Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

brit84

Koho baví svět skatoboardingu, pro toho je tenhle film nutnost. Dozví se něco z historie, ocení parádičky na skatu a bude klukům závidět jejich úspěch u koček. Mě to moc nebere, přesto jsem se nenudil. Nejlepší okamžik byl, když Tony Hawk (jeden z nejlepších jezdců na skatu) v roli kosmonauta chce "vyzkoušet" prkno a hned z něj sletí:) ()

Lynn

"Lords of Dogtown" jsou asi jedním z překvapení roku. Nepříliš známí herci (snad kromě Heatha Ledgera), jméno režisérky si spojíme tak maximálně s filmem "Třináctka", skateboarding v současnosti zrovna neletí. A přesto (či právě proto) si tento snímek zaslouží pozornost. Ze začátku je to ohromná jízda - triky na skejtu vám vytřou zrak a já jako divák jsem okamžitě zatoužila patřit do Zephyr týmu. A když to začne vypadat, že se splnil americký sen, přichází rozkol mezi Tonym Alvou, který chce na svém umění trhnou prachy, Stacym Peraltou, jehož vizáž je až příliš málo rebelská a Jayem Adamsem, který se začíná ztrácet sám v sobě. Silný závěr pak připomíná, že přátelství má svou cenu. ()

TeeAge

|| Scenár: Stacy Peralta | Hudba: Mark Mothersbaugh | Produkcia: John Linson | Distribúcia: TriStar Pictures (USA), Columbia Pictures (non-USA) | Štúdio: ? | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 13,411,957 $ || Úprimný film o úprimných ľuďoch, ktorí priviezli do najpopulárnejšieho streetsportu na svete niečo Viac. Pokusy so športovým žánrom väčšinou zlyhávajú, no tu sa jedná o film, ktorý má tempo, feeling (a to hlavne životný) a Ledgerovský šmrnc. ()

genetique

Súčasnú sk8erskú pokolenagaťovú generáciu moc nemusím, ale tento snímok mi ukázal, že to nebolo vždy tak ako to je. Príjemný, inteligentný filmík, žiadna nervytrhajúca dráma s extra príbehom. Proste film o niečom, a to niečo bol nielen príbeh, ktorý nech neodrádza prosím vás neprajníkov a nesympatizantom tohto športu, ale samozrejme aj herci spravili svoje. Pre mňa napríklad zatiaľ jednoznačne najlepší Ladger. Len by som chcel vedieť, či Hirsch sa kvôli filmu ozaj naučil mágiu sk8boardingu, alebo mali viac práce doubléri. Ale 80%. ()

mysicka

jen takový malý postřeh - victor rasuk (tony alva) by si z fleku mohl zahrát milana baroše, ale já začínám pochybovat, že se kdy milan stane legendou:)) ()

StarsFan

Podle hodnocení jsem čekala dobrej film, říkala jsem si, že tomu hodím možná tak 4*, ale že to bude až taková síla... Takže rovnou zapomeňte na Snowboarďáky, Rafťáky a další pitomý filmy o teenagerech - tady totiž vidíte dokonalý příklad toho, jak by podobný filmy měly vypadat. Každá postava od Jaye Adamse v jakési hlavní roli až po Sida, který se ve filmu objevuje jen okrajově, má vlastní charakter, vlastní životní příběh a hlavně - je zahraná skutečně předvědčivě, k čemu hodně pomáhá i jeden z nejnabitějších soundtracků poslední doby. Legendy z Dogtownu navíc ani nehodlají nijak moralizovat, kam bohužel často sklouzávají jiné slavné filmy, takže pokud se Tony Alva rozhodne přejít ke konkurenci kvůli prachům, nemůžeme čekat, že se o deset minut později vrátí se staženým zadkem a bude litovat, že opustil přátele z bývalého týmu. Tenhle příběh totiž napsal skutečný život. ()

Hellboy

Dokonalá scéna, když kluci objevujou novej - bazénovej - styl jízdy a do toho hrajou Deep Purple "Space Trucking"..bomba.. Celkově hudba je perfektní, Let me stand next to your fire od Jimiho, Suffragette City od Davida Bowieho, Iggy Pop, Sweet, "Wish You Were Here", paráda:) Celej film je totální pohodka a navíc je velmi dobře natočenej. Atmosféra sedmdesátek je úžasná a Heath Ledger podává skvělý výkon. V malym vtipnym štěku se objeví Tony Hawk, kterej spadne z prkna se slovy že je to těžší, než se zdá:) Nechápu jedinou věc: jaktože nemaj při ježdění chrániče.. fakt divný.. Jo a ještě něco, k příběhu: kdybych nevěděl, že je to inspirováno skutečným příběhem, přičemž jeden z hlavních hrdinů, Stacy Peralta, napsal scénář, asi bych se na to díval malinko jinak. Konec je tak smutný, že jsem i slzu uronil a rozhodně se ze strany tvůrců nejednalo o citové vydírání. 90% a rád se na to zase někdy podívám. ()

hellstruck

Upřímně?Nic moc.Možná je to tím,že jsem sportovní anti-talent a tak mě tohle téma nijak nenadchlo.Jediný,kdo si u mě zasloužil trochu pozornosti byl Heath Ledger,kterého mam raději ve vážnějších rolích,ale i tak se mi celkem tu celkem líbil.Jinak mě to nechytlo,škoda. "Na světě je mnohem víc betonu,než dobrých vln." ()

Kaka

Stejně jako hlavní hrdinové hledali sami sebe ve víru velkoměsta, musí filmový divák hledat jednotlivé hodnotné střípky a klíčové ingredience ve filmu sám, na vlastní pěst, ve změti balastu a místy nevyrovnaného příběhu. Něco se najít dá, něco nikoliv. Přesto vcelku odvážná povídka "based on true story" s klukama správňákama učinkujícími ve chvilkové komedii, snímku o rebelství, sportu i dojemném dramatu. ()

castor

Příběh několika kamarádů, kteří ve vypuštěných bazénech na předměstí Los Angeles začali v létě v polovině 70. let skejťáckou revoluci. A právě během ní skončilo i jejich letité přátelství. Láska k prknům na kolečkách je nemilosrdně rozdělila a každého poslala zcela jiným směrem. Hlavní devízou je civilní herectví neznámých mladých představitelů, pochopitelně Heath a jeho ztracená existence, věrohodná rekonstrukce prostředí, které obklopovalo jejich dospívání, svižná ruční kamera, která vytváří ošuntělý obraz i zachycuje solidní sportovní úsilí a pochopitelně soundtrack, který si vyšlápl na dobové pecky!! A co neobstaral lehce jednotvárný příběh, vytahuje do příjemných čísel uvolněná atmosféra. ()

viperblade

I přes skvělé hodnocení a účast Heatha Ledgera, jsem se tomuto filmu nějakou tu dobu záměrně vyhýbal. Hlavní důvod byla nejspíše režisérka, která "nastartovala" jednu z nejhorších filmových sérií moderního světa. Navíc skateboarding mi nic moc neříká. Ale jednoho dne jsem si řekl, že film mi na HDD leží už nějakou dobu, tak mu dám šanci. A film nejenže překvapil, ale potěšil, odrovnal, pobavil, někdy i skoro dojal… Lords of Dogtown je opravdu skvělý film o partě kluků, kteří svůj koníček proslavili na mezinárodní úrovni a dokázali na tom něco vydělat. A jelikož to je podle skutečné události, nečekejte žádný patos, že se nikdy nerozejdou, že všichni budou kamarádi až do smrti… nic takového. Líbilo se mi to pojetí, líbila se mi kamera a právě režie (které, jak už jsem psal, jsem se bál nejvíc) byla opravdu super a bylo vidět, že Catherine tomuto světu rozumí. Zkrátka a dobře, jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení v hodně dlouhé době. 100 %. ()

Trellíno

Nebýt vlažného začátku, tak zde asi bylo zaděláno na pět hvězdiček. Velice příjemná záležitost, která svou atmosférou nejvíce evokuje filmy se kterými měl co do činění Cameron Crowe, zejména Na pokraji slávy. ()

Spooner

Stylová pohodička, která dokazuje, že i Catherine Hardwicke umí natočit dobrý (a ne vybledlý) film. Ta pohodová atmosféra života puberťáků, co si dělaj co chtěj, je opravdu bezvadá a navíc k tomu hraje fakt pohodovej soundtrack. Herci jsou fajn a Heath Ledger tady předvádí jednu ze svejch nejlepších rolí. Jen škoda, že dramatická linie moc nefunguje a ke konci to tak často dost skřípalo.70% ()

petero

Tak tentokrát to vyšlo na plné pecky. Kdežto v Trinástke (2003) mi vadila rozkývaná kamera ako z domáceho videa a nesadol mi ani príbeh, tu je to už o niečom inom. Režisérka sa nesnaží šokovať za každú cenu, dej sa odvíja značne rýchlo hlavne vďaka kinetickým scénkam na surfoch alebo skejtoch, na charaktery jednotlivých hercov (sú na nepoznanie zmenený, hlavne Heath Ledger mi pripomínal Val Kilmera) je radosť sa pozerať a ku koncu sa snaží aj dojať. A naviac je to podľa skutočného príbehu. Čo viac dodať!? ()

Davies182

Moc dlouhé, přitom je to celé jen o tom, jak člověka změní sláva a jak parta kluků dělá psí kusy v rozpálené Kalifornii. Až budu příště toužit po praštěné komedii, pustím si raději JackAss 3D, ucházející dramatickou vsuvku pak nabídne v mnohem lepším provedení jakýkoliv jiný žánrový hollywoodský kousek zručného režiséra. Beru, že je to "true story", ale až na Emilea a Heatha se mi to do 24 hodin vykouří z hlavy... ()

gogo76

"Vieš koľko skateboardov by som predal, keby si bol na obálke časopisu?" Po prvých 10-tich minútach som začal uvažovať o čom by ten film mal vlastne byť, pretože prvé minúty to sú iba divoké jazdy na skateboardoch. Veľmi pomaly sa začal rysovať príbeh, hoci som netušil akým smerom sa to celé uberie. (Obsah som pred zhliadnutím nečítal.)S pribúdajúcimi minútami mi tí chlapci začali prirastať k srdcu. Silnú partiu chlapcov spája priateľstvo no postupne ich vzťahy otupí , neskôr úplne rozloží sláva a peniaze. tento film som mal v kolónke "Chci vidět" poznačený takmer 5 rokov a za ten čas ho neodvysielala žiadna zo staníc, ktoré mám. Musel zasiahnuť internet a tak som sa mohol konečne zoznámiť s mladým, talentovaným, vtedy ešte nie hviezdnym E. Hirschom. Dnes sa jeho meno za hviezdne už považuje. Vedel, čo chce a najviac to dokazuje jeho výrok: "Vlastne nechcem robiť teenagerské komédie, viete? Myslím tým, že jednoducho nechcem hrať v zlých filmoch, to je všetko." Film silné 4* a chápem aj plné hodnotenia, tých ktorým skateboard hovorí niečo viac. 80%. ()

-bad-mad-wolf-

Atraktivní, hyperenergická skatestory a bezchybná upomínka jedněch stylotvůrců. Skvělá atmosféra, kvanta vostrý dobový muziky a prkna na kolečkách, který znamenaj svět. ()

nunka

Skejťácka partia športových hrdinov sa v tomto filme krásne predviedla. Môže sa zdať, že v porovnaní s určitým druhom adrenalínových športových zážitkov sú tieto kúsky na drevenom prkínku nič moc. Lenže okrem športovej exhibície sa tu mihnú aké také hodnoty (priateľstvo, rodina, hľadanie vlastnej identity...) a Heath Ledger, ktorého si vždy rada pripomeniem. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem