Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

HarveyDent

Víte jsou 3 typy komedií 1. Dobrá komedie ve vás zanechá úsměv na tváři spokojenost a ještě dlouho po té si pamatujete dobré vtipy a gagy. 2. Po špatné komedii odcházíte unuděni popřípadě zhnuseni a jen přemýšlíte o tom jak jste mohli ten čas líp využít. 3.A pak je tu třetí typ, který je tak bláznivý, šílený, pitomý, idotský a prostě jako kdyby ho natočili utečenci z blázince, že vás prostě baví. Smějete se těm debilitám, i když vůbec nejsou vtipné. A právě předností tohohle filmu je jeho demence, která rozesmívá. Takovou magořinu jsem prostě ještě neviděl a proto dávám 5*. ()

kabul

K tomuto filmu som sa dostal až teraz a sledoval som ho na ceste vo vlaku a pripadal mi o dosť vtipnejší, ako jeho predchodca s Ceasarom. ()

nakiniki

Mise Kleopatra je dle mého názoru nejzdařilejší částí ze série filmů o Asterixovi a Obelixovi. Skvělý příběh, obsazení, scénář, efekty. Ovšem ze všeho nejlepší je na tom slovenský dabing. Dodává tomu roztomilost, která pak z toho úplně srší. Velice podařená komedie. ()

yaqwsx

Intenzivnější než předchozí díl - vtipné scény jsou mnohem vtipnější, ty nudné ještě nudnější. Ale i tak se na tento film dá bez výčitek dívat. ()

mirkath1

Můj oblíbený film který mě vždycky vytáhne z ulity. Pokaždé najdu něco nového čemu se řehtám :))) špatně tě chytám :) A to ke všemu Depardieu vůbec nemusím a v tomhle ho. baštím. Možná je potřeba podívat se vícekrát. A to je co: Kouzelný nápoj? Ne kaštanová polévka. Hmmm ()

helrohir

Aj táto sfilmovaná verzia si drží úroveň a je dostatočne vtipná. Jedným z pozitív je aj Christian Clavier v úlohe Asterixa, pretože akonáhle hral v nasledujúcich filmoch Asterixa niekto iný, film išiel kvalitatívne poriadne dole. Na nudné popoludnie je takýto druh filmu ideálny. ()

CRYPT

Když už se na filmové zpracování podívat, tak snad jen na tento díl. A když už se dívat na tento díl, tak hlavně kvůli neodolatelné Monice Belluci. Setsakramentsky nažhavená číča. ()

Esdälon

"A támhle odtud povede dlouhá alej s fůrou soch, bude se jmenovat dlouhá alej s fůrou soch. Támhle budou zahrady s olivovníky, smutečními vrbami, svátečními vrbami, johó! A TAM bude Palác s velkým nádvořím, kde bude plno tanečnic! A tady! Malá pelargonie!" <- nejúžasnější volovina, kterou jsem kdy viděl. Ty hlášky stojej za to. Faktžejo! ()

darthvader77

Super ultra ulítlá komedie ve které v egyptských kulisách probíhají kung-fu souboje, spoustu nápaditého humoru a zábavy. To s těma langustama mě dostalo.(Papír balí kámen. Určitě? Stopro.) ()

Mardzis

Daleko překonává první díl této slavné dvojice. Ani na minutu jsem se nemohl přestat smát, nezapomenutelné hlášky. Fascinující Monica Bellucci ♥ ()

Berry0153

Nejlepší z filmové série. Parádní smršť hlášek a narážek, které pro mě a řadu mých kamarádů udělaly ze "dvojky" kultovní záležitost. Velkou mírou se o to zasloužil i perfektní český dabing. 80% ()

marek29

Hodně povedená komedie s mými oblíbenými herci už z jedničky s Kájem Bonem :) Christian Clavier a Gerard Depardieu si to prostě dávají. Známé songy v soundtracku, příjemnej humor, piráti, kteří to nemají s Obelixem lehký a Otis s jeho výtahem jsou třeba důvody, proč dávám 4 hvězdy a né míň ;) ()

Vsheta

Zrovna včera (12.ledna 2014) jsem se na to koukal, ikdyž jsem se měl učit na zkoušky a nelituju toho. Film se možná nedrží předlohy, je přeplácaný a bůhví co ještě, ale mě prostě baví. Český dabing mi příjde geniální a vtipy typu: Asterix: Jak je Obé? Obelix: Jako s deskou. Přičemž nese na zádech vytesaný portrét druida. Takové vtipy jsou moje krevní skupina. Ostatní díly mě tolik nebaví a Numerobis (Jamel Debbouze) je skvělý! Prostě má oblíbená komedie a srdcovka :) ()

Tominni

U Asterixe a Obelixe dám vždy přednost kresleným filmům, ale Mise Kleopatra mě celkem mile překvapila. Hraný film se celkem drží předlohy a co se vtipu týče, tak mi přijde lepší než jednička. Speciálně scéna - pro příliš drsné záběry zařazujeme nyní dokument o langustách - mě opravdu pobavila. ()