Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

Fiftis

Tento film oproti prvému dielu nie je nič moc. Určite po každej stránke za ním výrazne zaostáva. Púšťali nám ho na základnej škole cez volnejšie dni. Mal som už vtedy pár výhrad. No tak za prvé sa to vôbec nemalo nazývať Nebezpečná rýchlosť 2 a za druhé tam nemali hrať takí slabučkí herci. Voľné pokračovanie prvého dielu, ktorého kvalít tento kúsok rozhodne nedosahuje a chýba mi tu totiž viac adrenalínu v akčných scénach. Dej nemá taký spád a šťavu. No a ani hlavný záporný hrdina nie je zrovna veľmi presvedčivý, nehovoriac o Sandre Bullock. A ten záver je jeden z najväčších filmových omylov histórie. ()

lamps

Možná jsem padlej na hlavu, ale mě tahle typicky americká akční ptákovina vždycky pobaví. Má to spád, dostatek humoru a celkově takový nadhled, který dodává už tak zábavným akčním scénám ještě větší šmrnc. Co se týče herců, Sandra Bullock sice působí jako téměř vždy tak tochu přitroublým dojmem, ale právě její komedianství ve všech "napínavých" scénách bylo trefou do černého. Ovšem největším plusem filmu byl jistě hnusný záporák v podání charismatického Willema Dafoeho, který by v pohodě utáhl celý snímek i sám. No a závěrečná projížďka městem pak prostě nemá žádnou chybu! Netvrdím a spíše o tom dokonce pochybuji, že se vám bude Nebezpečná rychlost 2 líbit, ale vyloženě nudit by jste se při jejím sledování také neměli. 50%. ()

petaspur

Annie se na sexu založený vztah s Jackem evidetně nevydařil. Asi proto už si nechce nic začínat s žádným superpoldou a zelenou k jejímu srdci dostává pohodový plavčík Alex. Jenže chlapi hrozně lžou. Z Alexe se na lodi plné vybuchujícíh třeskavin okamžitě stává stejný požírač adrenalinu, jakým býval Jack a z Annie hodně podobná oběť jako v prvním díle. ()

Satan

Sandra Bullock sice hraje hezky, ale ne zas tak moc dobře, aby tohle zachránila. Zbytečné pokračování dnes už kultovní jedničky. ()

mzss1

Tak slabší než první díl to rozhodně je, ale přesto mě film bavil a jedná se slušné pokračování, které není nějak ničím pokažené. Sice se začátek trochu vleče, ale pak se film rozjede. Hlavní hrdina vedle Sandry Bullock je Jason Patric, který se neuvěřitelně podoval Keanu Reevesovi z prvního dílů. Vybrán byl dobře, to samé platí i o hlavním záporákovi - Willem Dafoe. Příběh to má velmi dobrej, napětí zde funguje dost dobře. Hudba je téměř dokonalá opět. Jedničku to nepřekoná, ale i tak je dvojka solidní film, takže se divím relativně nízkému hodnocení na CSFD. Ale každýho věc názoru. Mé hodnocení je 82% = **** ()

kingik

Tohle není dobrý akční film. Režiséru Janu de Bontovi se film rozsypal pod rukama. A tak jsme svědky nepříliš povedených akčních scén a chybně obsazeného Jasona Patrica. Slabý akční snímek. 40% ()

Legas

Bože, kde je autobus? Nevím, jestli takový kolos jako zámořský parník dokáže být nebezpečně rychlý, ale nebezpečně těžký a pomalu zastavitelný to jo. Sára jede na líbánky a nabízí se tu otázka ze Smrtonosné pasti 2: "Jak se to může člověku stát dvakrát?" Díky tomu, že NR2 nabízí pár vychytaných momentů, a že mám rád lodě všeho druhu, jsem ji na svém hodnocení trochu přidal. ()

InJo

Nádherný příklad ukázkově špatného (a naprosto zbytečného) pokračování vynikajícího filmu. Postrádá vše, co bylo na jedničce tak skvělé - adrenalin, napětí... Patric místo Reevese, loď místo autobusu? K smíchu. Jediný Dafoe je slušnou náhradou za Hoppera. ()

Sobis87

První díl nebyl vůbec špatný, ale tohle je nehorázná kravina. Jakoby pisálci (a že jich nebylo málo!) celý scénář splácali dohromady během jednoho krátkého večera při grogu a ani se neobtěžovali ho zpětně přečíst, protože to, co nakonec vzniklo, je s prominutím k zblití. Jan de Bont po první Nebezpečné rychlosti a Twisteru už nedokázal natočit nic pořádného (a vlastně ani průměrného) a jeho propad do režisérského pekla započal právě tento směšný blockbuster. Bullocková s Patrickem navíc tvoří značně nesympatickou dvojku a pokud v nějakém filmu pořádně nefunguje ani záporák v podání Willema Dafoea, tak je to opravdu zatraceně velká bída. Při samotném závěru jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou. Hnus. ()

Anderton

Moc sa mi to komentovať nechce, proste oddychovka na nedelné popoludnie. Podstatne horšie ako jednotka. So súcitu k pasažierom a za Defoa za tri. Nechápem, prečo je v hlavnej úlohe filmu s názvom Nebezpečná rýchlosť zrovna loď, keď jej pohyb pôsobí na pozorovateľa staticky. Dafoe sa dvakrát v kariére prerátal ako záporák, tu a v XXX2. Ešte že to na jeho kariéru nemalo žiaden vplyv. ()

Campbell

Jednička která mě v dětství dostala, tak tu mám rád do dneška. Dvojku jsem nikdy neviděl celou a ani jsem o nic nepřišel. Po dokoukání mi utkvěla jen scén loď vs. přístav, to bylo fajn. Ale jinak je to film bez akce, napětí či nějaké lepší jízdy. Navíc plno postav mi přišlo až moc pitomích a plno scén až moc přitažených za vlasy. A i když se jedná o jeden z nejslabších filmů pana Bonta, tak to šlo. Ale nic převratného to nebylo. ()

klerik

Prekvapivo vysoké hodnotenie tu nachádzam... Keby som to mal porovnat s jednotkou, tak asi skolabujem... Takže bez asociácii na jednotku: je to stupídnosť najvyššieho zrna, kde je "hlavný" hrdina pramálo hrdinský a charizmatický, akcie sú hrozné, logika dementná (do lodí sa nevyznám, ale nemyslím, že bežnú výbavu plavidla tvorí motorová píla...), ešte aj Dafoe je smiešny. Skrátja všetky staré Segalovky boli lepšie... Finále je ozaj bombastické - ale tá veľkoleposť je podáná príliš nudne a vyzerá príliš lacno. To, čo asi väčšinu ľudí prniúti dopozerať to do konca, je zrejme spomínaná stupidita (a samozrejme nemehlo Sandra), ktorá filmu dodáva odľahčený tón. Nemyslím však, že súcitný smiech je to, čo očakávam od akčného filmu... ()

SeBig odpad!

A co má jako bejt? Nudil jsem se jak svině, Dafoe tam líta s mikádem, Bullock předvádí hovno a celej film se táhne jak smrad..zbytečný dvě hodiny jsou spíš čtyři. Shit. ()

Chrustyn

Celkem slušné poračování jednoho z nejlepších akčňáků všech dob. Bohužel na svého staršího bráchu to nemá ani náhodou. ()

heyda

Napůl blbost a napůl dobrý akční snímek. Některé záběry a výbuchy jsou doopravdy zdařené, ale konečný nájezd do města je už dost směšný a shazuje to celý tento snímek. Jsem natolik zmatený ohledně ohodnocení tohoto filmu, že fakt nevím. ... Nooo film je to asi na jednu hvězdičku, ale díky mojí oblíbenkyni Sandře dám 2 hvězdičky a basta fidli. ()

BMW12

Režisér zůstal, Sandra Bullock zůstala, ale Keanu Reeves už zde chybí. A to je i jeden z důvodů, proč je toto pokračování o hvězdičku slabší než první díl. Je zde i pár chyb, např. když Willem Dafoe volá zástupci kapitána, ať evakuuje loď. Telefon má u ucha zástupce kapitána a říká, ať se podívá na hlásič požáru. A otočí se všichni členové posádky. Ale oni to přeci nemohli slyšet. No ale pojďme si říct nějaká pozitiva. Já si myslím, že i tak se jedná o velmi dobrý akční film. Scénář, až na pár chyb, není špatný. Mě to bavilo, bylo tam dost akce, vůbec jsem se nenudil. Willem Dafoe jako záporák byl také dobrý. Myslím, že by si tento film zasloužil vyšší hodnocení než 41%. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?