Zábavný televizní pořad pro děti, plný úsměvných hraných scének, písniček či veselých vyprávění, tvořený bezvadnou partou těch nejpovolanějších interpretů, v čele se Štěpánkou Haničincovou, Láďou Gerendášem, Josefem Dvořákem či Jitkou Molavcovou. V letech 1977-1990 vzniklo Malých televizních kabaretů více než sto, a to v několika obměnách sestavy, která ovšem vždy byla úžasná a ani občasná improvizace jim nebyla cizí. Takovýto pořad dnes již není moc k vidění a bezpochyby Malý televizní kabaret osloví i dnešní generaci. (pfa)

stub

Ono to asi nebylo špatný. Ale jak já to jako malej nenáviděl... Hvězda za to, že to asi nemysleli zle. Víc mě drtili už jen Nesvadba s Nálepkovou a Upírem. ()

Tommassi3

Tenhle pořad mi nikdy příliš k srdci nepřirostl. Pitvořící se kvartet Dvořák, Molavcová, Zedníček a Gerendáš z nichž ani jeden nepatří k mým oblíbencům.. Ale přiznám se bez mučení, že si dodnes pamatuji ústřední melodii, která se převážně pohádkovému Jiřímu Klempířovi opravdu velmi povedla. ()

Džejkop

Kabaret mě nikdy neoslovil, díval jsem se na něj, jen v případě, že nebyla jiná možnost. Infantilní písně, nudné scénky. A to hodnotím z pohledu malého dítěte, kterým jsem v devadesátých letech byl. Navíc mi není sympatický hlas Molavcové, je podivně zabarvený a vždycky byl. Zkrátka jsem to radši přepnul třeba na strýčka Skrblíka. ()

italka63

Viděla jsem mnoho dílů tohoto dětského kabaretu, kde se dobře bavili herci i děti. Jen ta Molavcová tam byla pro mne neustálý rušivý element. ()

stration

"Když se to vyhodí, je to bílé. Když to spadne na zem, je to žluté." Jako malý kluk jsem se těšil a nemohl jsem se dočkat. ()

veronikav

Za pět už z nostalgie :-) Byla to sranda :-) Jako malá si pamatuju , jak jsem vždycky čekala na ty scénky :-D Ten zbytek mě totálně nebavil ... :-) ()

cariada

Co dodat nádherná zábava. Tady jsem snesl i Molavcovou.Rfkačky a jiný blbosti ,tahání námětů z pytle. Co mě utkvělo v paměti jsou Dvořákova vyvolávání "škeble,ryby ,rak" ()

sator

Skvostně bavilo,aniž by děti podceňovalo. První vysílání 31.5.1981. Za scénáři byli podepsáni především Oldřich Dudek a Ondřej Suchý. Ondřej Havelka řekl že se stávalo že pořad býval opakovaně z  takzvaně"technických důvodů" pozastaven.Prostě se vedení Československé televize zdál příliš volnomyšlenkářský. ()

dr.fish

Přes veškerou nevyrovnanost jednotlivých dílů máme tu vrchol dětské televizní zábavy tehdejších let, pro mne i let dnešních. Je vidět, jak to herce baví a mě to bavilo a baví úplně stejně. Má to náboj a musím zrevidovat názor na Josefa Dvořáka. Ve své době to byl kanón. 90% ()

Mylouch

To nejcennější u téhle série je pro mě možnost mého účinkování v roli dětského komparsu, díky němuž jsem se poprvé setkal se zákulisím televizní tvorby. Poctivý koncept ve scénáři O.Suchého a spol. v začátcích pořadu. ()

pytlik... odpad!

Jsem sice již postarší, ale přesto uplynulo jen málo času od doby, kdy po spatření Jitky Molavcové přestávám křičet hrůzou a uvěřil jsem, že peklo a kabaret nejsou jedno a totéž. ()

PollyJean

Když se to vyhodí, je to bílé. Když to spadne na zem, je to žluté. Co je to? Nebo: Koleje koleje, bába tě poleje. Jako děti jsme to sjížděli pravidelně, ale nedovedu si představit, že bych se na to ještě dneska koukla a myslím, že dnešním dětem už by to moc směšný nepřišlo. Smutný, tyhle jednogenerační záležitosti. ()

pfa

Takový druh opravdické a veselé zábavy už dnešní děcka moc nemají. Díky Studiu kamarád a jeho "mutacím" je tato skvělá show stále k dispozici... [9/1O] ()

manonfire

Kdyby tak bylo za komoušů všechno podobně nápadité a ujeté jako toto. Štěpánka občas nestíhala sledovat chujovinky kolegů. Gerendáš rulezz. Na to, že nemám rád Dvořáka ani Zedníčka ani Havelku, musím říci, že dobrý. 60% ()

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)