odkazy nejen na konkrétní filmy, ale především na filmová klišé, z toho dělají skvělou lahůdku. Druhá série sice spíš stojí na tom, že divák si vypěstoval k postavám dostatečně silné citové pouto, i tak jsem se ale stále dobře bavil. ()

Mashak

Simon Pegg a "jeho" parta jsou v tohle počinu skvělí! Anglický humor. Jediné co mě štve je ta tradice šesti dílů na sérii. ()