Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

A.L.E.S.

Už dříve jsem si představoval, že dabovat Jima Carreyho musí být nejen zábava, ale především velká dřina. Pokud to rychle shrnu, nemůžu nikde nalézt rozdíl mezi Dejdarem ("Lhář, lhář", "Maska") a Tůmou (Batman navždy). Oba se snaží a boj je celkem vyrovnaný. Ale abych nepsal jen o dabingu, musím i zmínit, že se mi film moc líbil. Na Jima, jak sebou mrská o zdi, se hezky kouká a tohle mu snad i zůstane, pokud pominu některé jeho vážnější role. A když už jsme u lhaní, přál bych si, aby... (fúúúúúúúúúúú) ()

Lachtaan

Carreyho jsem jako černá ovce ve stádě nikdy extrémně neobdivoval, raději si pustím jeho vážnější snímky. Pokaždé ale musí přijít okamžik, kdy si člověk potřebuje oddechnout u nevinné komedie, tak jsem si náhodně vybral blbůstku z devadesátek, která ale neočekávaně překvapila. Vtipný sám o sobě abnormální dabing pana Dejdara u samotného Carreyho zarážel moji zvědavost po celou stopáž, jinak ale nemám pro žánrovku, kterým já moc neholduji, žádné výtky. ()

lennyd

Fletcher Reede (Jim Carrey) jest právníkem (škoda, že v češtině nevyniká natolik slovní hříčka liar (lhář) - lawyer (právník)). Lže všem a všude, a kupodivu mu to prochází. Nikoliv u jeho vlastního syna, který na své narozeniny vysloví přání, aby jeho otec alespoň jeden den nemohl lhát. Fletcher i přes ukrutné problémy zjišťuje, že s pravdou se dá žít... Jako obvykle se jedná o herecký koncert Jima Carreyho (i když v některých chvílích dost přehání), ale např. scéna na WC je dokonalá.. Ostatní herci jsou Jimem zcela zastíněni, a jen tak si uvědomujete, že tam občas i někdo jiný kromě Carreyho je... ()

Bobik9

Nejsem úplně fanouškem Jima Carreyho, ale uznávám, že ty jeho filmy se dají vidět a relativně pobaví. To platí i u tohoto "díla". 90 minut uteč docela rychle, vy se párkrát zasmějete a o ničem nemusíte přemýšlet. Je to hodně moralistické, hodně americké a hodně "happyendovské". nakonec jsou šťastní naprosto všichni a všichni k tomu došli správnou cestou. Neurazí, ale nenadchne. ()

asirtes

Liar Liar nie je ani tak dobrým filmom. Je to vlastne totálna kravina. Exhibícia Jimovych absurdnych antispoločenskych improvizácií na tému "keby tak otec aspoň jeden deň neklamal" (o čom sa mi sníva už dlhé roky). Vznikla tak fraška z akéhosi zlepenca Jimových facesov, scénok a komiky, ktorej zrejme ani Tom Shadyac nevedel odolať a tak k nám tento veľmi kontroverzne (proti filmu) zostrihaný unikát dorazil až na plátna a do obývačiek. Zas mi tiekli slzy od smiechu. No nebav sa na tom. ()

dANo

Minimálne zábavné a ani ten nápad mi neprišiel nejak extra zaujímavý, takže jediné, čo mohlo zaujať, bol herecký výkon Jima Carreyho a ten bol, povedzme si, ďaleko za jeho vydarenými komediálnymi, ale aj dramatickými výkonmi. Navyše ten záver s lietadlom, schodíkmi a "presvedčivým neklamaním", tak to už bolo príliš silné kafé, ktoré si tvorcovia mohli odpustiť. ()

sskrblik

Jim Carrey v jedné ze svých dobrých komediálních rolí, opět se zde předvádí a má to i docela zajímavou zápletku. ()

Danny F.

Jó tak to je vychytané. Jen ať řekne pravdu a my z toho budeme mít prču. Táto komedie je sice plus mínus jemně nadprůměrná, ale určitě nebude nudit. Carrey to zaručí. Věřte mi. 55% ()

venalce

Skvělý nápad s nuceně pravdomluvným právníkem, který byl zabit podáním. Carey tu hraje (nebo spíš šklebí) jediného šílence mezi jinak normálními lidmi. Celou dobu jsem soucítila s jeho synem a doufala, že jeho matka dostane rozum, odstěhuje se někam daleko a nedovolí tomu šílenci, aby ho nadále psychicky ničil. Možná by to bylo vtipné, kdyby celý film nebyl postavený na šklebech jednoho herce, protože takhle tam Carey působí jak pěst na oko a sympatie nevyvolá naprosto žádné. ()

VanTom

Typická rodinná (pracovní) komediální moralitka ždíme energii z expresivní one-man show Jima Carreyho, který své mimické, jakož i veškeré další ohebné (padací, narážecí, "pařátovské" :-)) svalstvo nenechá zahálet ani na minutu. Přestože JE opravdu vtipný, jeho extrémní groteskovité pitvoření (se) přeci jen po čase unaví. ()

davidek

Super komedie. Olehčovací kůra a neskutečné hlášky. Hodně dlouho jsme mezi kamarády používali "ten byl můj". Kdo viděl chápe. ()

Gerret

Pro mě nejlepší komedie s Jimem Carreym. Nápad pro film je využit na 100%. Ty Carreyho grimasy jsou ve filmu nezapomenutelné. Nejlepsí scéna z filmu je pro mě jednoznačně ta s modrým perem :))). A příběh okolo nenudí a alespoň místama dává člověku odpočinek od smíchu, protože jsem se u některých scén nemohl udržet smíchy. Hodnocení 100%. ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším