Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

Grond_

Nemôžem si pomôcť, ale toto ma vždy dostane do kolien . Totálne odlišné poňatie látky, ako v predchádzajúcom dieli, na humor sa tentokrát vsádza na 100 %. A u mňa to zabralo. Na filme, pri ktorom sa mi aj po piatom zhliadnutí tlačia slzy do očí od smiechu, niečo bude. Slovenský dabing tentokrát vyšiel na výbornú . 90% ()

2sistem

Nemám rád, když se animáky a všemi známý a vtipný postavičky przní hranými filmy s tak stupidním obsazením. Některý vtipy byly dobrý ale vcelku blbost. Kreslený je o moc lepší. ()

pogoman77

O hodně zábavnější než díl předchozí, u tohohle filmu platí, že buď naskočíte na vlnu popkulturních odkazů na všechno možné, nebo máme smůlu. ()

RoyBatty444

Celkom podarený humor až na občasnú pre-mieru infantilnosti, ktorá ale patrí ku kreslenému seriálu určenému detskému publiku. Ako vo všetkých dnešných komédiách aj tu sú odkazy na kultové postavy ako Darth Vader a kung-fu majstri. (odporúčam v slovenskom dabingu: jeden Imhotep, Ba-ra-kú-da, keď pozriem hore vidíte ma keď pozriem doprava nevidíte ma (Aféra Dreifus) a skoro všetky skomoleniny mien Asterixn, Obé, Cicimbrus, Panasonix, Aféra Dreifus...) ()

Mark1983

Mise Kleopatra nebyla takový průser jako první filmová verze, ale ani tentokrát ani z daleka to nemá na animovanou verzi. ()

Kivis

Moc nefandím převádění klasických komiksů do hraných či počítačově animovaných filmů. Ale jednou za čas nezbude než uznat, že se zadařilo. Kleopatra je asi tím nejlepším z hraných Asterixů. Tenhle díl totiž zvládá skvěle balancovat na tenké hranici mezi vtipnou absurdností a trapností. ()

Pintenta

Podľa mňa najzábavnejší diel zo všetkých štyroch. Gerard Depardieu s hlasom Janka Krónera je perfektná voľba, gestá sa zhodujú s tónom hlasu, naozaj vydarené. Mám rada rozprávky, ktoré sú skôr pre dospelých, lebo v niektorých vetách sú dvojzmysly, ktorým rozumie iba dospelý. A keď k tomu prirátam animáciu a triky, naozaj vynikajúca zábava. ()

ver22

Já tenhle film zbožňuju (právě proto, jaká je to kravina u který můžu vypnout, 103 minut se prostě smát), a všichni tady rádoby filmoví kritici se můžou jít třeba bodnout. :D Rozhodně nejlepší ze všech dílů. Ave Sízr. ()

soukyd33

Tak už víte jak se stavěli pyramidy a jiné stavby v Egyptě? Né, tak tady se to dozvíte. 😀 Film má super hlášky a pořád se něco děje. 😀 Kleopatra je zde opravdu krásná jako Egypt sám, a každá její scéna stojí za to. Opět zde máme tři galy, co tentokrát zamotají hlavu všem v Egyptě. Soundtrack 👍. Poznámka: Ten český dabing se povedl na jedničku. 😂 Poznámka: Závěrečná párty hudba je prostě pecka. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Honza__St.

Rozhodně to není tak dobrý jako první Asterix a Obelix, ani jako původní animovaný Asterix a Kleopatra (tam ani nebyla potřeba ta až šíleně velká hora popkulturních odkazů). Ale ještě pořád je to víc než dobrá zábava. Ale tímhle dílem to U Tutatise mělo skončit. ()

MoziMedve

Pořád mám raději první díl. Dvoja, ač se snaží být vzhledem s tylem věrnější komixům a animovaným filmům musíme si uvědomit, že jednoduchost kostýmu v komixu je prostá pragmatičnost, příčemž na velké obrazovce působí odfláknutým dojmem. Prosté Asterixe navlíkneme do černého trika a zelených kaťat. Nicméně s ohledem na pozdější filmy je Mise Kleopatra pořád majsterštyk, takže zvedám hodnocení na 5/5. Původní díl ale pořád zůstává nejlepším filmem o Asterixovi, nebo o galech obecně. ()

Tomas.Abi

Druhý hraný filmový počin je daleko více ujetý a je zde znát i  vysoký rozpočet. Ve své době se také jednalo o nejdražší film francouzské kinematografie. Já jsem jako dítě zbožňoval Asterixe a Kleopatru, takže po prvním úspěšném hraném  filmu jsem se ohromně těšil právě na toto pokračování a musím říci, že po sjíždění filmu na VHS stále a stále dokola se mi nikdy neomrzel a i dnes mě baví. Je zde plno skvělých nápadů a i když se zde plácají odkazy na pop kulturu od Star Wars, přes kung-fu filmy a moderní vymoženosti naší doby, je to natočeno krátce a vkusně, že Vám to minimálně vykouzlí úšklebek na tváři a říkáte si pro sebe, to snad už není možné. Každopádně Asterix si drží své DNA, které známe jak z komiksů, tak později z animáků a pobaví jak děti tak dospělé. Navíc Monica Bellucci je nádherná a i Idefix zde má svůj prostor pro ukázku své rozkošnosti. Jsou lidé, kteří mají raději první film a pak ti, kteří tvrdí, že tento je ten lepší. Já patřím doté druhé skupiny, která má raději dobrodružství v Egyptě. ()

Krtek123

Alain Chabat přišel, viděl a natočil. Natočil skvělou komedii z Asterixovského světa. Komedii, která pobaví mladé i staré, komedii, která se nikdy neomrzí a která bude bavit ještě mnoho generací. ()