Krutěji se už k němu osud zachovat nemohl: znetvořené tělo, odpor budící, hrůzu nahánějící tvář. Obluda. Stvůra. Démon. A přece stvoření bezmála lidské. Quasimodo. Nalezenec, vyrůstající ve velebných zdech chrámu Notre Dame, jehož jedinou radostí se staly zvony. Zvony, jimž věnoval všechnu svou energii, sílu a lásku, zvony, které jej na oplátku připravily o to poslední člověčí, co mu zbývalo, o sluch... A přece i v této ubohé karikatuře člověka se ukrýval vznešený duch, bilo vřelé srdce. Srdce, schopné těch nejposvátnějších lidských citů: lásky, pokory, sebeobětování... (oficiální text distributora)

Bobšule

Když jsme měli Hugův Chrám matky boží na škole jako povinnou četbu, přišel mi tenhle film převelice vhod. Přes třetí sloup v chrámové lodi (rozuměj - strana 13, Mistr začal knihu bavritým popisem interiéru chrámu) jsem se při četbě knihy prostě nedostala. Nemám proto dodnes tušení, jak končí literární verze, a ano, neštítím se to říct, je mi to totálně buřt. Z těch tří verzí filmových a jedné divadelní, které jsem shlédla, mi tato utkvěla v paměti jako jediná. Nemá smysl si namlouvat, že to bylo kvůli uchvacující práci s kamerou nebo jemnokresbě emocionálních pochodů šesté postavy zleva v davu vysmívajícího se Quasimodovi. Všichni dobře víme, že je to kvůli svaté trojici, jež se mi ve filmu sešla - Anthonymu Hopkinsovi, Dereku Jacobimu a Davidu Suchetovi. Britové, když chtějí, umějí svá díla obsadit dle mého gusta. A za to jim dík! :-) ()

sehe

Sir Anthony Hopkins mi určite prepáči,že za túto verziu slávneho a i povinného čítania Zvonára z Notre Damu od Victora Huga,dávam iba 2*,ale pripadalo mi to ako dáka telenovela.Maska Quasimoda bola dosť katastrofálna a herečka stvárňujúca Esmeraldu takisto.Pekná filmová verzia je s Anthony Quinnom a Ginou Lollobrigidou. ()

FireTight

Po hříchu mé první setkání s Hugovou velkou klasikou a popravdě jsem od obrazovky odcházel spokojen. Hopkins zahrál Quasimoda přesvědčivě, David Suchet mne překvapil v roli krále zlodějů (popravdě to bylo poprvé, co jsem ho viděl jinak než jako Poirota), jen kdyby ta Esmeralda neměla ty modré oči... Ale tak to je jen taková malá vada na kráse, daleko víc mi vadil naprosto překopaný konec, který vlastně do té doby poměrně věrnou adaptaci překope do naprosto něčeho jiného. Škoda, možná by to bylo i na pět hvězdiček! :) ()

Tyna31

Vadí mi, když někdo točí filmy podle knihy, ale s jiným koncem. Proč? Jdu k maturitě a tohle mě strašně mate. ()

Dyer Maker

Film by dosáhl - i díky dobrým hereckým výkonům - možná až na 4 hvězdičky. Filmový konec je ale jiný, než ten knižní, což kazí celkový dojem. Škoda. ()

MirkaP

Cikánka s modrýma očima je div přírody, ale každopádně to byla hezká baba. Lesley-Anne mám ráda, v našich končinách nebývá zas tak často k vidění. Celkově je na této verzi Zvoníka nejzajímavější obsazení. Bohužel jsem četla předlohu a ta mě uchvátila mnohem víc. Takže 65%. ()

Nut

Skvělej Hopkins i Jacobi...koukám, že tam hrál i Suchet, no už je to dlouho, co sem to viděla, tak si nedokážu vybavit koho hrál. Jen nechápu, proč ani jednou nezfilmují tento román i se správným závěrem. Fascinujeme mě, že si zakládají na co nejhrůzněji vypadajícím Quasimodovi, scénu s bičováním ukáží velmi realisticky a i ostatní scény se snaží udělat co nejodpornější, ale vždycky to skončí happy-endem-alespoň pro Esmeraldu....ne, že bych trvala na nějakém drastickém závěru, ale když se nad tím zamyslíte, tak je to vlastně dost k smíchu, v dnešní době, kdy prakticky neexistuje žádné tabu (co se filmů týče) a filmaři mají méně kuráže než sám Hugo....vtipné. ()

brasek

Nemôžem si pomôcť, ale stále musím tento snímok porovnávať s filmom z roku 1956. Z môjho pohľadu už to nie je ono. Ide vlastne "len"o tv film, ale aj tak... postráda to krásu pôvodného príbehu. ()

tatka

Slabota, americké klišé, do očí bijúce divadelné kulisy, Esmeralda zrejme pracuje na Reeperbahne, a toto vzala ako meloušek. A živú cigánku určite nikto zo štábu nikdy nevidel. Chudák Victor Hugo. Vlastne, prečo chudák? Aspoň nemusí vidieť svoje dielo, po zákroku estetických chirurgov pekne upravené na hollywoodske kopyto. Anthony Hopkins tam žiari, ako diamant, ale čo z toho? Vrstva hollywoodskeho trusu je príliš vysoká, do nej zapadne aj taký kanón, ako Sir Anthony. ()

Tanulin

Pro mě nejlépe natočená verze klasiky V.Huga.Nejkrásnější Esmeralda a skvělý Quasimodo. Předloha je pochopitelně jiná, ale s tím už jaksi divák musí počítat. ()

Dodge-I

Jisté výkony kvalitních hlavních predstavitelů a treba dnes "proflakly" D. Suchet v predpoirotovske roli urcite dobre vykresluji klasicky pribeh, trochu mne vytacely kulisy a zabery na "Ile de la Cite" - mam pocit, ze tahle TV verze bude mit svoji pozici jen a pouze diky A. Hopkinsovi... ()