Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

kikuka

..velmi príjemné prekvapenie..obávala som sa totiž niečoho "pre tínejdžrov", ale LoD sú úplne iný šport, chvalabohu..veľmi vyvážený scenár (Stacey Peralta), ktorý sturčne načrtáva začiatky slávy jedného športu, športovcov, ale je zároveň aj filmom o bande priateľov, ktorí spolu čo-to prežili, o "ich" dobe..veľmi minimalisticky, ale výstižne a výrečne vykresľuje ich prostredie, rodiny..a klobúk dolu pred C. Hardwicke - nakrútila maximálne civilný film, s pomerne slušným tempom (hoci 15 minút dolu by pomohlo), nevyžívala sa v klipových sekvenciách, na ktoré šport ako je skateboarding priam zvádza..nie je to na plný počet, ale **** si bez problémov zaslúži.. ()

LINKIN

Tenhle film víc než o Skateboardingu pojednává spíše o přátelství a o tom, jak si mladí lidé určují své životní hodnoty. Pro většinu z nich se v tu chvíli stává prioritou číslo 1 - peníze, avšak v průběhu filmu (respektive spíše na jeho konci) si všichni uvědomí, že přátelství má hodnotu, jenž nelze vyčíslit žádnou peněžní sumou... ()

Krissty

Nevím, proč mě tento film nezaujal.. Asi je to tím, že mi téma skateboardingu není nikterak blízké.. Ale nemyslím, že to byl jediný důvod.. Přišlo mi, že kromě sportu je to celé jen o puberťácích, kteří mluví sprostě, rvou se, flirtují s holkama, chlastají, ... Nic víc, nic míň.. Dokonce ani Heath Ledger mě nezaujal a to se mi snad ještě nikdy nestalo.. Dokonce jsem ty jejich pařby chvílemi přeskakovala a to dělám u filmů vážně výjimečně.. Ale musím rozhodně pochválit hudbu! Ta byla skvělá, ty hvězdičky jsou hlavně kvůli ní.. Ten, kdo ji vybíral, má vážně vkus :) A občas se na ty skejťáky koukalo dobře, když jezdili.. Plus ten závěr byl moc hezký.. Ale i tak mě tento film trochu zklamal, asi jsem čekala až moc :) Slabší 3*.. ()

Adman

Film působí velice (ikdyž celistvě tak) neurovnaně, a to je škoda. Dokonale vystihuje dobu, mravy, chování a nálady Američanů z roku 1975 skvělým pojetím filmu, což se ale bohužel stalo zároveň záporem filmu. Konkrétně mám na mysli nehorázné syrovou kameru s nehorázně hrubý střih. Opravdu nejsem žádný zarputilý umělec, ale jedny z nejzákladnějších složek filmu, kamera a střih takto odbýt.. to opravdu až bilo do očí! Abych jen nehaněl, tak tvrdím, že tyto nedostatky daly na druhou stranu filmu jakousi nepopsatelnou atmosféru skutečnosti, podle kreté je film i nakonec natočen. Začátek příběhu je zamlžen a divák se musí alespoň trochu soustředit aby stíhal zajímavý děj, který se časem dokonale vyvine. V druhé polovině filmu, začně čas neuvěřitelně nabírat na otáčkách, a již se s našimi hrdiny setkáváme pouze na mistrovstvích, soutěžích a v důležitých momentch, avšak ani tímto, zde film neztrácí svou celistvost. Konec je ztvárněn bravůrně. Musím se přiznat, že poslední půlhodinu filmu, jsem čekal konec každou chíli, ale nakonec přišel.. a to hezký. ()

Kubick

Pro mě osobně jedno z překvapení roku. Dlouho jsem tento film odkládal, protože mi skate a surfové prkno není zrovna moc blízké. Možná díky tomu jsem s větším úžasem sledoval to dokonalé kouzlení s kusem prkýnka. Děj je více než zajímavý, diváka neunudí a ještě se naučí něco málo z historie skateboardingu. Opravdu perfektní podívaná. ()

Paxxx.cz

Nejsem žadným fanouškem skateboardingu (Tony Hawka ale obdivuju :-)), ale tenhle film se mi fakt docela líbil. Podívat se na počátky tohoto sportu bylo určitě zajimávé zvlášt když se ve filmu oběvilo pár mých oblíbených herců (v čele s již bohužel zesnulým Heathem Ledgerem a Emilem Hirschem, který mě stálé více přesvědčuje o své herecké profesionalitě) a příběh mě docela zaujal. Ze začátku super s postupem času slabší- 75 ze 100. ()

Z0oMb3E

Nikdy som nebol fanúšik športov končiacich sa na -board. Nefandím tomu štýlu, čiže som sa nemohol ani poriadne nadchnúť tomuto filmu. Chápem, že pre niektorých sa film môže stať kultovou záležitosťou. Ako historický snímok na základe skutočných udalostí beriem. Ako snímok zobrazujúci začiatky a vznik novej popkultúry opäť dobrý. A tiež, ako film o priateľstve, súdržnosti, sláve a hodnotách je film na slušnej úrovni. Avšak pre človeka ktorý tomuto štýlu nejak neholduje je to priemerný film na jedno zhliadnutie. ()

JJ.Gibson

Je pravděpodobné, že skejťáky tento film zaujme víc, než mě. Kdysi dávno jsem na skatebordu jezdil, ale daleko jsem to nedotáh. Oživení přineslo až, myslim v 99 hra Tony Hawk, ve které jsem se opravdu vyžil. Sice Lords of Dogtown popisují začátky skateborgingu, ale doufal jsem že uvidím nějaké husté triky v podobě Rocket Air nebo Method atd. Ale to se nestalo takže to řadím mezi průměrnější filmy. ()

Laxik

Film, který ve vás musí bezpodmínečně vyvolat touhu. Touhu po svobodě, touhu po tom žít si svůj sen a touhu po tom vyrazit do ulic na skejtu a shodit pár popelnic nebo se vkrást k cizím lidem na zahradu. Proste sex, drogy, Rock&Roll a Skate&board. Co na tom, že kdybyste potkali tuhle partu kluků na ulici (pravděpodobně skejtující po střechách aut), vyhli byste se jim radši obloukem a mysleli byste si, že jsou to jen nevychovaný hovada. To je právě kouzlo filmu, kouzlo tohohle filmu, že umí z arogantních floutků udělat partu kamrádů, co jen touží po svobodě (a slávě a úspěchu a ženských a blahu pro svou matku a tučných honorářích a kdovíčem ještě). Jeden z těch must-see filmů jak pro skejťáky, tak i pro rockery, mladáky, nezdravě upjatý lidi, milovníky filmů, ... pro všechny. ()

zipper111

Je sranda kam až se skateboarding posunul. Až na trošku divné dialogy a vůbec vztahy mezi jednotlivýma postavama se mi filmec hodně líbil, měl náboj a nenudil, občas jsem teda nechápal co se děje, ale zmatených scén tam vcelku moc nebylo. Příjemné překvápko. ()

sonnak

Aaah, já míň prostě nemůžu...na těch umělohmotnejch prknech tehdá ještě bez gripů, s téměř nezřetelným nosem a tailem jsem strávil svoje dětství, spoustu času...ani kolo jsem nechtěl. Až mě teď mrzí, že jsem u toho nezůstal. Nádherný vzpomínky! Navrch perfektní Hirsch a Ledger. ()

blackrain

Filmy označené nálepkou podle skutečné události mě přitahují a tady tomu nebylo jinak. Příběh o přátelství, které všechno překoná, o tom, že všechno nové se vytváří na základě něčeho starého, co už tu dávno bylo. V jejich případě to byl surf, ze kterého se později vyklubalo prkýnko s kolečky. Z kluků se staly hvězdy. Jejich přátelství pomalu vymizelo. Pak si uvědomili, že nejšťastnější byli, když byli všichni spolu. Peníze a úspěch opravdu nejsou všechno. Takže tu máme jedno morální poselství. Nebylo nám neustále předhazováno jako v jiných filmech. Tady všechno postupně vyplyne z děje. ()

jajinka

I když nemám vůbec žádný vztah ke skejťákům a podobným skupinám, tak tenhle film byl pro mě příjemnou podívanou, se zajímavými příběhy lidí, jejich vzlety a pády..a dalšími pády, u kterých jsem trochu přivírala oči... ()

YURAyura

A mame tu dalsi film na zaklade skutecnych udalosti - ale bohuzel zadna slava snimana pres kriklave barevne filtry, ktere sedmdesata leta rozhodne nepripomenou stejne jako moderni obleceni hercu. Skejt me na rozdil od koleckovych brusli obchazel, ale tady se kluci, kterym nechteji vlny oceanu poskytnout dostatecne vyziti vrhaji na beton, docela pochlapili. Neni to sice takova extremni divocina jako umi Johny Knoxville a jeho Jackass squad, ale jsou to krasne zacatky tohoto porad upozadeneho sportu. Pribeh je to misto banalne nudny, ale kazdopadne je povinnosti ho videt pro vsechny, co nekdy podobnou zabavu zkouseli. Pravda takovato pocta se da natocit asi nejenom o Zefyrech, to nechme ale stranou. Co mi ale nejde do hlavy, proc si nekdo stavi bazen s takovymi paramatry jako je ve filmu - snad jedine s prvotnim umyslem zaradit si v nem na koleckach ;]] ()

higuain

Jak vidno, Hardwicke dokáže natočit dobrý film, když si nevybere scénář pro duševně choré (ano, myslím tím Twilight) a Legendy z Dogtownu bych se nebál označit jako VELMI dobrý film. Rok 2005 bylo plus mínus období, kdy jsem sám měl zálibu ve skateboardu. Vidět to tehdy, dost možná by Legendy patřily mezi mé nejoblíbenější filmy. Dnes mě skateboard už dávno nebere, a tak jsou primární věcí zájmu v tomhle filmu vztahy mezi jednotlivými postavami, případně herci. Od Ledgera až po hezoučkou Nikki Reed. ()

Foma

Na to, že jsem od toho fakt nic nečekal, mě to teda dostalo. Dokonce natolik, že jsem si hned musel přečíst fakta o hlavních aktérech :-). ()

Aleee89

O tomhle filmovém počinu jsem vůbec neslyšela, dokud jsem na něj nečetla recenzi v Premiere. Ihned mě zaujal. Plus filmu? Jednoznačně příběh. Ještě větší plus filmu? To, že příběh je podle skutečnosti. Celé je to pak takové opravdové, dojemné. Dobře natočený film se sympatickými kluky. A rozhodně to není jenom pro sk8boardisty, potěší i laiky. Film je to jinak příjemný, nevšední, realistický. Prostě o přátelství a sk8u. A taky neskutečně opravdový. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem