Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

ing.Frosty

Jeden z filmů, které si naordinuji každý rok. Dle mého názoru jedna z nejlepších komedií všech dob, která brilantně balancuje na hraně trapnosti a na rozdíl od Olympijských her k ní nikdy nesklouzne. Brutální kadence gagů, které z 99% cílí přímo do černého a zbylé 1% vyvolá přinejmenším úsměv. Opus magnum francouzské kinematografie. ()

chelseaman22

Tuctový film pro sobotní večery ztrávené u televize sledováním TV Nova. Osobně mám radši animovaného Asterixe. Tento mě nenadchnul, ale rozhodně neurazil. Zábavné, avšak nikterak originální. 60% ()

filmmovier

O něco lepší než jednička. Trapnost všech situací je naprosto zábavná, a také se dozvíme jak to měla Sfinga s nosem...Příběh je pěkný, prostředí také a potěší i Monica Belluci jako Kleopatra. Celý film leží na hlavní dvojce představitelů, kteří se kvěle doplňují. Bavil jsem se mnohem víc než u jedničky. Skvělá komedie, jeden z nejlepších francouzských kousků v daném žánru. ()

Estrellita

Alain Chabat je prostě magor, já to říkám pořád! :) Už vzhledem k úchylnému, potrhlému a naprosto dokonalému RRRrrrr!!!. Chabat zvládl natočit druhého Asterixe tak, že jsem se od začátku až do konce tlemila jako blázen... Jeho humor mi prostě sedí jak prdel na hrnec a já na něj nedám dopustit! ()

Sokkk_y

Tenhle snímek je opravdu taková kravina, jakou svět neviděl...Má ale v sobě jakési kouzlo, které mě přinutilo zhlédnout ho vícekrát (?). Dvojka je sice více kritizovanější než její předchůdce, ale mě se více líbil tenhle díl, protože miluju egyptské prostředí. Gérard Depardieu tomu dodal takový ten "stupidní" (myšleno z legrace) nádech, zatímco sexy a okouzlující Monica Belluci přidala snímku osobité kouzlo. Možná kvůli ní se na snímek podívám někdy ještě jednou (i vícekrát?)... ()

A.L.E.S.

Je to sice ujetý, to je pravda, poznal jsem tam hodně cizích filmů, ale já míň dát prostě nemůžu, tlemím se ještě teďka, když si vzpomenu na Žernamixe, Teašixe a Panasonixe... ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Kleopatra si zavolá Galy kvůli otrávenému dortu. Když k ní přijdou, je z dortu ukrojen jeden kousek a dort je výřezem nasměrovaný směrem ke Kleopatře. V dalším záběru je dort otočený úplně opačně. ()

Simpoch

Co věta, to záchvat smíchu. Tohle je prostě poklad pro všechny, co četli tyhle komixy každý 3x. Jako Bonus Numerobis - moje nejoblíbenější filmová postava (dělí se o zlato s Yodou). Nic víc už od filmu nechci... Palec nahoru u Tutatise! ()

danco123

Film je nezmyselný a nereálny ,ale pobavil. Podľa mňa je lepší ako jednotka, teda je zábavnejší, ale jednotka mala zase lepší dej. Miestami je to až trápne ,ale zase sú tam scény ktoré dosť pobavia. Dávam mu 50%. ()

Lachtaan

Další troufalý komentář, za který by mě mohli odhodlaní kritici i stíhat. Ale já si budu stát za tím, že se zde jedná o nejlepší díl z přihlouplého, ale setsakra zábavného hraného pojetí oblíbeného komiksu. Příjemné prostředí Egypta, nejlepší představitel Asterixe i neskutečný půvab nejen paní Monicy Bellucci dělají z Mise Kleopatra film mého dětství a doposud jednu z nejúsměvnějších evropských komedií. ()

KRYSIOPICE

Byl jsem donucen kouknout se znovu na tenhle film a bylo to pro me doslova utrpenim. Vubec jsem se nesmal, pripadalo mi to infantilni a trapne. Jednicka byla o hodne lepsi. ()

Ryuuhei

Takhle jsem si pokračování jinak skvělého prvního dílu nepředstavoval. Ani poté, co jsem jej nejméně 2x viděl před víc než deseti lety. Sem tam byl fajn nějaký ten popkulturní, či filmový odkaz (např. Star Wars). Ale jinak? Maximální trapnost střídaly scény, ve kterých se vůbec nic nedělo. A výměna původních herců (krom Obelixe) taky neprospěla. 30% ()

xerno

podle mě je to mnohem lepší, než jednička, a proto nemůžu souhlasit s hodnocením, i komentáři všech ostatních... moc sem se přitom bavil, myslim, že to mělo nápad a bylo to přímo nacpaný vtipama... ()

Playman

Nemůžu si pomoc, ale tahle šílenost je jedna z nejvtipnnějších komedií co jsem kdy viděl, a tento film prostě miluju. Nikdy víc jsem nešel z kina tak vysmátej. Jakožto fanoušek komiksů i kreslených filmů musím dát 5*, protože Mise Kleopatra je téměř srovnatelná s "Dvanáct úkolů pro Asterixe ", nedrží přesně daných komiksových linií, jde si svou vlastní cestou ve které se scénáristi opravdu vyblbli. ()

BS

Krásně ztřeštěné, při prvním shlédnutí jsem se krásně bavil ulítlými hláškami a scénami (dal bych 4) při dalším shlédnutí už neměl film nic mic co nabídnout... ()

Houp

Já se dobře bavil.. není to nic uvědomělého, ale kreslený mě vždy bavil a tady to není jinak.. Přistupuji k tomu jako ke komedii, kde se chci zasmát a tenhle film to splňuje. ()