Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

Shit

Druhý díl už je o hodně horší než jeho předchůdce, tohle už jenom čerpá ze slávy prvního dílu. Tady docela výrazně chybí Keanu Reeves, který prvnímu dílu udával tempo, sice zůstala Sandra Bullock, ale ta se tady bohužel moc nepředvedla a ten novej rádoby hrdina Jason Patrick je hodně ubohej, jedinej kdo to aspoň trochu zachraňuje je William Dafoe, který aspoň dobře hraje, ale špatný a neoriginální scénář mu toho moc nedovoluje ()

choze

Jedno z nejhorších pokračování všech dob. Na jedničce jsem byl v kině dvakrát v jednom týdnu a strašně se pak těšil na dvojku, která se podle logiky čtrnáctiletého kluka - pokud chtěla překonat jedničku - musela jistě odehrávat v dvoupatrovém autobuse :) Dvojka, natočená podle scénáře původně určeného pro třetí SMRTONOSNOU PAST, je předražené těžkopádné monstrum, které se tupě drží schématu jedničky, přičemž důsledný koncept vertikálního (výtah), horizontálního (bus) a horizontálně-verikálního pohybu (metro vyjíždějící z podzemí na ulici) nahrazuje pouhým střídáním terénu (země, voda vzduch). Stejně jako originál i ji v podstatě tvoří tři akční scény - úvodní originální a nervydrásající akci s výtahem nahradila naprosto fádní honička motorky s dodávkou, autobus vystřídala loď (kterou je narozdíl od busu naopak nutné za každou cenu zpomalit) a nastavovaný závěr s metrem zase nastavovaný závěr s nudnou honičkou motorového člunu se vznášedlem. Plus opět jeden zahořklý padouch, který chce napravit na sobě spáchanou křivdu, hrdina vydávající se v jednu chvíli pod inkriminovaný dopravní prostředek a camea velitele zásahovky a černocha, kterému Keanu zlikvidoval dveře u auta. Na místo tvrdého poldy Keanu Reevese nastupuje sladký vdavkůchtivý hoša Jason Patric, postava Sandry Bullock je tu zcela zbytečná a navíc je za úplnou hlupačku a Willem Defoe záporáka nemile odflákl. Dokonce i ti řadoví cestující, co na lodi uvíznou, jsou oproti těm z autobusu nesympatičtí a otravní a de facto až do chvíle, kdy nad neovladatelnou lodí vyjde slunce, je film o ničem. Ale nad masivním katastrofickým závěrem s vyhýbáním se tankeru (tomu říkám tělo na tělo), o jehož silně počítačovou explozi ale nakonec stejně nepřijdete (miluju Hollywood), a vjezdem do přístavu musí zaplesat srdce každého kluka. ()

Dudek odpad!

Speed 2: Cruise Control je snímek, který je diametrálně odlišný od prvního dílu. Zatímco jednička měla koule a nedávala divákovi možnost vydechnout, dvojka sází spíše na neustále se střídající akce, zběsilé pobíhání hrdinů a šílený výraz Willema Dafoe. Díky absenci "drajvu" se to celé táhne až do zdárného konce. Naprosto zbytečné pokračování, které nemělo nikdy vzniknout. [TOP 19/14 31%] ()

Gilmour93

De Bont přestoupil z autobusu na výletní loď a šel ke dnu. Role záporáka se měl původně zhostit G.Oldman, ale zvolil Air Force One (tomu se říká z deště pod okap) a ač se jeho náhradník Dafoe snaží ze všech sil, vytáhnout tento snímek nad průměr je stejně marné jako najít plastovou kachničku ve vaně Tonyho Montany.. Od nynějška už Sandro choď raději všude pěšky. ()

Psema

Tohle je typicky špatné pokračování, kdy se studio snažilo vykřesat další peníze z úspěšné jedničky. Scénář rozhodně není tak kvalitní jako v předchozím díle, Jason Patrick není Keanu Reeves a Sandra už je lehce okoukaná. Jedním z mála kladů je Willem Dafoe, který je záporákem jak se sluší a patří a jetím jediným bodem, kterým dvojka drží krok s jedničkou. De Bont se sice snažil, ale s chabého scénáře už nedokáza lvytvořit ani průměr. Tenhle film zkrátka upadá v zapomnění hned po prvním shlédnutí a po dalším jsem ani netoužil. ()

genetique

Ja už nechápem, či sú herci sfetovaní, alebo im držia pištoľ pri hlave, ale neviem, ako môže niekto podpísať, že natočí takúto frašku! 35%. ()

Le_Chuck

Špička lode cinkajúca na kostolný zvon, je exemplárny príklad De Bontovho kreatívneho zúfalstva, nezdravo sílenej originality a absencie náznaku zdravej miery. Že som sa pri tom šúlal na koberci, asi nebol zámer. Ja len nechápem ako môže človek, ktorý natočil také perly ako Speed a Twister začať robiť takéto crapy. Mimozemšťania existujú! 20% ()

Kaka

De Bont se v podstatě vyčerpal už na prvním dílu a tak je sequel už jen pouze vyčpělá akční jízda, která nemá drajv, strhující tempo ani hlavní hrdiny kterým fandíte. Patrick se sice snaží seč mu síly stačí, ale děravý scénář mu moc možností vyrovnat se Reevesovi z jedničky nedává. Sandra se z drsné řidičky změnila v praštěnou buchtu, která člověku začne lézt na nervy asi tak po patnácti minutách. Finále je velkolepé a docela fajn, jinak je to zbytečně natahovaná a silně nedotažená akční jízda. Hloupé a zbytečné pokračování. ()

sud

Oproti jedničce pokles a ani ta pro mě není žádný zázrak. Akce není už ani béčková, napínavých scén také není mnoho. Přesto, když není nic jihého na práci, se na to podívat dá kvůli skvělému psychoušovi Willemu Dafoeovi a přitažlivé Sandře Bullock. ()

Tyler

Jason Patrick nesahá Keanu Reevesovi ani po kotníky,Sandře to moc nesluší,a tak všechno musí zachraňovat záporák Willema Dafoea.Bohužel na všechno nestačí... ()

castor

Už úvodní akční sekvence absolutně postrádá tah na bránu. Sandra „hrát se nenaučím“ Bullock otravně kdáká za volantem autoškoly, zatímco její přítel na motorce nahání padoucha. Nuda, šeď, průměr. Dvojka Nebezpečné rychlosti sice má šlachovitého padoucha Willema Dafoea, ale ke dnu jde stejně. Je to přeplácané, nedotažené, chybí tomu nápad, tvůrci jakoby to prostě chtěli mít rychle za sebou. Pitomá zápletka s nekontrolovatelnou lodí nemá šanci strhnout, hlavně to byl drahý výlet, který skončil nejen finanční katastrofou. První ze tří po sobě jdoucích hřebíčků do rakve Jana de Bonta (následoval Zámek hrůzy a Lara Croft). ()

Niktorius

Souhlasím s POMEM a trochu nechápu to zdejší hodnocení....Prostě taková normální akční kravinka made in Hollywood, ale že by největší příšernost na světě? Tak zlé to přece není... ()

Wacoslav1

Kouzlo se vytratilo. I když jednička pro mě není žádnej kult, tak po řemeslný stránce ten film fungoval. Tady už nefunguje nic vaří se doslova už jenom z vody ve snaze vytřískat z jednoho námětu ještě nějaký money. Až na to, že to nefunguje je to strašná nuda a je až zarážející jak hrozně vážně se ten film bere i když je to evidentní kravina s miliardou chyb. Sakra tohle De Bont posral to bych nečekal.20% ()

Xmilden

Z hrušky dolů. V dnešní době se to moc nestává, protože si vše hlídají studioví producenti, ale v minulosti se občas stalo, že druhý díl byl neskutečná srágora oproti veleúspěšné jedničce. Nebezpečná rychlost 2, je nebezpečně hloupý a nepodařený film, který podle mého názoru Sandru Bullock na dost dlouho potopil, Jason Patric se pro jistotu nestihl nikdy ani vynořit a jediný kdo tenhle propadák v čase ustál byl Willem Dafoe. Na zbytek hereckého ansámblu scénáristé po pár minutách zapomněli, takže posádku tvoří banda nesympatických človíčků až běda. Na pěst byl rovněž námořník, který nám neustále komentoval jakou rychlostí loď jede, později bourá. Na závěr když konečně zastaví nebo je zastavena nám pro jistotu ještě dvakrát stačí připomenout že jede 0 uzlů za hodinu. Brrr, mám to za sebou. 20% ()

oli.G

Kto si obľúbil jedničku a niečo si od toho sľuboval, musel byť veľmi sklamaný. Ale kto vie, ako to s druhými dielmi chodí, je pripraveý na najhoršie a pozerá to v telke, prežije to. ()

Hrabka

Poměrně marné pokračování. Akce je mimo realitu. Jedna hvězda za Sandru a při vzpomínce na výbornou jedničku. 25% ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?