Joker Punx

Stejně jako první díl, jsme měli doma na originální VHSce s původním českým dabingem i dvojku :) První dabing Jiřího Zavřela se mi líbí víc než dabing Pavla Soukupa, jsem už na ten dabing od dětství zvyklej :) Jo dvojku mám nejradši z celý série Terminátora, tohle mě jako dítě bavilo ještě víc. Pro mě nejlepší díl. James Cameron dokázal natočit ještě lepší a zábavnější díl týhle série a co se triků týče, tak ty jsou naprosto skvělý. Arnold Schwarzenegger je už tady jako Terminátor za klaďase, což se mi k němu hodilo a líbilo víc. Robert Patrick jako záporák T-1000 byl hodně dobrej. Linda Hamilton jako Sarah Connor byla tady ještě lepší a líbilo se mi jak je tady nasraná a militantní :D To zahrála fakt dobře, nejlepší Sarah Connor vůbec. Zároveň nejlepší představitel Johna Connora - Edward Furlong byl taky dobrej. Opět stejně výborná hudba jako v jedničce. Scéna kdy Arnold rozmrdá kulometem policejní auta je pastva pro oči, to je jasný :D A závěrečný souboj mezi T-1000 a Terminátorem je jeden z nejlepších v historii akčního filmu, bomba. Pro mě nejlepší role Arnolda a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. ()

Vitason

Jedno zhruba tisíc let staré vietnamské přísloví praví: ,,Druhý díl bývá z pravidla horší než ten první, ač se snaží být chytřejším, bombastičtějším a lepším, ale nevychází to, takže v srdcích fanoušků zůstává stále první díl." Jak by řekl Bubba z Forresta Gumpa: ,,Ty Vietnamcové se prej vyznaj." To je sice pravda, ale zřejmě nepočítali s Jamesem Cameron, protože jestli někdy druhý díl překonal první, tak v tom měl prsty právě on. Počítač Skynet se rozhodl opět vyslat Terminátora, aby zlikvidoval již narozeného vůdce lidského odporu Johna Connora. No příběh je úplně stejný jako v prvním dílu, jen s tou změnou, že tentokrát Connorovic klan chrání Terminátor s tváří toho, který chtěl původně Johnovu mámu zabít. Tak je logické, že si již slavný Arnie nemohl zopakovat úlohu bad guye a řekl bych, že mu hodný stroj sedí lépe a jeho toporné herectví v této roli naprosto mizí. V tomto udělal Cameron mistrovský tah. Ve scénáři je sice několik logických děr, ale koho to zajímá, když scénář obsahuje skok na motorce z mostu, souboj vrtulník versus dodávka atd. Akce je tudíž skvěle našlapaná a vizuální triky jsou naprostá slast (hlavně všechny ty triky na T-1000) k tomu všemu hraje strhující hudba s naprosto skvělou main theme. V hodnocení tedy nemám jinou možnost… ()

Bachy

Nástupce legendy se stal ještě větší legendou. Potenciál Arnolda je využit více než na plno a tento film právem patří mezi to vůbec nejlepší, co kdy bylo natočeno. Přelomové ve všech ohledech a do dnes nepřekonatelné. Mám spoustu filmů daleko raději, ale Terminátor 2 je pojmem a naprosto bezchybným veledílem. Originalita v žánru sci-fi, což se moc často nevidí. Rozhodně oceňuji odvahu, kdy Cameron totálně překopal Arnoldovu roli, protože z toho mohl vyjít obrovský průser. Ovšem risk se vyplatil. Arnold je back a přináší film, po jehož zhlédnutí se dostaví ten málovídaný pocit - "viděl jsem něco důležitého, něco perfektního". ()

klerik

Technicky dokonalá lavína akcie. Len na moj vkus Cameron svojim zodpovedným prístupom zabránil filmu aby "ožil"... ()

Chrustyn

Jedno z mála pokračování, které překonává svého předchůdce. Dokonalé triky, skvělé akční a kaskadérské scény (např. skok motorkou z okna na helikoptéru je nezapomenutelný), nezapomenutelná role Roberta Patricka a samozřejmě bezchybná režie mistra Camerona. Dokonalý film a zároveň nejlepší Arnie jakého můžete vidět. ()

SeBig

Možná mi jen vadí, jak je to overrated. Za mě zůstava jednička jedničkou. Parádní honičky, drsný Patrick. Parádní akčnák. ()

dopitak

Největší akční nářez všech dob, proti kterému je mnohými zvelebovaná honička na dálnici v Matrixu jen debilní a hodně nepřehledná videohra. Jednička Terminátora změnila filmové dějiny, dvojka historii znovu přepsala. Na prvním místě to byl především geniální tah scénáristů, kteří z ryze záporné postavy udělali největší modlu všech aspoň trochu akčněji smýšlejících teenagerů. Arnold je zpátky v krutém tempu filmu, který vůbec neztrácí na přehlednosti, a to ani v těch nejnáročnějších scénách. Vždycky vás bude mrazit představa země pokryté křupajícími lebkami, a to i bez ohledu na to, že datum stanovené fantazií tvůrců už jsme dávno přežili. Včera jsem to zase nevydržel a "na usnutí" se asi posedmé koukal, výsledkem čehož jsem další dvě hodiny nemohl usnout. ()

classic

Myslel som si, že sa už dávno nedá vstúpiť do tej istej rieky, čo sa týka ohromného Terminátora na pokračovanie... Tento prehnaný, akčný science-fiction film si divák najlepšie vychutná jedine v kine, čo sa mi takmer pred dvomi rokmi aj následne podarilo, a to dokonca v 3D projekcii, čo bolo niečo naprosto neslýchané a nevídané... ! Jediná alternatíva po kine je iba 4K-ULTRA HD, kedy sa normálne prenesiete do deja, že budete extra nadšený, ako všetky tiene a farby vypadajú, nehovoriac ešte o zvukovej stope ! _Kanadský vizuálny vizionár James Cameron si nakrútil to, čo uznal za vhodné, a preto to tak aj majestátne vyzerá i po 28. rokoch od premiéry, nestráca absolútne nič zo svojej atraktivity, ktorou je doslova a dopísmena-presýtený. Je to pasia pre oči a uši, ako je všetko nadmieru zmixované, že každou sekvenciou ešte ani zďaleka nie sú vyčerpané nápady, ktorými to tu priam srší. O tomto veľkolepom projekte je úplne zbytočné sa dôkladne rozpisovať, akoby som väčšinou urobil, skrátka, pozrite si to. Švarco, Bob, Linda a Edo sú skvostní, najmä extrémne energický Patrick často šľape na päty svojmu úhlavnému nepriateľovi, a to je na nezaplatenie to sledovať ! Efekty, strih, zvuk+DP, tak to nemá žiadnej chyby ! Miestami na mňa film pôsobí typicky béčkovo, ale príliš to našťastie nekazí celkový pozitívny dojem. Cameron nakrúca bezpochyby svoj NAJLEPŠÍ SNÍMOK, a o tom niet nijakých pochýb ! ()

marhoul

Klenot. Naprosto nadčasový, peckovně natočený, legendární, kultovní snímek, který svojí kvalitou stále vyráží dech... tohle se musí líbit snad každému nebo ne? :) ()

váca

Většinou bývá pravidlem, že pokračování úspěšného filmu vždy vyzní spíše hůře, což se zde naštěstí nepotvrdilo, ba naopak. Skvěla vizuálně zvládlá akční podívaná, která trumfla první díl na celé čáře. Nezapomnutelný Árný a hlavně Robert Patrick coby T-1000. Tahle role mu sedla báječně. A scéna, kdy se na čtvercové podlaze začne vylévat kopie člena ochranky je opravdu průlomová, co se týká do té doby známých vizuálních efektů. Krása, nádhera, paráda!!! ()

packa

Asi jsem něco nepochopil, ale nebýt, ve své době, převratných triků, jednalo by se o naprosto podprůměrnej akčňák. Nemůžu dát víc než 3*, ale vzhledem k výtečnému technickému zpracování ani o chlup míň. ()

heyda

Nemožné se stalo možným! Terminátor 2 překonává už i tak úžasného Terminátora 1. Alespoň pro mě osobně. Když jsem byl malý a viděl ho poprvé, tak jsem z toho byl vyklepanej ještě další týden. Prostě Cameron nám naservíroval absolutně dokonalý akční film s hororovým napětím, který si zaslouženě vede i v žebříčku csfd a já nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdiček a tuto filmovou kládu, která vás zarazí hluboko do sedačky a nenechá vás vydechnout, všem vřele doporučuji !!! 10/10 ()

Stanislaus

James Cameron nebyl, není a nikdy nebude žádný režisérský troškař, protože naprostá většina položek v jeho filmografii jsou ikony svého žánru a druhý Terminátor není rozhodně žádnou výjimkou. Akční filmy zrovna moc nemusím, a vlastně je ani nevyhledávám, avšak tato klasika změnila z jistého úhlu můj názor na tento typ filmů. Všechny akční sekvence a honičky jsou naprosto dokonalé a autentické, což je na tamní dobu ne až zase tak obvyklá záležitost. A když přijdou na řadu triky a vizuální efekty, tak jen nevěřícně koukám a říkám si - "Tohle je fakt z roku 1991?!" V prvním díle byl každý trik doprovázen spoustou sekavých pohybů a zde jde vše jak po másle. Schwarzenegger se jako Terminátor už prostě narodil a tahle role mu ze všech jeho ostatních postav sedí nejvíce. Zkrátka nadčasová scifárna, která časem nezešedne a určitě si v budoucnu najdu čas, abych ji zase zhlédnul. ()

giblma

Je mi líto, potřebuju Blade Runnerskou hloubku. Akční scény, z dnešního pohledu už úsměv vzbuzující triky, decentní humanistická zápletka a za zvuku houslí umírající děti, to není nic pro mě. ()

Dr.film

No, málo kdy se stane, aby dvojka byla lepší. O proti prvnímu dílu temnější atmosféra, velká výprava, efekty, děj, prostě vše. Arnold ve své nejlepší formě. ()

Darneth

Lepší a masitější. Vtip smíchaný s příjemnou hrůzou jdoucí z T-1000! Apokalyptické vize, těžší a menší šance na záchranu, přesto pevné pouto mezi T-800 a Johnem. Nová technologie studia ILM vytvořila z Roberta Patricka děs nahánějící monstrum. Z konce jsem měla nervy v kýblu a zárověň jsem byla dojatá. ()

Jinny

Nezbývá než uctivě sklonit hlavu, protože Cameron má společně se Spielbergem a Peterem Jacksonem tu schopnost, udělat z béčkového žánru něco životaschopnějšího než dramata výjimečných jedinců. Kdo by předtím řekl, že akční film může mít tak dobrý a chytrý scénář. Cameron byl vážně ve formě! ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu