Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Rovnako dobré ako prvá časť. Clavier stále perfektný rovnako ako všetky veľké zúčastnené mená. Skvelá výprava, triky, vtípky, jednoducho super zábava. ()

DocBrown

Nektere gagy jsou vyborne, ale vetsinou dosahuje film sotva prumeru. Film vychazi z predlohy, ktera uz jednou zfilmovana byla, takze originalita pokulhava. Jestli mi nejvice na fimu neco vadilo, tak to byla role Caesara, ktery byl oproti prvnimu dilu hodne nevyrazny. Na druhou stranu je tu nejhezci filmova Kleopatra (sorry Liz) :-). ()

Kapybara

O něco lepší než hodně nudná jednička, sice spousta trapných vtipů, ale sem tam se najde i něco povedeného (kung-fu zápas). ()

wosho

Geniální.Po sterilní jedničce přišel Chabat s tímto halicinogenem,který je jen pro jednoho z tisíce.A já jsem jedním z nich. ()

Krabak

Oproti jedničce obrovský propad. Děj je úplně stupidní a herecké výkony ještě horší. Za sem tam nějákou vtipnou scénku (kterých je tam opravdu pramálo) dávám tedy tu 1*--->20% ()

Stromovous87

Celý film balancuje na hranici trapnosti, ale podle mě tu hranici nepřekročí úplně a svým způsobem je vtipný..nevím, asi mám podivný smysl pro humor (nebo ho nemám vůbec), ale já dávám 70% (4*) :-) ()

Bohemák

Milá zábava pro děti, která naprosto postrádá kouzlo sešitového Asterixe (ale pořád lepší než filmový pokus o Garfielda). ()

Paity

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra už je o poznání horší než předešlá produkce. Stále se tam však najde hromada zábavného. Osobně jsem si velmi užíval ty šílená "egyptská" jména. Tohle se tvůrcům skutečně povedlo. ()

alouch

Musím přiznat, že musím zvýšit hodnocení ze tří hvězd na čtyři. Možná to bude tím časovým odstupem anebo možná tím, že jsem film viděla bez dabingu ve frankofonním prostředí. Netuším, ale zkrátka jsem se náramně bavila. Do první poloviny to bylo na 5 hvězd - trefné vtipy, slovní i neslovní hříčky, prostě film rychle odsýpal. Bohužel zhruba po polovině přibývaly nevtipné vtipy, takže druhá polovina za tři a voilá výsledné 4 :) ()

Janega

Ten humor je miestami tak j*bnutý, že sa na Asterixa ani nehodí. Na druhej strane sa však divák fajn zabaví. Duo Clavier a Depardieu opäť nesklamali, jednoducho oni sú Asterix a Obelix. Vidno že sa nešetrilo, lebo celková výprava je na veľmi vysokej úrovni. ()

Radim

Na komiksech Asterix a Obelix jsem vyrostl, kreslené grotesky v polské televizi mě braly hodně dlouho. Film už něco ztácí, přesto to je vtipná komedie, která ducha komiksů zachovává. Úsměvné detaily, skvělé triky, nádherná Monica Belluci. Na druhou stranu je spousta gagů předvídatelných, scénář v druhé půlce ztrácí dech a potácí se stále dokola. Na závěr jednu doušku: kdysi jsem byl nemile překvapen špatným dabingem, dnes jsem mile překvapen, když se povede. Tento film je bohužel tím příkladem špatným, ne-li ještě horším (alespoň co se novácké verze týče). ()

shimpy(CZ)

Naprosto úchylný a šílený film. Ale kdo říkal že není zábavný? Já se opravdu od srdce smál některým scénám, a zkrátka jsem si celý film užil od začátku až do konce. A Monica Bellucci... moc hezká Kleopatra s moc hezkým nosánkem :) ()

Zik2

Ale jo, nemůžu říct, že to bylo špatné. Nemá to asi kvality Asterixe v Británii nebo 12 úkolů pro Asterixe, ale docela jsem se bavil. Clavier a Depardieu se pro role Asterixe výborně hodí. Film v sobě neobsahuje všechny vtipy kresleného Asterixe a Kleopatry, ale ty, které tam byly, byly udělány celkem dobře. Hudba byla dobře zvolená, filmové efekty byly tak akorát, výtvarně taky dobré. Dal bych filmu tak 75 %. ()

Wishkah

Je to nudná, natahovaná a špatně zahraná slátanina. Několik opravdu vtipných kousků se najde a zhruba poslední půlhodinka, kdy se režisér přestane držet všech měřítek a začne do placu pouštět ty nejujetější nápady, je opravdu zábavná. Nejvíc sem si užil souboj architektů. Jinak kde nic tu nic ()

Hanes88

Tak tenhle díl se velice povedl. Za sebe můžu říct, že jsem se hodně smál a stejně jako u této komedie bych si to přál u těch ostatních, které jsem viděl. Bohužel ale tak často se to nestává. Jednoznačně 80%. ()