Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

eLeR

.. že som toto ja ešte nevidela. Výborná muzika, toľko dlhovlasých chlapcov na meter štvorcový, ako bonus skvelý Ledger, a to, že to režírovala tvajlajtová Hardwicke, tak z toho som paf. ()

Tommy987

Už trailer vyzeral dosť dobre a film to len potvrdil. Dokumentaristicky poňatá snímka o zrode nielen nového športu ale celkového lifestylu má takmer všetko, čo potrebuje. Dobre vykreslené charaktery, skvelo navodenú dobovú atmosféru 70-tych rokov, výbornú hudbu a zručnú technickú stránku (kamera, strih...). Len trochu škoda pomalého rozjazdu a nedostatočného priestoru poskytnutého pre postavu Heatha Ledgera. Inak skutočne zaujímavý film, ktorý stojí za pozornosť. 8/10 ()

jojinecko

Ešte mi tam chýbali Suicidal Tendencies a ich hymna Possesed to Skate:))) Od režisérky Twilightu som nečakal takúto kvalitu a adrenalín. Keďže nie som tak cool a nejazdím na skate, ale trápnym autom, nemám morálne právo dať viac ako 3,5*/5:))) ()

HellFire

I kdyz skateboard vlastne nemam rad, tady me vubec nevadil, prave naopak. Nadherny film o pratelstvi, penezich a uspechu. Velice mile me prekvapil Emile Hirsch. ()

Ilicka

No, abych pravdu řekla, film se mi i líbil. Sice mi zezačátku vadila ta šílená kamera... Po asi deseti minutách jsem usoudila, že to k tomu filmu asi patří. Rovněž jsem měla mírné nesrovnalosti ve skutečnosti, kdo je chlapec a kdo dívka, ale zvykla jsem si i na Stacyho. Dále obsazení chlapci byli velice šikovní, především Jay a taky Skip. Hudba byla poměrně chytlavá... Takže 3,5. (Půlka navíc je za roli Heatha... super styl života) ()

claudel

Co mě nejvíc překvapilo - že tento film natočila žena. Co mě nejvíc nepřekvapilo - výborný herecký výkon Heatha Ledgera. Po půlhodině jsem uvažoval, že to vypnu, nesnáším, když se z flakáčů, kteří se chovají jako primitivové dělají legendy. Postupně si mě však film získal a konec mě i dojal. Hudba na jedničku. ()

mm13

Keď je výpoveď úprimná, tak naozaj nemusí byť prikrášľovaná. Sympatický snímok, Catherine Hardwick sa o čosi podobné pokúsila už pri debute Trinástka, kde práve až príliš tlačila a vo výsledku sa jej to celé rozsypalo. Legendy z Dogtownu dopadli nad očakávania dobre asi hlavne preto, že tentokrát sa mohla oprieť nie len o autentický, ale tiež vyzretý scenár jedného zo samotných členov Z-Boys. Zdravý odstup, štipka nostalgie, nadšené herecké výkony - a malý filmový zázrak je na svete! ()

Sawy

Kdyby se měla oblíbenost filmu hodnotit podle počtu jeho zhlédnutí,byly by Legendy z Dogtownu jednoznačně mým nejoblíbenějším filmem.Tohle je moje osobní srdcovka číslo jedna a je velká škoda,že není až tak známá,zasloužila by si větší popularitu.Poprvé jsem tenhle film viděl asi v jedenácti letech a totálně mě odvařil.Asi dva týdny po zhlédnutí jsem si film koupil a podíval se znovu.A pak znovu.A pak ještě jednou.Prostě jsem ho viděl asi dvacetkrát a mohl bych se na něj dívat věčně.Proč se mi tak strašně líbí?Důvodů je spousta.Možná kvůli těm skvělým hereckým výkonům.Když jsem se na film díval poprvé,z herců jsem znal pouze Heatha Ledgera,který tady předvedl svůj nejlepší herecký výkon před památným Jokerem.Ale ještě víc než on mě fascinovali všichni ti dokonale hrající mladíci,kteří jsou ve svých rolích tak přesvědčiví,až mám podezření,že ani moc hrát nemuseli.Victor Rasuk jako hispánský frajírek Tony Alva,John Robinson coby slušňácký vlasáč Stacy Peralta,okouzlující Nikki Reed hrající Tonyho sestru,Michael Angarano jako Sid,nejdojemnější postava snímku.Na všechny tyhle nesmírně nadané herce a herečky ale dává zapomenout naprosto neuvěřitelný,dokonale přesvědčivý a realistický Emile Hirsch.Jeho rebel Jay Adams,prakticky tragický hrdina,jako jediný se nezaprodal,zůstal věrný chudobě,ve které vyrůstal.Je to čin hodný obdivu nebo spíš bláznovství?Těžko říct.Ale Emile se téhle náročné role zhostil bravurně,bez přehrávání,karikatur,zahrál to tak civilně a uvěřitelně,že bych mu na místě předal Oscara.A to,že se jako jediný ze všech těchto talentů dokázal výrazně prosadit,už o něčem svědčí.To by bylo k hercům.Co dál?Určitě soundtrack.Ten je neuvěřitelně našlapaný skvělými rockovými klasikami od Black Sabbath,přes Neila Younga,Davida Bowieho až k Deep Purple.Když jel Jay první jízdu v Del Mar za zvuků nestárnoucího Iron Mana,byl jsem v sedmém nebi.A když už jsem u těch scén na prknech,ta kamera je přímo božská.Jak tohle kameraman dokázal?Ty záběry na jízdy v bazénech jsou fakt neskutečný.Taky musím zmínit hlášky typu "Vykuř mi vnitřní ucho!", ty jsou zkrátka geniální.Když film asi po hodině a čtvrt přepne z pohodového na tragický mód,nepůsobí to ani na chvilku rušivě,naopak.A krásně dojemný konec je pak o to silnější,že se to všechno opravdu stalo,vždyť scénář psal přímo skutečný Stacy Peralta. Na tenhle film mi prostě nikdo nešahejte,mám ho strašně rád a asi vždycky mít budu. 100 % ()

6thSun

Tak tohle je bomba! Nabouchanej a namachrovanej film v každým záběu! Jenže to není machrování prvoplánově trapný, ale strhující, podmíněný vývojem příběhu. A hlavně tenhle film na machrování MÁ! Nesnáším slovo "HUSTÝ", ale tenhle film takovej byl! FAKT HUSTEJ! 90%. ()

maseer2

náctiletí rebelové s vlasama do půlky zad u zrodu jednoho z nejzajímavějších sportů aneb skvělý film o skejťácích tělem i duší:) ()

Martinibaby

Něco malinko pod 4*.. ale jen malinko:) Musím přiznat, že mě to chytlo až tak od půlky, ale pak mě to nepustilo. Atmosféra perfektní, Heath jakbysmet, ale stejně tak i mladší herecké osazenstvo. Jak už jsem ale psala, začátek mě nebyl schopen udržet pozornou.. ()

Johny_fork

Dokumentární styl tohoto snímku mi skutečně sedl, navíc se dokonale povedlo zachytit jedinečnou atmosféru 70. let v prosluněné Kalifornii, k tomu parádní soundtrack a velmi slušné herecké výkony. Skoro 5* ()

Terva

Inspirující snímek. Ve filmu mimo jiné zazní David Bovie z Suffragette city, T. Rex a jejich 20th century boy a v neposlední řadě i Black Sabbath a Iron man. ()

moviesfan

Dobrý pohled na vznik skateu. On je to vlastně i celý film. Takový ,,svobodný" bez nějakých předsudků. Kluci si dělaj co chtěj a film celkově vyznívá hodně podařeně. ()

Marek1991

Film zo života inovatívnych chlapcov zo 70. rokov, ktorý žili svojským spôsobom života s horkokrvným správaním. Často však bez rozmýšľania, s dávkou naivity a hlúposti, užívajúc si sex, drogy, dobovú hudbu, ktorá niekedy pripomínala neskoršiu Nirvanu, takisto chlapci nosili také účesy. Pri tomto filme sa mi vynárajú spomienky na 90. roky, kedy sme s chalanmi blbli vonku na uliciach, vyvádzali a hrali, či robili rôzne bláznivé a srandovné veci, hrali hry na playstationoch, nintendách a podobne, či neskôr, keď sme hrali hry s názvom Tonyho Hawka, wrestlingu a iné. Všetko také chalanské zábavky, plné neviazanosti a do toho sa mi vynára puberťácky časopis, ktorý sme však nie príliš zbožňovali pre jeho trápnosť a komerciu a tým bolo Bravo. V tomto filme ma zaujal najmä ten nový bazénový štýl skateboardingu spojený s prvkami surfingu, ktorý vznikol v období sucha. Dynamická kamera, tiež ušla. Celkovo ma však film ničím neohromil, len mi ukázal ako môže biznis, peniaze a nerozbehnutie niečoho spoločného v partiii kamarátov, túto partiu zničiť. Ako životopisný by som ho tiež nenazval a bol dosť šialený, bez hlavy a päty. Musím priznať, že sa mi tento film veľmi nepáčil. ()

Torision

Když začal film, myslel jsem si, že to bude průměrnej film tak do televize, ale pak,když se děj rozběhl a uvědomil jsem si, že ten film neni jenom o skatech, ale hlavně o partě kluků, která i přes jejich rozdílnost ví, co je to přátelství. ()

F.man

Nejenom, že Legendy z Dogtownu jsou o parádním tématu a přitažlivém životě, ale kupodivu mají i docela hloubku. Kamarádi, nadšení, revoluce, úspěch ... Legendy mě prostě baví. Dude, you just got patty slapped. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem