vera27

Terminator 2 je jeden z mých nejoblibenějších akčních filmů, T-800 je tady konečně hodný a chránící Connorovi. Působivý příběh, akce, vyvýjející se vztah mezi malým Johnem a T-800, a k tomu občasné humorné scény a dojemný konec, to vše si diváka filmu doslova omotalo kolem prstu. Speciální efekty jsou zde prvotřídní, například formující se železná tekutina, to je asi nezapomenutelné a na tu dobu no klobouk dolů. Co se týče herců, chvála patří všem. Arnold jako by byl narozen pro tuto roli. Těžko říct jestli by to mělo takový ohlas i s jiným hercem. Také hudba je tu perfektní hodící se k celé té akci... ()

Kadas97

Tak toto stálo za to. Dohnal som zameškané a konečne si pozrel aj terminátora 2 a musím povedať, že jednotku predstihuje vo všetkom a niekoľkonásobne. Nespočetné množstvo výbuchov strelby a bitiek. Arnoldovi pasuje rola kladného hrdinu omnoho viac a pri srdcervúcom závere som zatlačil imaginárnu slzičku. T-1000 v podaní Roberta Patricka bola tiež dobrá voľba. 10 z 10. P.S. "Hasta la vista, baby!" ()

Tomo

Geniální příběh, geniální zpracování, na kterém je poznat ruka skvělého režiséra, kterou tolik postrádali následující pokračování. Jamesi, prosím, vrať se! ()

snoodles

Když pominu celkový nesmysl té časové smyčky, tak je to jedno z nejlepších scifi mého dětství, na který se vždycky s chutí podívám a žeru to od začátku do konce. Akorát mi pořád vrtá hlavou, kde měl T-1000 nahraný software, když byl celý z "mimetic polyalloy". Každopádně mnohem lepší než jednička i trojka dohromady. ()

KafuR

Jednička byla výborná, přesto na mě však neudělala takový dojem, jaký by se na status kultu slušel. Tak jsem přešel na dvojku, která by prej měla být ještě lepší. A.. nebylo to špatné, ale prostě a jednoduše jsem očekával trochu větší akční nářez. Arnoldovi jsem původně nemohl odpustit to, že měl ve scénáři vepsanou poslušnost vůči tomu nesympatickému smradovi, kterému při výchově očividně chyběl mužský element, a také ty pokusy o polidšťování bych nejdříve zarazil, naštěstí však konec díky tomu získá hmatatelnější dopad. Akce se objevovala spíš nárazově, na druhou stranu ovšem taková, na kterou se nezapomíná, a to ať už se jedná o nejlepší scénku v obchoďáku, anebo tu na motorce. Celkově vzato slušné, ale je celkem škoda, že filmy tak důležité pro svoji dobu postupem času na lesku ztrácí a bezvýhradně se dnes dají sledovat jen očima uctívače jeho kultu. ()

misbos

Oproti jedničce znatelný posun a řekněme úkrok stranou. Základní schéma zůstalo zachováno, opět se na scénu v koulích z blesků dostaví ochránce a ničitel, ale oba jsou to imitace lidí, a rozdíl je v "naprogramování" a schopnosti se učit (být člověkem - což je jedna z otázek toho filmu: Může se imitace stát tím, co imituje?). T-800 získává skrze peripetie střetu s T-1000 "vlastnosti" člověka, a jako první z pravidel dostane "příkaz", který se potom táhne jako hlavní motiv celým filmem (a musí se ho naučit dodržovat i Sarah Conorová) - NEZABIJEŠ. To je hlavní poselství toho filmu, silné tak, že zastíní i několik logických děr. Na konci se samo musí zachránce obětovat, bez toho to nejde, a zůstává další otázka, jestli je opravdu možné "změnit osud" a odvrátit katastrofu. Takže i když dost jinak než jednička, pořád je to masterpiece. ()

michald99

A tak Cameron opět (jako u Aliens) sebral copyright na dvojku a změnil jí k obrazu svému. První Terminátor (i Alien) měl spíše hororovější atmosféru, kde hlavním faktorem byl strach z neznáma. Jenže Cameron udělal z T2 upe něco jinýho a jako u Aliens pohřbil hororovou atmosféru pod hromadu střelby, která rychle omrzí, výbuchů, které ztratí na jasu a slizkého pohybu, při kterém se Furlongovi slézá hlava do původního formátu. Nedá se říct, že by mě to upe nebavilo... ale nebavilo mě to. Nebýt dobře vypracovaného vztahu mezi malým Connorem a Švarcenegrem, možná bych šel ještě níž. ||60%|| ()

tranquill

"Bezva, mám vlastního Terminátora, skvělý!" Není co řešit. Druhý Terminátor je je prvním filmem, který ve značné míře použil digitální efekty (úplné prvenství samozřejmě patří Propasti) a od té doby již nejsou (respektive nemusí být) filmové triky takové jako od prvopočátku filmu. Tímto přelomovým snímkem již ve filmových příbězích nic není nemožné. Samotný film je jednoduchý, akce za akcí, Arnold opět drsný, jeho protějšek též, ale to stejné platí i pro Lindu Hamiltonovou. Klasika sci-fi navždy! "Asta la vista, baby!" ()

chrispe

Moje první setkání s Terminátorem, pěkně rovnou s dvojkou, po ehm... 26 letech od natočení. Když tady koukám na to samý pěti popřípadě čtyřhvězdičkový hodnocení, tak musím říct, že prostě půjdu s davem. A moje hodnocení rozhodně není nějaký nostalgický plácání, prostě to funguje i v roce 2017, je se na co dívat, a to i přes děsně nesympatickou hlavní hrdinku a pár blbostí. ()

PEZ

Jeden z mála príkladov, kedy je pokračovanie lepšie ako prvý diel. James Cameron má dostatok intelektu na to, aby vedel, že jedinou možnosťou je kompletne prekopať to, čo sa stalo v jednotke, respektíve posunúť príbeh o level vyššie a to bez toho, aby prvý diel stratil zmysel. Úžasný storytelling, vykreslenie postáv, dialógy, neuveriteľné triky a k tomu téma, ktorá predbehla dobu - až teraz začína byť naozaj aktuálnou. Herecké výkony top a najnovšia projekcia filmu v kine v 3D vezii ukázala, že Terminator 2: Judgment Day je stále neskutočne napínavý film, ktorý predčí väčšinu súčasnej filmovej produkcie. 10/10 ()

Luisis

Včera (2017) jsem byl na remasterovane 3D verzi v kině a opravdu bych neřekl, že je to 26 let starý film. Cameron vytvořil mistrovské dílo, které vyniká svou nadčasovostí. Poctivá práce maskérů. Vypiplané scény a dnes již kultovní rozhovory.Pro mně vrchol ten nejvyšší - 99% ()

Biopler

Pokračovaniu Terminátora jednoznačne patria primáty ohľadne dokonalosti trikov, ale aj zvuku, a celkovo po technickej stránke je film veľmi precízny. Ťažšie som prijal Arnieho v roli ochrancu, no vzhľadom na vlastnosti T-1000 je to možno aj fajn. Nový typ terminátora nepotreboval horu svalov, aby vzbudzoval rešpekt a strach. Arnie však strojom zostal a jeho strojové herectvo, ako aj v prvom dieli nakoniec ako-tak zapadne. Sklamal ma vývoj postavy matky, ktorá škaredo zmužnatela a nebola citlivou a aj ženskou ako v prvom dieli. Jej stvárnenie ma už natoľko nezaujalo, skôr vyrušovalo. Arnie bol ochrancom, akoby som zakaždým cítil, že ním chce byť aj ona. Detský hrdina je rozmaznanec s vedomosťami ako zisťovať PIN. Bol mi nesympatický, vôbec som z neho nemal dojem, že on má byť v budúcnosti vyvolený, prišiel mi flegmatický a suma sumarum nevhodný. Celkovo prostredná tretina snímky, resp. predtým keď sa dostaneme na poslednú jazdu, je slabá, nevyplnená, chýbal mi lepší strih, ktorý by umocnil aj pátranie T-1000. Dosť dlho v spomínanej časti snímky absentoval na pľaci, vytrácala sa mi určitá gradácia a atmosféra. Záver je už typická šablóna - silný odstavil slabšieho, no slabší sa pozviecha, lebo nájde extra power :) takéto konce nežeriem. ()

Schlierkamp

Americký akční film, jenž navazuje na úspěšný první díl o mechanickém zabijákovi vyslaném z budoucnosti. Tentokrát je do současnosti poslán zdokonalený prototyp Terminátora, typ T-1000, který má za úkol zlikvidovat desetiletého Johna Connora (E. Furlong), budoucího vůdce opozice ve válce proti strojům. Jeho protivníka představuje stejný typ Terminátora, jenž se objevil v prvním dílu, jehož ztvárnil legendárním způsobem opět A. Schwarzenegger a jenž je tentokrát naprogramován, aby Johna Connora chránil. Souboje těchto vraždících strojů jsou skutečně dechberoucí, přičemž T-1000 v podání R. Patricka je v podstatě nezničitelný, neboť je na rozdíl od svého soupeře z kovového skeletu tvořen celý z tekutého kovu, který za všech okolností udržuje původní tvar a navíc má schopnost měnit podobu na libovolného člověka. Mladý Connor se snažil, aby jeho ochránce pochopil více z lidského chování a naučil ho velmi užitečné hlášky, jimiž je tento díl oproti svému předchůdci mírně komediálně odlehčen. Je to neuvěřitelné, ale druhý díl nabízí ještě více akce a napětí než jeho o sedm let starší předchůdce, přičemž závěrečné scény v obou kultovních snímcích jsou si dosti podobné. Ve snímku se opět objevuje Sarah Connorová v podání bývalé režisérovy manželky L. Hamilton, její postava má však mnohem vyzrálejší a bojovnější charakter, který se zřejmě vyvinul během jejího pobytu v psychiatrické léčebně. V menší roli Milese Dysona, muže zodpovědného na vyvinutý převratné technologie, díky níž se dokázala umělá inteligence sama rozhodovat a která zapříčinila onu zničující válku v budoucnosti, se objevil J. Morton. Druhému dílu Cameronova Terminátora se podařilo překonat svého předchůdce, což znamená, že se jedná o geniální filmový počin, kterému je pětihvězdičková stupnice hodnocení malá. ()

caramell

A mně se jednička líbila víc. Revoluční triky nejsou všechno. Jednička totiž byla brutálně přímočará a byla FAKT napínavá. Toto je sice neskutečně epické, ale nezarazilo mě to do židle jako první díl. Stále však výborný film. ()

dalziel

Chlastala hlísta,baby!!!Absolútna akčná aj scifi klasika.Jednotka mi išla ťrožku ťaššie dole gágorom ale toto bola priam jazda na tobogáne.Linda aj Arnold vo vrcholnej forme. ()

geek.ondra

Dechberoucí blockbuster se smrtelným tempem a revolučním řemeslem. O tom se nedá psát. Prostě nestárnoucí klasika mistra Camerona. 9/10 ()

Razzor_82

"Hasta la vista, baby!" Pamatuji si to jako včera. Je mi 10.let a sedím v sedačce kina zařezaný a ani nedutám. Moje máma se nabídla jako doprovod tehdy nepřístupného bijáku. Na ten pocit nikdy nezapomenu. Geniální vizuální efekty na tu dobu nadčasové a omračující, akcí napumpovaná klasika a úžasná hudba s Gány a ZZ Top je fakt strop! To celé umocní brilantní Švajný. Furlongova postava grázlíka a akční Linda Hamilton vše jen podtrhnou. Splněno nad má očekávání. Hořící dětské hřiště a hudební podkres už nikdy nedostanu z hlavy. Nedávno jsem četl, že sponzoři tlačili na Camerona aby díky nabobtnalému rozpočtu vypustili legendární scénu v baru. Naštěstí s nimi Arný pěkně zametl a je to tam! 10/10 ()

chlebos

Neuvěřitelné triky a Arnold je tu v nejlepší formě. Bohužel si myslím (a trailer mě to potvrdil), že bez Camerona to na po 3 nebudo to pravé ořechové... ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu