Million Dollar Hotel

• Německo The Million Dollar Hotel (více)

Příběh tohoto filmu se odehrává v jednom z hotelů postavených kdysi ve třicátých letech. V jednom z těch hotelů, kde smích poskakoval na bublinkách šampaňského. S příchodem třetího milénia v hotelu přežívají mentálně nemocní, blázni, narkomani, prostitutky a pátý člen skupiny Beatles. Tom Tom, hlavní hrdina filmu, zrovna zamilovaně sleduje éterickou prostitutku Eloise. Až chemicky kyselý milostný vztah dala do pohybu jediná věc - do hotelu přijíždí zvláštní agent Skinner, aby vyšetřil záhadnou smrt Tomova nejlepšího kamaráda - syna milionáře - Israela Goldkisse. Nehostinné kulisy a skvělý střih vytváří ztracenou atmosféru, kterou prohlubuje jedinečná hudba skupiny U2. (oficiální text distributora)

Rudovous

Dal bych odpad! Ale Peter Stormare,takze jedna hvezdicka,ne protoze tam jenom je,ale taky zaujme. Tak tenhle film me fakt rozcilil.Nevadi mi Bono,U2,Mel,Milla(jo,Jeremy Davies, ten je hroznej,ale v jinech filmech ho mam rad).Proc vsak musi byt nektery experimenty tak nudny,trapny... .Vsem, kterym se to libilo, se omlouvam. ()

k212

Ne že by se mě tato ujetá směska postav nezamlouvala, ba naopak. Také netvrdím, že atmosféra je špatná, opozitum jest názorem mým - je opravdu vyvedená. Hudba - inu perfektní. V čem je tedy ten zádrhel? Asi nejspíš v tom, že gradace vyprávění je téměř nulová, že dějově je to o dvou větách, vše vlastně stojí jen na naroubovaných extempore různých vedlejších postav. Chybí mě tu něco víc, takto vnímám jen hlavní element - pobavit. Ten se bohužel nedaří naplnit bez občasné změny tempa. Co o to, pozvolnost až snad monotónnost jest Wimovým trademarkem - nicméně musí to mít ten správný obsah, aby to atmosféricky a emočně fungovalo. U MDH to bohužel nešlape. 65% ()

Snorlax

Další z řady filmů, které se nechaly ovlivnit Jeunetovými Delikatesami, je naprosto dokonalou satirou, černohumornou komedií i květinovým dítětem v jednom. ()

Šakal

Budu se muset zajít zeptat naproti do vinotéky, co mi to proboha pan prodavač prodal za víno, protože si nedovedu jinak vysvětlit, jaktože tento snímek Wima Wenderse na mě zapůsobil zcela opačně než na 90% zdejšího osazenstva. Nebo to bude jednoduše tím, že jsem MAGOR :o) ( vysvětlení naleznete v komentáři uživ. LeoH ). Million Dollar Hotel je snový, psychedelický snímek, jehož sledování jsem prožíval jak v " opojení ". Přísahám, sjetý jsem ale nebyl :o) Výsledný resultát: 1* za atmosféru, 1* za herecké výkony, 1 za režii Wima Wenderse ( já si naopak od ostatních myslím, že přesně věděl, co chce natočit a také toho následně docílil. Poslední 4* udílím za hudební doprovod - U2 já rád......p.s. kouká se na to hezky, ale hostem tohoto hotelu bych být nechtěl, co kdyby si mě tam nechali... :o) ()

Ajantis

Příběh o tom, kterak se pouze věci objevivší se v televizi stávají skutečnými. Kdo a co v ní není, jako by nebylo. Za dobrou myšlenkou ale vše ostatní pokulhává, i Wendersova tradiční magicky melancholická atmosféra funguje jen někdy. ()

dzej dzej

Po dechberoucí úvodní sekvenci přichází postupný rozklad diváckého zážitku. Million Dollar Hotel je podvratný film plný karikatur a póz, ve své podstatě nemocné dílo. Celkové morální vyznění filmu (vražda následovaná sebevraždou) je naprosto patologické, stejně jako pohádka o odlišných hrdinech, kteří jsou uvězněni ve svém antiprostoru. Million Dollar Hotel prezentuje absolutně nekoherentní svět bez hodnot, názorů a citů. Svět vágní stejně jako ten televizní, o kterém Tom Tom tak rád a často mluví. ()

Anderton

V jednom husto komerčnom filme som sa dozvedel, že na konci filmu nám vždy zahraje nejaká pekná pesnička, aby sme mali pocit, že film stál za to. Wenders si musel na vyvolanie tohto diváckeho pocitu pozvať U2 hneď na nahratie celého soundtracku. Ale mňa neoblafli ani pomocou Ground beneath her feet. Kvality tejto piesne neznamenajú automaticky kvality filmu. Sú neporovnateľné. ()

Frajer42

Spoilery!Celkem milá exkurze do hotelu plného vyfetovaných retošů s příjemný průvodcem - bývalou zrůdou Gibsonem. Kdo lépe může zrůdám rozumět?! Bohužel s nárůstem empatií přichází i neschopnost, podívat se na případ očima detektiva. Vyústění příběhu je nakonec velmi přímočaré a primitivní. Stojí za ním jedno zlomené srdíčko. Celý děj ani smysl snímku mi nepřišel nikterak komplikovaný. Moc nechápu, co velkou část uživatelů vede k myšlence, že by se mělo jednat o něco nevstřebatelného a komplikovaného. Naopak chápu, že se zde dost lidí rozplývá nad hudbou. Ta byla opravdu vynikající a dost zvyšovala diváckou atraktivnost. Sem tam vzduchem prolétla dokonce velmi pěkná myšlenka. Na snímku je ovšem nejlepší navození drogové psychedelické atmosféry, která vás až do závěrečných titulků neopustí. Já byl spokojen. Příjemný filmový zážitek, který není rozhodně určen pouze feťákům a příležitostným feťákům, nýbrž i prudce inteligentním lidem mého formátu. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska. ()

AppleCore

Zajímavá režie, pěkná kamera, hezká hudba a podivnej děj tvoří něco zvláštního a neotřele originálního. Místy je tam trochu více demence než bych si přál. Ale i přes všechny klady je to poněkud zbytečnej film. ()

swamp

Hodně zvláštní. Naprosto mě nadchl výkon Jeremy Daviese..bezchybný! Ale celkově jsem film moc nepochopil..tím nemyslím jeho myšlenku a pointu, nýbrž jeho existenci. :( Za U2 a již zmíněného představitele hlavního hrdiny dávám místo dvou hvězdiček hvězdičky tři. ()

Willy Kufalt

Přemýšlím, proč mě tento film od Wima Wenderse s výjimkou úvodu a závěru skoro vůbec neoslovil a výjimečně nesedl. Nemá silný příběh, až na závěr mu schází uzemňující momenty, pohybují se zde samé podivné a navrch většinou nesympatické postavy, postrádá to hutnější atmosféru, postrádá to napětí, skutečného vtipu, který by na mě fungoval, jsem tu moc nepostřehl (byť se o to ten film evidentně snaží)... Hutná myšlenka zde přichází až v závěru a ač právě díky silnému závěru s geniálními kamerovými záběry se nakonec přikláním k velmi slabým 3 hvězdičkám, nemohu si pomoct – ten závěr tu na mě působil jako z úplně jiného filmu a spíše jako z nouze cnost, aby nakonec tahle podivná dvouhodinová šaráda z hotelu plného fetujících i střízlivých šílenců dostala alespoň na poslední chvíli možnost sdělit i cosi hlubšího... Od Wenderse jsem už snesl mnohem delší filmy, které trvaly v některých případech i 3 až 5 hodin (viz. Až na konec světa), ale tento mě stihl nudit i přes relativně kratší stopáž a už po 40ti minutách jsem začínal tušit jistý problém. Jedním z mála pozitiv vedle kamery byl pro mě herec v roli FBI agenta Skinnera a až po skončení filmu jsem s milým překvapením zjistil, že jde o slavného Mela Gibsona. Tak jo, kdyby nic jiného, s výkonem proslaveného hereckého velikána ve výrazné vedlejší roli tady můžu být vážně spokojený. [55%] ()

Vitason

Jedna postava ve filmu prohlásí, že hranice mezi brakem a uměním je velice tenká a to skvěle pasuje k tomuto snímku. Wim Wenders je jako malý nezbedník, který tuto pomyslnou čáru přeskakuje sem a tam a nedokáže se rozhodnout, co vlastně točí. Artový brak, nebo brakový art?:) Jasné je jen to, že na oné hranici se nedokáže udržet ani pár vteřin. Nejlepší scéna filmu je odbyta hned na začátku a pak už je to jen předlouhá nuda. Zvláštní agent Skinner přijíždí do hotelu plného bláznů vyšetřovat smrt zámožného mladíka. V tuto dobu konečně hlavní hrdina Tom Tom osloví dívku svých snů. Scénář skutečně nepřináší nic převratného kromě bizardních postaviček, které jsou až moc černobílé. Detektivní dějová linka se s tou milostnou spíše vyrušuje než ,aby se doplňovaly. Jedním z mála kladů je skvělá hudba U2 a také potěší herecké výkony Mel Gibsona a Milly Jovovich, kterým těžce přehrávající Jeremy Davies nedokáže stačit. Určitě by se ve filmu dala hledat alegorie na dnešní společnost, ale popravdě já ji hledat nechci. ()

eLeR

Keby idem do stávky o stovku, že to točil Wenders, tak jednoznačne prehrám. A Bono v tom 2000-om fetoval? Muzika výborná, atmosféra zaujímavá, herci hrali bláznov slušne ... ale celé to bolo nejaké divné. ()

klerik

Nádherný psyhologický film skvelého režiséra so skvelými hercami a neopakovateľnou atmosférou. Naozaj divné spojenie lásky a kriminálky. A skvelé... ()

Šandík

Film, kterému osobně neumím nic vytknout. Rozhodně nejsilnější divácký zážitek od té doby, co jsem shlédl 21 gramů... Zvláštní mísení parodických prvků s výpovědí velice osobní a velmi naléhavou. Tam, kde normální parodie končí, tam Wenders teprve začíná budovat příběh. To, co jinde slouží k pobavení je tady základním kamenem naléhavého sdělení o nejzákladnějších otázkách lidského života. A přitom si to celé nekonkuruje. Divák se může zároveň smát parodickým šlehům na špionážní TV seriály, telenovely a TV kulturu obecně a přitom se nechat zcela strhnout dějem. A co víc. Film je přímo nabitý úžasnou vizualitou, schopností dívat se a vidět, taky krásnou hudbou. Celé to vytváří jakousi bohatou snovou koláž. Jestli to lze k něčemu přirovnat, tak k Amélii z Montmarteru... ale tohle je lepší! O šest koňských délek... 100% ()

Yardak

Zajímavý námět, ale dlouhá stopáž a časté nudné sekvence házejí film do průměru. Přitom ale herci podávají skvělé výkony - Davies, Gibson a Stormare jako pátý člen Beatles:)). A hudba od U2 mě moc neoslovila...třeba příště. ()

Stanislaus

Výborný souzvuk ponurého prostředí starého hotelu a jeho depresivních obyvatel se skvělými hereckými výkony a příjemnou hudební stránkou. Celé to zní velmi pěkně, ale celkově mě prostě samotný děj filmu nedokázal vtáhnout natolik, abych zíral na obrazovku s otevřenými ústy. Potenciál zde byl určitě veliký, ale nebyl zcela využitý. Další výtkou by byla delší stopáž. Zkrátka snímek, který se drží lehce nad průměrem - a to hlavně díky Jeremymu Daviesovi, Mille Jovovich a Glorii Stuart - ale existuje spousta mnohem hlubších drama-thrillerů, které si oproti MDH vyšší hodnocení zaslouží. ()

Natascha

Hodně zvláštní film. Na jedné straně se mu daří tvořit depresivně sebevražednou atmosféru (ale rozhodně ne díky U2, jejichž hudba je tady až nezvykle nenápadná a nevýrazná), nabízí naprosto jedinečný a zvláštní vztah mezi napůl zmateně, napůl sebejistě působící šlapkou a retardem, a představuje nám ne zrovna sympatickou sebranku exotů, kteří nechutně využívají každé situace, která by zlepšila jejich katastrofální život (který jim ale pravděpodobně naprosto vyhovuje). O tom, jestli je hlavní hrdina Tom Tom fakt úplně blbý nebo to jen hraje, jsem celý film uvažovala, abych nakonec došla k závěru, že není, o čemž svědčí nejen jeho voiceover, procházející celý dějem, ale i samotné finále filmu. To mimochodem skvěle zakončuje celkem rozporuplný film, aby ve vás po titulcím zbyl falešný pocit, že to byl vlastně výborný film. Problémem tohoto je, že se snímek honí za spoustou témat a myšlenek, aby nic nedokončil do konce - na začátku to vypadalo, že se bude pomalu odkrývat povaha mrtvého Izzyho, abychom se o něm nakonec vlastně nic smysluplného nedozvěděli. Postava Mela Gibsona se sice mezi místní podivné existence docela hodí, ale zároveň je tam tak nějak navíc - jeho úkolem je jen rozehrávat situace. Místní podivíni mají podobnou roli, navíc tvoří kolorit celého hotelu. Ve výsledku se ve filmu ale nic neděje, úvod do světa Milion Dollar Hotelu je až moc roztahaný, a to nejpodstatnější se začne odkrývat až na konci. Dvě hodiny byla až moc dlouhá stopáž. ()

MontyBrogan

Bizarný, omamný a zvodný éterický úkaz s geniálnou hudbou. Asi ako Dead Man. Vidím, že väčšina z vás okolo neho len tak prešla ako keby tam ležal kus papiera. Ale ja stojím v tej hŕstke ľudí, ktorá sa s úžasom pozerá. ()